Favore.plForumPozostałe tematy

Czy tchórzofretka to dobry pomysł na domowego zwierzaka?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy tchórzofretka to dobry pomysł na domowego zwierzaka?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy
  • filolka 22 lip 2010, 16:45
    Ostatnio przechodziłam z córką koło sklepu ze zwierzętami, a na wystawie były tchórzofretki. Tak się spodobały mojej córce, że stałyśmy tam pół godziny, po czym powiedziała, że chce taką do domu. Teraz cały czas prosi... Ma ktoś może tchórzofretkę i może podzielić się uwagami? Boję się, że ulegnę córce, a potem okaże się, że zwierzątko jest wyjątkowo uciążliwe... szczerze mówiąc nigdy się tym nie interesowałam więc nie mam zielonego pojęcia o tchórzofretkach...
    Cytuj
  • Bancroft 23 lip 2010, 22:23
    Filolko, fretki to cudowne zwierzaki, urocze, bystre i kochane. Ale decydując się na fretkę nie licz na spokój i pedantyczny porządek... Moja Honda nałogowo obgryza kapcie i kwiaty, asystuje mi w łazience, podkrada skarpetki z niedomknietej szuflady i roznosi je po całym domu i budzi mnie... gryzieniem w nos (niekoniecznie o tej porze, o której chciałabym wstaćprzymrużenie oka ) Trzeba się z nią bawić, usuwać rzeczy, którymi mogłaby zrobić sobie krzywdę i tolerować jej wybryki. Z drugiej strony jest zabawna, kochana i oddana nam niczym dziecko. Nie zamieniłabym jej na żadne inne zwierzątkouśmiech
    Cytuj
  • birata 25 lip 2010, 0:02
    Tia, też kiedyś chciałam mieć tchórzofretkę... albo polatuchę, taką latającą wiewiórkę. Wystarczyło mi pomieszkiwanie przez kilka dni u przyjaciółki, która ma fretkę i spasowałam. To nie na moje zdrowie, zwariowałabym chybaprzymrużenie oka Dzieci robią wystarcząco dużo zamieszania.
    Cytuj
  • tolina 27 lip 2010, 11:35
    Moja siostra miała kiedyś tchórzofretkę. Potwierdzam - bardzo ruchliwe zwierzę...Do tego musisz się liczyć z tym, że nieprzyjemnie pachnie. Je dużo mięsa, więc jak można się domyślić ma to swoje konsekwencje... Radzę się dobrze zastanowić przed zakupem
    Cytuj
  • magdallenka 27 lip 2010, 16:28
    tolina napisał:Do tego musisz się liczyć z tym, że nieprzyjemnie pachnie. Je dużo mięsa, więc jak można się domyślić ma to swoje konsekwencje... Radzę się dobrze zastanowić przed zakupem
    Na to jest jeden sposób - częsta wymiana kuwety uśmiech A najlepiej dać dwie kuwety, bo rzeczywiście fretki bywają kapryśne i mogą sobie upatrzyć w domu jeszcze jedno miejsce, poza tym które im wyznaczymy. Ale to bardzo inteligentne zwięrzęta. Tylko bardzo ruchliwe...
    Cytuj
  • Turandot 27 lip 2010, 16:41
    Trzeba też uważać co się daje do jedzenia. One bardzo się psocą i lubią podjadać, zwłaszcza to co niedozwolone. ale trzeba bardzo uważać - nie dawać słodyczy ani wieprzowiny. No może w wyjątkowych okolicznościach - w ramach tresury i nagradzania przymrużenie oka
    Cytuj
  • filolka 27 lip 2010, 16:44
    Z tego co piszecie, to chyba nie jest najlepsze zwierzę dla dziecka... Może w ramach kompromisu kupię po prostu chomika o wiele łatwiej będzie go okiełznać przymrużenie oka
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum