Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Szczepienie na pneumokoki / meningokoki, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Szczepienie na pneumokoki / meningokoki

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • yellowphone 26 kwi 2011, 12:54
    Ah te dylematy rodzicielskie... jak zaszczepisz i będą skutki uboczne - to będziesz sobie pluć w brodę, że byłas nadgorliwa. Jak nie zaszczepisz i zachoruje - to już w ogóle sobienie bedzies zmogla darować. Ja myślałam, że takie kwestie rozstrzyga lekarz, ale nasz pediatra też "umył ręce" mówiąc,że to nasza decyzja...
    Cytuj
  • 30m1n1k4 26 kwi 2011, 14:23
    No i co zaszczepiłaś?
    Cytuj
  • yellowphone 26 kwi 2011, 15:33
    Najpierw chciałam szczepić na rotawirusy, na pneumo- i meningokoki. Potem stwierdziłam, że rotawirusy są w gruncie rzeczy mniej groźne i nie wrto obciążać tak małego dzieciaczka (bo to można tylko przed ukończeniem 6. miesiąca), na pneumokoki odradziła nam lekarz mówiąc, że skoro są w domu nie chodzą do przedszkola to nie trzeba się obawiać. Ostatecznie szczepilismy je tylko na meningokoki.
    Cytuj
  • HaAnia 9 cze 2011, 14:46
    Jak miałam ten sam dylemat i też pediatra nam powiedział, że to rodzice powinni sami zadecydować, to poprosiłam w końcu apteki medyczne praca opinie farmaceutki (takiej mojej znajomej) mi bardzo pomogły. W końcu nie zaszczepiliśmy bo właśnie ponoć skutki uboczne mogą być naprawdę bardzo duże. Nam na szczęście nic się nie stało ale nie przeczę, że decyzja do podjęcia jest naprawdę ciężka; zwłaszcza dla młodych rodziców.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Następna: Objawy cukrzycy