Favore.plForumPozostałe tematy

Bezpieczny sposób na przewożenie psa w samochodzie, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Bezpieczny sposób na przewożenie psa w samochodzie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3  
  • jagud 6 wrz 2010, 14:03
    Ja ma yorka takiego malutkiego i wożę go w tych szelkach. Rozmiar s był za duży, ale udało mi się dostać rozmiar xs,w którym jest możliwość regulacji na 20 - 50 cm. Poszukaj w dużych sklepach, jak nie będzie to może Ci sprowadzą.
    Cytuj
  • drgrey 6 wrz 2010, 14:39
    Ja próbowałam używać szelek, ale niestety nie zdało to egzaminu. Pies i tak całą drogę się wyrywał, piszczał i był niespokojny. Dlatego musiałam go przyzwyczaić do transportera - klatki. Nie było to łatwe, na początku w ogóle nie chciał wejść do klatki, a o spokojnej podróży nie było mowy. Jednak znajoma poleciła mi zastosowanie treningu klatkowego, polecam poczytać na ten temat i spróbować. Mój piesek w końcu zaczął jeździć w transporterze i nie mam już z nim problemu. Przydaje się nie tylko na podróże samochodowe, ale także do pociągu itp uśmiech
    Cytuj
  • eweline 6 wrz 2010, 16:51
    Jakoś nie mogę się przekonać do klatki... Póki co spróbuję sposób z szelkami uśmiech Ktoś się orientuje jak to wygląda wg przepisów - pies może siedzieć na siedzeniu koło kierowcy?
    Cytuj
  • jagud 6 wrz 2010, 18:33
    eweline napisał:Jakoś nie mogę się przekonać do klatki... Póki co spróbuję sposób z szelkami uśmiech Ktoś się orientuje jak to wygląda wg przepisów - pies może siedzieć na siedzeniu koło kierowcy?
    Mój zawsze jeździ, nigdy się nie zastanawiałam co na to przepisy przymrużenie oka Ale też nigdy nie miałam kontroli, więc nie wiem...
    Cytuj
  • AAnka 6 wrz 2010, 22:33
    Chyba nie ma szczególnych przepisów dotyczących przewozu psa. Ja zawsze wożę swojego na tylnym siedzeniu, ma po prosty więcej miejsca- może się rozłożyć itp.
    Co do klatki, to też nie jestem zwolennikiem, ale może nie zaszkodzi przyzwyczajać swojego psa do transportera. Słyszałam o tym treningu klatkowym, że daje naprawdę dobre efekty. Polega na delikatnym przyzwyczajaniu psa do przebywania w klatce.
    Cytuj
  • myszkownia 27 paź 2010, 16:49
    Ja też polecam te szelki. Rozmiary są nawet dla jamników, więc nie powinno być problemu. Można też kupić (np w sieci KAKADU) sam pasek z końcówką , jak pas samochodowy (spotkałam się z tym produktem firm: Ferplast i Trixie). Wtedy przypina się go jak smycz do szeleczek psa, w których chodzi na co dzień i przypina na tylnym siedzeniu. Długość paska jest regulowana, więc można samemu zdecydować ile dać mu "wolności" w samochodzie.
    Pozdrawiam!
    Cytuj
  • myszkownia 27 paź 2010, 16:53
    Co do przepisów, to niestety nie mogę nic zacytować, ale od moich klientów wiem, że jeśli piesek był przypięty w samochodzie tak, że nie mógł wchodzić właścicielowi na kolana, to policja nie robiła problemów. Jeśli jedzie na tylnym siedzeniu, nawet grzecznie, bez przypięcia, to mandacik 400 złsmutny
    Cytuj
  • fantazja00 8 mar 2011, 11:27
    Skoro piesek jest mały to może lepszym pomysłem byłby transporter. Wiem, że tutaj można znaleźć spory ich wybór. Poza tym do każdego dodana jest informacja więc przed wyborem można sobie poczytać o każdym z nim...
    Cytuj
  • peana 30 maj 2011, 22:33
    Dla mniejszych ras na pewno dobry jest ten transporter: Transporter Pet Shuttle.
    Dobrze jest do środka włożyć jego ulubiony kocyk, czy zabawkę, żeby nie był taki przestraszony.
    Cytuj
  • VictoriaB 7 lip 2011, 16:05
    Mój jeździ w szelkach, od czasu kiedy pojawiły się na rynku, takie własnie mu kupuję. Na początku też nie chciał jeździć, ale przyzwyczaił się. Wolałam trochę się pomęczyć z niezadowolonym psem niz zafundować mu bliskie spotkanie z przednią szubką, przy ostrym hamowaniu.
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum