Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Szczepienie na pneumokoki / meningokoki, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Szczepienie na pneumokoki / meningokoki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Blueberry28 25 kwi 2011, 15:51
    Ja tez to czytałam... to było przerażające. Niestety dużo przypadków zdarza się też w wieku nastoletnim lub trochę później. Była kilka lat temu cała seria takich przypadków, które skończyły się sepsąsmutny
    Cytuj
  • Tomatofan 25 kwi 2011, 16:13
    Szczepić, szczepic i jeszcze raz szczepić! Takie jest moje zdanie. Akurat szczęśliwie stać mnie na te szczepienia, ale mógłbym jeść przez miesiąc suchy chleb żeby zaszczepić swoje dzieci, bo ryzyko jest naprawdę spore.
    Cytuj
  • Hunny8 25 kwi 2011, 19:52
    U mnie w szkole proponowali te szczepienia na meningokoki, ale ja się boję tych szczepionek. Nie wiadomo co to dokładnie jest, bałabym sie, że wyjdzie coś takiego jak z tą szczepionką na świńską grypę. Po jakimś czasie okaze sie, że większe zagrożenie stwarza sama szczepionka, ktorej jeszcze dokładnie nie zbadali.
    Cytuj
  • Ronjaa 25 kwi 2011, 23:11
    Ja się bałam, że tych szczepień jest zbyt dużo i moga osłabic dziecko. Spytałam pediatrę i poradziła mi, że jeśli dziecko nie chodzi do żłobka (moje nie chodziły) to warto poczekać aż skończy 2-3 lata i będzie miało za soba intensywny program szczepień, wtedy można zaszczepić na pneumokoki i meningokoki.
    Cytuj
  • nouv88 26 kwi 2011, 0:19
    Myśmy się zdecydowali, cenę trudno przełknąc to fakt, ale miałabym wyrzuty sumienia gdybym tego nie zrobiła. Moje dzieci są po szczepieniu i na pneumokoki i na meningokoki, żadnych rekacji niepożadanych nie zaobserwowałam, a uważałam na to bardzo. Biorac pod uwage, że ostatnie z tych szczepień było prawie 3 lata temu to chyba mozna uznac, że wszystko było ok z tymi szczepionkamiuśmiech
    Cytuj
  • Niania90 26 kwi 2011, 6:33
    Ja też jestem za szczepieniem, syn znajomej mojej mamy zmarł w wieku 17 lat z powodu zakażenia meningokokami. A na początku wyglądało to jak zwykłe przeziebienie... miał gorączkę, dreszcze, bolały go mięsnie. Potem przeszło, a po dwóch dniach wróciło ze zdwojoną siłą i zaczęła się jego męczarnia. Lekarze praktycznie nie wiedzieli jak reagować, wtedy nie było za wiele wiaodmo o tych zakażeniach. I w ciągu kilku dni z zupełnie zdrowego chłopak zmarłsmutny
    Cytuj
  • 30m1n1k4 26 kwi 2011, 10:11
    Matko straszne sa te przypadkismutny Jak się czyta cos takiego to aż człowiek ma ciarki na plecach... ale nie chcę podejmować decyzji pod wpływem tego, przyznam szczerze, że chętnie zaszczepiłabym i miała spokój, ale też nie do końca ufam tym szczepionkom i sie ich obawiam:/
    Cytuj
  • caipirinha 26 kwi 2011, 11:01
    Mojej siostrze lekarka zalecała te szczepienia (a to znajoma, więc uczciwie mówiła co sądzi) i podobnie mówiła, żeby nie szczeić niemowlęcia tylko jak dziecko skończy 2 latka. Zawsze chyba lepiej zapobiegać niż leczyć.
    Cytuj
  • Lilijka 26 kwi 2011, 12:12
    Pewnie, że nie da się zaszczepić na wszystkie choroby, ale tych, które mogą być niebezpieczne dla zycia dziecka warto unikać prawda? Albo które mogą skutkować kalectwem. Poza tym te szczepionki są badane, nie weszłyby bez tego na rynek. Skoro tak się boicie to dlaczego szczepicie na inne choroby? Przecież dziś nie spotyka się wlasciwie polio czy błonicy.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 26 kwi 2011, 12:35
    Nie spotyka sie właśnie dlatego, że szczepienia na te choroby są powszechne i obowiązkowe. I to od wielu lat, wiec nawet i skutki uboczne byłyby znane przy takiej ilości szczepień.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Następna: Objawy cukrzycy