Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Płyta kuchenna - ceramiczna czy indukcyjna?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Płyta kuchenna - ceramiczna czy indukcyjna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • D3niCle0 4 lut 2011, 15:19
    Jeśli ktoś się nie może zdecydować to są modele z dwoma polami indukcyjnymi i dwoma elektrycznymi typu highlightuśmiech
    Cytuj
  • Domatorres 4 lut 2011, 17:30
    Ikea ma zestaw granków do indukcji w dobrej cenie. Cały komplet za niecale 200zł. Jesli ma być oszczędniej to można się szarpnąćprzymrużenie oka A z pokrętłami fakt nie widziałem...
    Cytuj
  • Popeye 4 lut 2011, 20:58
    Gotowałem na zwykłej ceramicznej, teraz mam indukcyjną, więc moge sie wypowiedziećuśmiech Indukcja bez porównania lepsza, chociaż jeśli chodzi o koszty to akurat gość w sklepie twierdził, że z kilka lat zajmie zanim sie zwróci różnica w cenie. Ale ta róznica już nie jest wcale duża. Duży plus to szybsze gotowanie i czysta płyta! Żarcie się nie przypala, bo plyta nie jest tak gorąca no i nie kipi z drugiej strony, jest wydajniejsza po prostu. Brałem też pod uwagę to, że jak dzieciak tam przytknie łapę to nie zdejmie jej razem ze skórą.
    Cytuj
  • caipirinha 4 lut 2011, 21:59
    Ale to też nie jest tak, że się nie poparzy. Ta plyta nie jest zimna, tylko nie aż tak gorąca jak zwyczajna... uważać i tak trzeba.
    Cytuj
  • Yago 4 lut 2011, 22:46
    Pewnie że trzeba, ale skutki takiego wypadku mniej groźne, bo po prostu niższa temperatura na płycie. W zwykłej płycie jest grzałka, która musi ogrzać płytę, a płyta garnek itd. Tutaj energia jest tak przetworzona, że zostaje przekazana do garnka, a płyta robi sie od tego garnka gorąca dopiero.
    Cytuj
  • pacjentka 5 lut 2011, 0:42
    Moja koleżanka ma indukcję i mówi, że bardzo komfortowo się z niej korzysta. A garnki ma jakieś specjalne, ale takie emaliowane też ponoć jej działają.
    Cytuj
  • Yago 5 lut 2011, 6:40
    Na niektórych działają, ale niektórzy producenci nie zalecają. Moim zdaniem jednak warto zainwestowac przy okazji w zestaw porządnych garnków z patelnią, bo jak ma być oszczędnie to musi porządnie zadziałać. Poza tym gorszej jakości garnki wydaja dziwne odgłosy, a u mnie Tefal gotuje cichutkouśmiech
    Cytuj
  • Domatorres 5 lut 2011, 10:14
    Jasne, ale jeśli można używac tych garnków, które już są w domu, to nie trzeba od raz kupować całego kompletu, mozna sukcesywnie je sobie wymienić. Bo za całość to rzeczwyiście sporo kasy trzeba wyłożyć.
    Cytuj
  • D3niCle0 5 lut 2011, 10:35
    Ja mam zwykłą ceramiczną i też jestem bardzo zadowolona... ale nie wiem jak z kosztsmi, musiałabym porównać.
    Cytuj
  • marek_kk 5 lut 2011, 13:50
    Nam też spece w sklepach mówili, że do indukcji juz raczej porządne garnki. Inaczej pole magnetyczne będzie mało wydajnie zamieniane na temperaturę w garnku i tym samym nie bedzie zakładanych oszczędności. A to jest w końcu główny plus indukcji...
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum