Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Odśnieżanie dachów - zatrudnić firmę, czy działać samodzielnie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odśnieżanie dachów - zatrudnić firmę, czy działać samodzielnie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Nessie 25 lis 2012, 15:55
    Witam!

    Zima coraz bliżej i niedługo na dachach zbierze się warstwa śniegu. Co robicie w takiej sytuacji? Działacie na własną rękę i odśnieżacie sami, czy zatrudniacie profesjonalistów? A do zadania tego pytania zainspirował mnie przeczytany przed chwilką artykuł poradnikowy na ten temat:

    Pozdrawiam uśmiech
    Cytuj
  • Kajakarz 27 lis 2012, 10:03
    Jeśli chodzi o odśnieżanie dachu, to jednak zlecam to firmie - wysokościowo wolałbym nie bawić się sam w takie rzeczy, bo za duże ryzyko. A przed domem to już zdecydowanie sam - czysta przyjemność.
    Mam już łopatę nówkę, odsnieżarkę na większe opady, a nawet pojemnik na piasek (tu kupiłem ), z tym, że jeszcze nie mam w nich piasku.
    Ale wracając do tematu: jak coś nie jest ryzykowne, to wolę sam, a jak jest - zdecydowanie zlecam innym
    Cytuj
  • kesznik 27 lis 2012, 13:22     (ostatnio zmieniony przez autora 26 lut 2013, 9:10, w całości zmieniany 2 razy)
    A jakie tu ryzyko ? Trzeba się tylko ubrać w jakiś nie przemakalny strój, wziąć łopatę do odśnieżania i robimy samemu. Takie firmy są drogie, więc lepiej samemu to zrobić i zaoszczędzić dużo kasy.

    Cytuj
  • Marta30S 28 lis 2012, 14:32
    ryzyko, że się poślizgniesz i zlecisz z dachu...
    Cytuj
  • ratuszna 5 gru 2012, 16:17
    Pewnie zależy jaki kto ma dach, ale ja bym nie ryzykowała wiem powiecie kobieta nie powinna się wypowiadać, ale sama wspinam się po skałkach i uwielbiam sporty ekstremalne i dlatego niech każdy robi swoje przy dużych opadach 2 lata temu korzystałam z tej firmy i byłam zadowolona cena też dobra a samemu łopatą można tylko dach porysować i się połamać przymrużenie oka
    Cytuj
  • sm0czysko 5 gru 2012, 23:29
    Jeśli mówimy o dachach płaskich, to najlepiej spisać dobrą umowę z firmą odśnieżającą. Odśnieżanie na własną rękę, to spore ryzyko nie tylko ze względu na to, że jakby nie było są to prace na wysokości i biada temu, kogo pracownik biurowy - już nie mówię spadł - ale poślizgnął się i złamał nogę odśnieżając dach. Tylko umowa musi być sprytna - płacimy, nawet wyższą stawkę - ale tylko wtedy gdy to konieczne, czyli gdy faktycznie istnieje ryzyko przekroczenia dopuszczalnej wartości obciążenia dachu śniegiem. Bez sensu jest bieganie po dachu z linijką, bo nie ma takiej grubości pokrywy, przy której należy odśnieżać. Każdy budynek ma jakąś, przewidzianą przez projektanta nośność. Można użyć śniegomierza do szybkich pomiarów - nie grubości a właśnie obciążenia śniegiem dachu. W praktyce monitorując w ten sposób obciążenie w 8 na 10 sezonów nie będziemy odśnieżać wcale - święty spokój i oszczędność kasy. Polecam.
    Cytuj
  • tadeusz85 10 gru 2012, 11:44     (ostatnio zmieniony przez autora 4 lis 2013, 14:56, w całości zmieniany 2 razy)
    Ja bym wybrał firmę, może 'droższa' inwestycja, ale bardziej bezpieczna przymrużenie oka

    Cytuj
  • VictoriaB 21 gru 2012, 12:27     (ostatnio zmieniony przez autora 21 gru 2012, 12:27, w całości zmieniany 1 raz)
    Jeśli dach jest płaski i nie duzy to chyba nie ma sensu wynajmowanie firmy, ale jeśli to dach tzw. budynku wielkopowierzchniowego, to już mogą okazać się potrzebne specjalne maszyny, którymi raczej dysponuje już tylko profesjonalna firma, która zajmuje się odśnieżaniem.
    ALbo jeśli nie mamy odwagi wejść na nasz dach uśmiech
    Cytuj
  • Fin 21 sty 2013, 19:18     (ostatnio zmieniony przez autora 21 sty 2013, 19:19, w całości zmieniany 1 raz)
    Za duże ryzyko wypadku, w dużych skupiskach ludzi, dużych miastach zarządcy zlecają taka robotę, duży zakład, który posiada ubezpieczenie w razie nieszczęść. Może gdzieś w małych miasteczkach z pawilonu sam właściciel może odśnieżyć. W tym roku zadaszenie nad lodowiskiem już się zawaliło dobrze, że nie było poszkodowanych.
    Cytuj
  • Kort 18 lut 2013, 12:01
    Też uważam, że lepiej to zlecić jakiejś firmie, która się na tym zna - ryzyko, że np. będzie źle odśnieżone, albo coś nam się stanie jest zbyt duże i na to raczej nie warto skąpić. Do tego w firmie używają jeszcze fajnej odśnieżarki Snow electric Stiga - niedawno w tej promocji kupiona Może nie najlepsza, ale się sprawdza, a teren firmy nie jest znowu aż tak duży, aby był potrzebny większy sprzęt.
    Cytuj
1 2 z 2  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum