Favore.plForumPozostałe tematy

Sposoby na karaluchy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Sposoby na karaluchy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • ryjowka 22 lip 2010, 16:40
    Czy ktoś zna dobre i sprawdzone sposoby jak pozbyć się karaluchów z domu? Odkryłam ostatnio kilka i nie wiem co robić... smutny
    Cytuj
  • franusia 24 lip 2010, 15:44
    Uuu, paskudztwo! Radzę szybko kupić Raid, jest taka płytka specjana na karaluchy. Użyj jej szybko zanim sie rozpleni to obrzydlistwo!
    Cytuj
  • Bandito 25 lip 2010, 21:15
    Też kiedyś miałem w domu, jak mieszkałem w bloku 10-piętrowym ze zsypem. Trudno ich sie pozbyć, bo nie masz wpływu na to co robią sąsiedzi, co z tego, że pilnujesz sama czystości. U nas pomogła dopiero profesjonalna dezynsekcja. Wpisz sobie w favore to zobaczysz kiedy, gdzie i za ile. Powodzenia w walce przymrużenie oka
    Cytuj
  • AAnka 25 lip 2010, 22:46
    franusia napisał:Uuu, paskudztwo! Radzę szybko kupić Raid, jest taka płytka specjana na karaluchy. Użyj jej szybko zanim sie rozpleni to obrzydlistwo!
    Polecam to, ale pod warunkiem, że do dopiero "początki", gorzej jeśli karaluchy zadomowiły się na dobre u Ciebie, albo w ogóle w całym bloku/kamienicy. Wtedy nie obędzie się bez deratyzacji - odpowiednich oprysków najlepiej w całym pionie, bo one bardzo łatwo odstają się przez wszelkie szczeliny do mieszkań.

    Przyznam szczerze, że sama długo walczyłam z tymi szkodnikami i nie jest to łatwe. Nawet jeśli zdobi się profesjonalne opryski to raz może nie wystarczyć...
    Cytuj
  • jan_dobrarada 26 lip 2010, 1:44
    Polecam użyć pastę Globol. Smaruje się różne miejsca w domu, albo pozostawia na gazecie. wychodzisz z domu, po jakimś czasie wracasz i zbierasz już trupy.
    Cytuj
  • antonina50 26 lip 2010, 7:40
    jan_dobrarada napisał:Polecam użyć pastę Globol. Smaruje się różne miejsca w domu, albo pozostawia na gazecie. wychodzisz z domu, po jakimś czasie wracasz i zbierasz już trupy.
    też polecam, w taki sposób szybko pozbyłam się karaluchów ze swojego domu. Najlepiej zrobić to jak najszybciej, póki nie zaczną składać jaj. Wtedy jest już o wiele trudniej, bo mogą zagnieździć się w różnych szczelinach - listwach, meblach. Możliwe, że trzeba wtedy gruntownie wszystkie szczeliny wysmarować, pozatykać, meble jeśli można powyrzucać... Ale to już grubsza roota, może masz tylko kilka od sąsiadów.
    Cytuj
  • wandamol 26 lip 2010, 8:59
    Polecam porozmawiać z sąsiadami, zwłaszcza ze swojego pionu i zapytać, czy oni też mają karaluchy. Najlepiej wtedy zamówić odpowiednie opryski i wykonać je w jednym czasie. Daje to większą szansę pozbycia się problemu.

    U nas w bloku kiedy pojawiły się karaluchy Ci, którzy nie mieli w sowich mieszkaniach nie robili oprysków. Dlatego, po takich zabiegach w innych mieszkaniach karaluchy pojawiły się u nich i całość trzeba było powtórzyć.
    Cytuj
  • ryjowka 26 lip 2010, 11:23
    jan_dobrarada napisał:Polecam użyć pastę Globol. Smaruje się różne miejsca w domu, albo pozostawia na gazecie. wychodzisz z domu, po jakimś czasie wracasz i zbierasz już trupy.
    Czy ta pasta jest bezpieczna dla innych zwierzaków?
    Mam kota i boję się, że potem może się zatruć...
    Cytuj
  • jan_dobrarada 26 lip 2010, 13:34
    Mój pies na moich oczach polizał tą pastę i nic się nie stało, więc możesz być spokojna.
    Cytuj
  • dana51 26 lip 2010, 14:44
    Polecam także zrobić mieszankę zabójczą dla karaluchów, która na pewno jest bezpieczna dla innych istot żywych (domowe zwierzęta i ludzie): wymieszaj w stosunku 1 do 1 kwas borowy z cukrem. Kwas borowy działa zabójczo na karaluchy, a cukier je przyciąga.
    No i oczywiście jak już się ich w miarę pozbędziesz radzę wysprzątać bardzo dokładnie i dbać, aby nigdzie nie zalegały resztki jedzenia czy plamy, szczególnie po słodkich rzeczach. Tak samo uważaj na wilgoć.
    Cytuj
1 2 z 2  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum