Favore.plForumPozostałe tematy

Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu mieszkania?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Na co zwrócić uwagę przy wynajmowaniu mieszkania?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 4 5 6 z 6  
  • lumbago 22 lip 2010, 16:54
    Rozglądam się za mieszkaniem do wynajęcia. Nigdy wcześniej nie wynajmowałem, teraz zmieniam miasto i trzeba coś wynająć. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wynajęciu? O co pytać? Na pewno niejeden z Was już wynajmował, więc będę wdzięczny za porady przymrużenie oka
    Cytuj
  • marcyz 26 lip 2010, 14:02
    Ja bardzo lubię ciszę i spokój wielki uśmiech
    Pierwszą rzeczą na jaką bym zwracał uwagę jest to jak głośno jest w wynajmowanym mieszkaniu !!! Sprawdziłbym czy w okolicy są tory kolejowe i jak duże jest natężenie ruchu szczególnie w nocy. Oprócz tego sprawdziłbym w jak dużym stopniu okna są dźwiękoszczelne.

    Cytuj
  • tolina 27 lip 2010, 11:39
    marcyz napisał:Ja bardzo lubię ciszę i spokój wielki uśmiech
    Pierwszą rzeczą na jaką bym zwracał uwagę jest to jak głośno jest w wynajmowanym mieszkaniu !!! Sprawdziłbym czy w okolicy są tory kolejowe i jak duże jest natężenie ruchu szczególnie w nocy. Oprócz tego sprawdziłbym w jak dużym stopniu okna są dźwiękoszczelne.
    Zgadzam się i podpowiem, że czasem ulica, która z pozoru nie wygląda na ruchliwą może być bardzo głośna... Zdarzyło mi się to osobiście, więc ostrzegam przymrużenie oka Mieszkam w kamienicy, uliczka wydaje się być bardzo poboczna, a jednak są jakieś dziury, do tego jest wąsko, na przeciwko druga kamienica i jak tylko samochody (a jeździ ich sporo...) wpadają rozpędzone to jest ogromny hałas. Czasem czuję się, jakbym siedziała na ulicy... skrzywienie Ale okna są nowe i jak się zamknie to dobrze tłumią, tylk teraz latem jest trochę z tym kłopot (coś za coś albo cisza albo świeże powietrze...)
    Cytuj
  • aleksander_wielki 27 lip 2010, 15:36
    Przede wszystkim zwróć uwagę od kogo wynajmujesz mieszkanie. Niestety zdarzają się oszuści, którzy wynajmują od kogoś mieszkania, a potem dają ogłoszenie i udając właścicieli wyłudzają zaliczkę, albo kaucję. Zawsze trzeba dokładnie sprawdzić czy osoba podająca się za właściciela ma akt własności mieszkania.
    Cytuj
  • lumbago 27 lip 2010, 19:27
    aleksander_wielki napisał:Przede wszystkim zwróć uwagę od kogo wynajmujesz mieszkanie. Niestety zdarzają się oszuści, którzy wynajmują od kogoś mieszkania, a potem dają ogłoszenie i udając właścicieli wyłudzają zaliczkę, albo kaucję. Zawsze trzeba dokładnie sprawdzić czy osoba podająca się za właściciela ma akt własności mieszkania.
    Do głowy by mi nie przyszło coś takiego... Dzięki za radę, na pewno będę sprawdzać.
    A swoją drogą to o co chodzi z kaucją?
    Cytuj
  • aleksander_wielki 27 lip 2010, 20:56
    Kaucja to kwota, która właściciel bierze jako zabezpieczenie. W razie, gdybyś nie płacił rachunków czy zniszczył mieszkanie. Zazwyczaj jest oddawana na koniec, albo odliczana od czynszu.
    Cytuj
  • lumbago 27 lip 2010, 23:34
    Mam jeszcze takie pytanie, czy powinienem zaznaczyć przy wynajęciu, że zamierzam mieszkać z psem?
    Cytuj
  • drgrey 28 lip 2010, 6:09
    Lepiej powiedzieć, żeby potem nie było problemów.
    Cytuj
  • lumbago 28 lip 2010, 10:59
    A myślicie, że mogą być jakieś problemy? Pies jest młody, więc może zrobić jakieś szkody w mieszkaniu, ale w razie czego postaram się je naprawić, jak u siebie. To chyba uczciwe podejście?
    Cytuj
  • drgrey 28 lip 2010, 14:08
    lumbago napisał:A myślicie, że mogą być jakieś problemy? Pies jest młody, więc może zrobić jakieś szkody w mieszkaniu, ale w razie czego postaram się je naprawić, jak u siebie. To chyba uczciwe podejście?
    Bardzo uczciwe, ale nie musisz być aż tak szczery na pierwszym spotkaniem, zwłaszcza jeśli mieszkanie będzie Ci się podobało przymrużenie oka
    Nie mam psa, więc nie wiem, jak to wygląda. Wynajmuję mieszkanie już nie pierwszy rok. z doświadczenia wiem, że warto jest "wybadać" właściciela co to za człowiek i jakie ma podejście. Mi się zawsze udawało i trafiałam na bezproblemowych ludzi, ale słyszałam od znajomych o właścicielach, którzy bez ich zgody i wiedzy przychodzili do mieszkania i sprawdzali... Oczywiście nigdy nie wiesz do końca na kogo trafiasz, ale jak już na początku są jakieś dziwne warunki i wymagania to lepiej uważać.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum