Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Nowe drzwi w starych futrynach, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nowe drzwi w starych futrynach

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tomatofan 21 maj 2011, 19:08
    Ano właśnieskrzywienie To jest kolejny urok budownictwa typu wielka płyta. Ciasnota.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 21 maj 2011, 19:26
    Wg mnie opłaca się restaurować tylko porządne, drewniane drzwi. A jak ywnjamiesz fachowca z taka maszyną do wycinania ścian to zrobi Ci to bardzo szybko i wcale nie ma takiego bałaganu (to chyba jak by samemu robić). U mojej mamy wycięli tym 4 ościeznice naprawdę bardzo szybko. I na to poszły nowe futryny i drzwi. A drzwi były w promocji po 99zł. Przelicz sobie co Ci się bardziej opłaca.
    Cytuj
  • topinox 31 maj 2011, 12:56
    to prawda, też wybrałbym raczej wycięcie i wstawienie nowych [url=http://]drzwi[/url]. Zwyczajnie to na lepsze wyjdzie. Na pewno jest drożej, sam wymieniłem samo skrzydło starszej sąsiadce, ale ościeżnica stalowa była zdatna i zawiasy również się trzymały. Podcięcie skrzydła drzwi porta nie było problemem. Okazało się jednak że mimo wcześniejszej zgodności pomiaru. Trzpienie zawiasów nie pasowały w górny zawias skrzydła. W ruch poszła szlifierka kątowa i do tej pory służą tej pani od ponad 10 lat. Restaurowanie drzwi z płyty polecam tylko masochistom przymrużenie oka
    Cytuj
  • Grafi 11 cze 2011, 16:54
    Apoliner napisał:Witam. Czy ktoś z Was wymieniał może drzwi wewnętrzne w starych ościeżnicach? Mam na myśli zamontowanie nowych drzwi bez wyrywania futryn, bo to za duża demolka. Czy da się w ogóle znaleźć teraz w sklepie takie drzwi, co bedą pasowały do tych starych futryn? Chodzi mi o takie typowe drzwi jak to w blokach z plyty montowali. Moje wyglądaja koszmarnie i właśnie robię remont. ale wymiany futryn wolałbym uniknąć ze wzgledu na koszty i czas całej roboty.
    można obciąć wewnętrzny pas ościeżnicy tak aby uzyskać lico z jej szerokością ,podciąć ościeżnicę e miejscach zawiasów , wstawić drzwi z regulowaną ościeżnicą np PORTA , troche roboty ale bez wyrywania ościeżnicy ze ścian ,dobry mały bosch i wyrzynarka z brzeszczotem do metalu trochę spokoju i cierpliwości , pozdrawiam
    Cytuj
  • Grafi 11 cze 2011, 16:56
    Apoliner napisał:Witam. Czy ktoś z Was wymieniał może drzwi wewnętrzne w starych ościeżnicach? Mam na myśli zamontowanie nowych drzwi bez wyrywania futryn, bo to za duża demolka. Czy da się w ogóle znaleźć teraz w sklepie takie drzwi, co bedą pasowały do tych starych futryn? Chodzi mi o takie typowe drzwi jak to w blokach z plyty montowali. Moje wyglądaja koszmarnie i właśnie robię remont. ale wymiany futryn wolałbym uniknąć ze wzgledu na koszty i czas całej roboty.
    można obciąć wewnętrzny pas ościeżnicy tak aby uzyskać lico z jej szerokością ,podciąć ościeżnicę e miejscach zawiasów , wstawić drzwi z regulowaną ościeżnicą np PORTA , troche roboty ale bez wyrywania ościeżnicy ze ścian ,dobry mały bosch i wyrzynarka z brzeszczotem do metalu trochę spokoju i cierpliwości , pozdrawiam
    Cytuj
  • zott 15 cze 2013, 6:53
    Mogą byc ale nie polecam. Jak już kupujesz nowe to lepiej i futryny zmienić. Polecam firmę Drzwi Studio.
    Cytuj
  • kifonda 6 sie 2015, 21:26     (ostatnio zmieniony przez autora 7 sie 2015, 19:46, w całości zmieniany 1 raz)
    To nie jest dobry pomysł. Każdy Ci to odradzi. Jedź gdzieś po [url=http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/drzwi-wewnetrzne.html]drzwi wewnętrzne[/url] i na tym koniec. Resztę zostaw fachowcom.
    Cytuj
  • kluczyk_ 26 sie 2015, 13:28
    Najprostsze rozwiązanie to ościeżnice nakładkowe, do zabudowy starych. Takie rozwiązania od długiego czasu stosuje np. firma erkado, invado czy verte a ich produkty znajdziecie w całym kraju. Nie będzie potrzeby demontażu starych ościeżnic i wszystko będzie pasować.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: Sposoby na kreta