Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Przetłuszczające się włosy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Przetłuszczające się włosy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • Beetlejuice85 27 sie 2010, 14:30
    Szukam sprawdzonych sposobów na przetłuszczające się włosy. Mam krótką fryzurę, a mimo to już na drugi dzień włosy wygladają nie za ciekawie.
    Dodam, że używam tylko szamponu, żadnych odżywek ani kosmetykow do modelowania.
    I że jestem facetem.
    Cytuj
  • Szachrajka 27 sie 2010, 15:43
    A jak często myjesz włosy? Nadmierne przetłuszczanie może być spowodowane np złą gospodarką hormonalną albo niewłasciwą pielęgnacją, gorąca woda, zbyt ciężkie odżywki itp.
    Cytuj
  • Beetlejuice85 27 sie 2010, 18:01
    Musze myć co drugi-trzeci dzień. Odzywek nie uzywam.
    Cytuj
  • Aurelka 27 sie 2010, 21:50
    Ja popijam namietnie napar z pokrzywyuśmiech Pomaga i na równowage skóry głowy, i na wzmocnienie włosów i paznokci. Tylko do tego smaku trzeba się przyzwyczaićuśmiech Kiedyś też płukałam pokrzywą włosy po umyciu, ale raczej nie mam na to czasu...
    Cytuj
  • Iolla007 28 sie 2010, 0:42
    A moze szampon Ci nie służy? Moje włosy też łatwo się przetłuszczają, ale końcówki mam suche, a tłuszczą się od skóry głowy. Są szampony specjalne do takich włosów, ale raczej w tych z wyższej półki. Np Renee Furterer miał kiedyś taki, ale kosztował ok 70 zl i nie wiem nawet czy można go jeszcze kupić.
    Cytuj
  • warkoczyk 28 sie 2010, 7:16
    Ja też walczyłam długo z tym problemem, najpierw mylam włosy codziennie, bo nie mogłam znieść ich nieświeżego widoku już następnego dnia rano... skrzywienie Potem za namową fryzjerki przemogłam się i nie zważając na nic myłam włosy co 3 dni, na początek nie było łatwo, okropnie się czułam Ale opłaciło się, sytuacja się unormowała i jest dużo lepiej. Ta fryzjerka mi wytłumaczyła, że iim częściej zmywamy naturalną warstwę lipidową ze skóry tym mocniej gruczoły łojowe pracują żeby ją odbudować... i stąd przetłuszczanie.
    A polecam też szampon z czarnej rzepy Joanna. Z tej serii jest też tonik do skóry głowy, ale nie próbowałam.
    Cytuj
  • Aubiergine 28 sie 2010, 8:52
    O rany... ja myję codziennie rano i nie wyobrażam sobie żebym mogla wytrzymać przez trzy dni... skrzywienie Jak zdarzy mi się nie umyć to około południa już wariuję, czuje się jakbym wsadziła głowę w beczkę z masłem! Horror. Nie ma rady, muszę myć codziennie i koniec.
    Ale i tak używam odzywki, bo po umyciu są z kolei tak suche, że nie chcą się układac po ludzku. Dzięki odżywce są jedwabiste i lsniące, ale tylko do następnego ranka, potem czar pryskaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bancroft 28 sie 2010, 10:30
    Ja od kilku lat stosuję płukankę z cytryny: po umyciu włosów płucze je sokiem z połówki cytrynki dodanym do szklanki wody. Włosy sa puszyste i wyraźnie mocniejsze, troszke lepiej się też układają, czyli działają jak w 100% naturalny kosmetyk do modelowaniauśmiech Na mnie to działa rewelacyjnie.
    Cytuj
  • latynowska8 28 sie 2010, 12:59
    Zwykła cytryna? Na pewno wypróbuję! Trudno uwierzyć, że to takie prosteprzymrużenie oka
    a generalnie z tego co obserwuję to wiele osób ma teraz taki problem z włosami i to jest wina tego, że przebywamy w klimatyzowanych i ogrzewanych pomieszczeniach, gdzie jest bardzo sucho. Ja mam to samo i do tego problem z suchymi oczami i zatkanym nosem:/
    Cytuj
  • Beetlejuice85 28 sie 2010, 16:35
    No ja też to podejrzewam, w pracy klima, w aucie klima, a jakoś jak na wakacjach jestem to nie widzę tego problemu.
    A ponoć stres też ma wpływ na przetłuszczanie wlosów.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum