Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak oszczędzać prąd?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak oszczędzać prąd?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • veganka 14 wrz 2017, 11:14
    ja odkąd mam oświetlenien ledowe w mieszakniu widzę, że rachunki za prąd spadają poza tym starams ię też wyłaczać niepotrzebnie światło bo potem bo po co ma się palić na darmo uśmiech
    Cytuj
  • sloneczko9 18 wrz 2017, 11:33     (ostatnio zmieniony przez autora 19 wrz 2017, 13:58, w całości zmieniany 1 raz)
    veganka napisał:ja odkąd mam oświetlenien ledowe w mieszakniu widzę, że rachunki za prąd spadają poza tym starams ię też wyłaczać niepotrzebnie światło bo potem bo po co ma się palić na darmo uśmiech
    Również to zauważyliśmy. Oświetlenie ledowe moze się wydawać początkowo trochę drogie. Jednak potem rachunki za prąd sa o wiele niższe ( szczególnie jeśli świeci się sporo światła - a jesienią róbi się przecież ciemno dość wcześnie.

    Wybierzcie się do Leroy Merlin. Żarówki ledowe kupi się tam w naprawde korzystnej cenie ( jakiś czas temu własnie tam kupowaliśmy je do domu).
    https://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/zarowki-led-swietlowki/zarowki-led,a2448.html
    Cytuj
  • mscislaw 26 wrz 2017, 11:58     (ostatnio zmieniony przez autora 27 wrz 2017, 14:38, w całości zmieniany 2 razy)
    Jest kilka opcji, ale wymaga to zwykle pewnej dyscypliny. Aby pilnować, aby zbędne urządzenia były wyłączone, aby wyłączać światło, zawsze wtedy gdy jest ono niepotrzebne, aby oszczędzać na takich rzeczach jak klimatyzacja.
    W dużych firmach stosowany jest też nowoczesny nadzór nad zużywaną energią elektryczną. Takie kontrole i nadzór sprawiają, że oszczędności stanowią istny procent tego, gdyby oszczędności nie były robione. Im większy zakład, tym ewentualne oszczędności na zużywanej energii elektrycznej są większe. Na https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta-2/systemy-zarzadzania-energia masz informacje na temat systemów zarządzania energią.
    Cytuj
  • veganka 2 paź 2017, 11:06
    no tak żarowka ledowa kosztuje neico więcej niż zwykła ząrówka ale w konsekwencji wychodzi taniej bo ledy tak szybko się nie zużywają wymienia się je zdecydowanie rzadziej, obniżają rachuni, więc docelowo taka zamana wyniesie Nas taniej.
    Cytuj
  • shogue 8 mar 2018, 15:15
    My zamontowaliśmy tylko jedno główne oświetlanie activejet, w sumie w każdym pomieszczeniu mamy ich lampy
    Cytuj
  • blusrenata 29 sty 2019, 15:36     (ostatnio zmieniony przez autora 29 sty 2019, 15:37, w całości zmieniany 2 razy)
    Myślę, że należy zakupić oświetlenie ledowe uśmiech
    Cytuj
  • Luiziana 31 paź 2019, 14:08
    zakupić płytę indukcyjną od Electroluxa FlexiBridge, ma dużą płytę grzewczą z czterema segmentami które można łączyć w 3 różne konfiguracje. bardzo dobra płyta na której wszystko mi się udaje.
    Cytuj
  • Martyna29 22 gru 2019, 18:24
    A do takiej płyty trzeba mieć specjalne garnki?
    Cytuj
  • Zonka25 30 gru 2019, 19:35
    Też mam płytę Electroluxa, gotuje na normalnych garnkach, płyta jest idealnie czarna, nic się z nią nie dzieje.
    Cytuj
  • Uncia 1 sty 2020, 16:51
    Ja również na płycie Electroluxa korzystam ze zwykłych garnków, jedyne co to kupuje preparat od producenta do czyszczenia płyty.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum