Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Dach - warto robić pelne deskowanie?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dach - warto robić pelne deskowanie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Barbra67 28 wrz 2010, 0:03
    Pokrycie jest poprawnie zrobione, ale zawsze chyba sa jakieś szparki między dachówkami. Miałam na myśli naprawdę wyjątkowo niesprzyjającą pogodę, kiedy wieje bardzo silny wiatr.
    Cytuj
  • Manolito 28 wrz 2010, 0:35
    U mnie też się to zdarza przy bardzo silnych porywach, ale się zdarza. mimo, że nie było tak od początku jak został dach zrobiony, ale folia pracuje... nieraz w nocy słychać jak pracujeprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Specyfinder 28 wrz 2010, 6:46
    Mam tylko jeszcze małe wątpliwości w związku z ciężarem deskowania... nie jest to za duże obciążenie?
    Cytuj
  • freshuser 28 wrz 2010, 7:38
    No owszem, ciężar niemaly jak sobie przemnożysz przez powierzchnię, ale więźba jest przecież na deski obliczona, więc to żaden argument przeciwko deskowaniu.

    Cytuj
  • Orion456 28 wrz 2010, 9:35
    Też uważam, że deskowanie to jedyna słuszna opcja. Zwłaszcza przy użytkowym poddaszu.
    Cytuj
  • Yosemitysam 28 wrz 2010, 13:29
    Z tymi płytami OSB to chyba rzeczywiście niezla opcja, znalazłem w lepszej cenie niż deski bez impregnacji... A z tego co mi wiadomo to powinny być deski suszone i zaimpregnowane, więc warto się nad tym pozastanwiaćuśmiech
    Cytuj
  • grubystach 28 wrz 2010, 14:00
    Widze, że mój głos będzie wbrew wszystkim na tym forumuśmiech ale co tam. Ja mam folie i jeśli ma wytrzymać ze 30 lat to mi wystarczy, potem już raczej ktoś inny będzie się o to martwił. Ja nie narzekam. I nie mam śniegu pod dachówkąuśmiech
    Cytuj
  • Specyfinder 28 wrz 2010, 14:29
    A takie pytanie techniczne... czy te deski powinny być na styk układane czy zostawia się jakieś dylatacje? (jeśli tak to jakie przerwy)
    Cytuj
  • 77henry 28 wrz 2010, 16:19
    Deski się zawsze trochę rozeschną, a wentylacja nijak sie ma do szpar między nimi, bo i tak na to idzie warstwa papy nie przepuszczająca pary wodnej. Zdecydowanie na stykuśmiech
    Cytuj
  • Beetlejuice85 28 wrz 2010, 20:13
    Miałem podobny dylemat, różnie fachowcy mieli różne zdania, ale teraz już raczej nie mam wątpliwościuśmiech Tym bardziej, że bdę mieć poddasze użytkowe. Bardzo pomocne to forum.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum