Favore.plForumPozostałe tematy

Czy kąpiel szkodzi psu?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy kąpiel szkodzi psu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3
  • konto_usuniete_178956 3 sie 2011, 9:43
    mam dwa yorki i kapie je co tydzien polecam tylko zalecam odpowiedni szampon
    Cytuj
  • hekate 11 sie 2011, 16:43
    Na pewno w okresie letnim można psiaka częściej kąpać, ale w sumie wydaje mi się, że jeżeli pies potrzebuje takich częstych kąpieli to dobrze zaopatrzyć się w szampon myjący na sucho. Wiem, że ten jest dobry przynajmniej nie będzie trzeba tak często moczyć tego biednego psiaka przymrużenie oka
    Cytuj
  • milia2010 28 sie 2011, 21:57
    Psy kapiemy w zależności od rasy, warunków bytowych psa, pory roku.
    Małe pieski żyjącye w stylu kanapowym zapewne potrzebują większej pielęgnacji. Częstych kąpieli, codziennego czesania, częstszego strzyżenia. Psy dużych ras kapiemy rzadziej. Pamiętajmy jednak o pielęgnacji sierści. Czesanie oczyszcza m.in. sierść z pasożytów żyjących na skórze Pupila. Do pielęgnacji używamy specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych specjalnie dla psów w zależności od ich rasy. Nie zapominajmy też często odświeżać legowiska.
    Szczeniaki kąpiemy po zaaklimatyzowaniu się w nowym domu. Do salonu możemy zacząć wychodzić dopiero najwcześniej tydzień po trzecim szczepieniu. Profesjonalne kosmetyki dla szczeniąt są bardzo delikatne, więc nie obawiajmy się ich używać. Nie zapominajmy, że szczególnie szczenięta są przez nas noszone, głaskane, a więc i brudzone.
    Cytuj
  • Favoritka87 22 lis 2011, 15:55
    przede wszystkim trzeba uważać na to żeby nie zamoczyć psu uszu, to jest najważniejsze , bo to jest bardzo delikatna cześć psiego ciała, najlepiej używać tylko sprawdzonych kosmetyków do pielęgnacji psa i nie kąpac psa za czesto najlepiej tak co 3-4 miesiące
    Cytuj
  • 31 maj 2012, 16:40
    Mam pytanie z delikatnie innej beczki. Szukam jakiegoś salonu fryzjerskiego dla psów. Dosyć dobrze znam wrocław - fryzjer dla zwierząt to niestety rzadka w tym mieście profesja. Polecicie mi kogoś z Wrocławia?
    Cytuj
  • Kajakarz 3 gru 2012, 20:42
    Teoretycznie psa trzeba kąpać, bo jak wiadomo ten gatunek lubi się tarzać w kupach,
    ale co do konkretnych jakichś gatunków psa, to te bardziej delikatne wymagają dużej uwagi przy kąpieli i myślę, że lepszą poradę da weterynarz, - kto pyta, ten ponoć nie błądzi.
    Cytuj
  • Swojezdanie 6 gru 2012, 8:23     (ostatnio zmieniony przez autora 6 gru 2012, 8:24, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja kiedyś czytałam gdzieś, że częste kąpiele psa pozbawiają go jego naturalnych zapachów, co utrudnia mu kontakty w "psiej społeczności". Ale nasza suczka jest bardzo włochata, do tego biało-szaro-brązowa, więc jak wraca z podwórka (mamy domek i ona dużo czasu spędza, biegając po ogródku), to łapki ma ubłocone niemal po szyję ;-) Codziennie więc ciepłą wodą przepłukujemy jej łapy, żeby nie brudziła kanapy, wskakując na nią. A raz na 1,5 miesiąca urządzamy jej wielką kąpiel. Szkoda tylko, że jest po niej czyściutka, puchata i piękna nie dłużej niż 2-3 dni... język
    Cytuj
  • pistacja 13 gru 2012, 14:55
    Ja kąpie mojego psa raz w miesiącu, jest to całkowicie naturalnie i zupełnie psu nie szkodzi. Kąpanie psiaka raz w tygodniu rzeczywiście byłoby nieco nierozsądne, ale raz w miesiącu czy raz na dwa tygodnie, jak najbardziej może być.
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum
Poprzednia: Tsunami w Japonii
Następna: Psie odchody