Favore.plForumPozostałe tematy

Czy kąpiel szkodzi psu?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy kąpiel szkodzi psu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 z 3  
  • aga007 9 mar 2011, 0:33
    Jak często kąpać psa? Ciekawi mnie co sądzicie na ten temat, bo usłyszałam, że psa należy kąpać jak najrzadziej, ale moja psina często śpi ze mną w łóżku, więc nie wyobrażam sobie nie kąpać jej co miesiąc, półtora, jak to mamy w zwyczaju. A jak u Was?
    Cytuj
  • Eli2010 9 mar 2011, 6:45
    Jak najrzadziej to moze znaczyć: nie częsciej niż potrzeba. Chyba oczywiste jest, że jak piesek jest ubłocony albo się wytarza w czymś śmierdzącym (mój preferuje rybkęprzymrużenie oka ) to musisz go wykąpać. Kto by z takim psem wytrzymał w domuuśmiech
    Cytuj
  • Manolito 9 mar 2011, 9:04
    Ja swojego kąpię dość często - raz na tydzień z reguły, chyba, ze jest jakaś przygoda typu tarzanie w błocku. Ma ładną sierść i tryska zdrowiem, więc raczej mu to nie szkodziprzymrużenie oka Teraz są różne szampony dla psów, więc nie ma problemu.
    Cytuj
  • latynowska8 9 mar 2011, 9:49
    Eli2010 napisał:Jak najrzadziej to moze znaczyć: nie częsciej niż potrzeba. Chyba oczywiste jest, że jak piesek jest ubłocony albo się wytarza w czymś śmierdzącym (mój preferuje rybkęprzymrużenie oka )
    Czyli tym, co wg niego najładniej pachnieprzymrużenie oka Ja czytałam, że psa powinno się kąpać dwa razy do roku. Ale jak jest potrzeba to swojego też kapię częściej. Ważne żeby nie przesadzać z detergentami.
    Cytuj
  • aga007 9 mar 2011, 13:34
    A te szampony dla psów mogą mu zaszkodzić? Moja suczka jest jeszcze właściwie szczeniakiem, ma 10 miesięcy. Lubi wdraoać się na fotel lub kanapę, a pogoda jest jaka jest, więc albo ją wykapię, albo będę co kilka dni musiała prać obicia mebli i czyścić dywan. Z dwojga złego łatwiej wykąpać psaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Manolito 9 mar 2011, 15:54
    Są szampony przeznaczone specjalnie dla psów, a nawet takie dla szczeniąt, więc raczej nic nie powinno jej zaszkodzić. Chyba, że alergik.
    Cytuj
  • Barbra67 9 mar 2011, 16:47
    latynowska8 napisał:Czyli tym, co wg niego najładniej pachnieprzymrużenie oka Ja czytałam, że psa powinno się kąpać dwa razy do roku. Ale jak jest potrzeba to swojego też kapię częściej. Ważne żeby nie przesadzać z detergentami.
    A ja czytałam, że raz do roku, ale tego to już sobie kompletnie nie wyobrażam! Kąpać tak często jak jest potrzeba, wiadomo, że pies jak jest w domu musi być czysty.
    Cytuj
  • Williams 9 mar 2011, 20:00
    Wydaje mi się, że to zalecenie by kąpać psy raz do roku pochodzi z czasów, gdy nie było tylu komsetyków przeznaczonych specjalnie dla zwierząt. A dzisiaj można wybierać i przebierać. Kiedyś szorowano psy szarym mydłem, a to rzeczywiście było dla nich szkodliwe. Moja żona kąpie psa co tydzień, bo ten uwielbia sie wylegiwac na kanapach. A jest okazem zdrowia, łącznie z sierścią (to Labrador), którą się wszyscy zachwycająuśmiech
    Cytuj
  • aga007 9 mar 2011, 23:28
    Ja mam spanielkęuśmiech I nie dodałam, że ona też bardzo lubi sie kąpać, więc tym bardziej byłoby mi szkdoa z tego zrezygnować.
    Cytuj
  • MemoNemo 10 mar 2011, 7:25
    Można spokojnie wykąpac psa raz na kilka tygodni, byle nie używac do tego mydła czy szamponu dla ludzi, tylko dobrej jakości szampon dla psów. Ale z drugiej strony nie ma co przesadzać, tzn kapać bez potrzeby, bo moze dojść do pozbawienia warstwy ochronnej skóry. A to grozi alergia, zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi. Poza tym gruczoły łojowe zmuszane są w takim wypadku do nadprodukcji i dochodzi do łojotoku.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Poprzednia: Tsunami w Japonii
Następna: Psie odchody