Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Beton komórkowy czy porotherm - co lepsze?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Beton komórkowy czy porotherm - co lepsze?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Farrel 5 paź 2010, 17:43
    Szukam opinii na temat tych dwóch materiałów, planuje budowę domu i rozważam te dwie opcje, ale słyszałem różne opinie. Liczę na to, że ktoś mi pomoże podjąć decyzjęuśmiech Orientujecie się jakie są różnice w cenach?
    Cytuj
  • Domatorres 5 paź 2010, 20:54
    Nie chcę Cię martwic, ale jest chyba tyle samo zwolenników i przeciwników obu technologii. Jak znam życie to zaraz każdy będzie przekonywał, że lepsze jest to z czego on sam ma domprzymrużenie oka A dylemat znają chyba wszyscy, którzy mają za sobą budowę (albo są przed)
    Cytuj
  • Raf1975 5 paź 2010, 21:27
    Każdy kto chce budować musi się zmierzyć z tematem. To dopiero początek Twoich rozterekprzymrużenie oka Ale obawiam sie, że inni forumowicze nie pomogą za bardzo, bo znajdziesz i takich, i takich. Trzeba wziąć pod uwagę względy ekonomiczne, rodzaj projektu i elewacji, czy ściany mają być 1,2,3-warstwowe, a także osobiste upodoobania. Ale pocieszę Cię, że teraz na rynku nie ma złych materiałów, choć każdy ma swoje wady i zalety. Także sie nie obawiaj, że źle zdecydujesz.

    Cytuj
  • Farrel 6 paź 2010, 0:34
    Ściany chyba 2w będą, co do upodobań to ciężko powiedzieć... chyba zdecydują bardziej praktyczne względyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Orion456 6 paź 2010, 7:39
    Ja mam ścianę 2w więc nie ma znaczenia z czego będzie warstwa nośna. Budowałem z ceramiki, bo była promocjaprzymrużenie oka To solidny materiał, chociaż gazobeton jest latwiejszy w obróbce. I ładniej wygląda, bo spoiny są cienkie, więc ściany są prostsze i gładsze. Docenisz przy tynkowaniuprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bancroft 6 paź 2010, 8:42
    Moim zdaniem najlepiej wybrać to co tańsze, bo różnice nie są aż tak wielkie, a na tym etapie budowy nie ma sensu przepłacać czy szukac wyszukanych materiałów. Dzisiejsze technologie naprawdę są godne zaufania. Potem będą trudniejsze wyboryuśmiech
    Cytuj
  • Manolito 6 paź 2010, 12:18
    BK jest łatwiejszy w obróbce. To jest duża zaleta, bo bloczki możesz ciąć nawet zwykła piłą do drewna, np nietypowe elementy.
    Cytuj
  • KoKoszka 6 paź 2010, 13:47
    A ja słyszalam opinie, że beton komórkowy jest zdrowszy, bo ceramikę wypala się na polskim radioaktywnym węglu...
    Cytuj
  • Bandito 6 paź 2010, 17:46
    Właśnie, mi też jeden murarz powiedział, że do produkcji wykorzystywany jest popiół! Wiecie coś na ten temat?
    Cytuj
  • Grantorino 6 paź 2010, 21:07
    To prawda, ale do produkcji szarego BK też wykorzystuje się popiół. I pustaki i bloczki betonowe mieszczą się oczywiście w dopuszczalnej normie promieniowania. Ale płyty GK też mają popiół, nie mają go tylko biały BK i silikaty...
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Następna: sufity napinane