Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wentylacja mechaniczna czy grawitacyjna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Farrel 27 sty 2011, 14:09
    Chciałbym poznać opinie na temat systemu wentylacyjnego. Jestem na etapie projektu i mam problem z wyborem. Będę wdzięczny za dobre radyuśmiech
    Cytuj
  • Bancroft 27 sty 2011, 15:26
    Ja bym doradzała mechaniczną. Oczywiście to oznacza większe koszty zakupu i eksploatacji, ale to jest jedyny minus. Działa cały rok jak chcesz, a nie wtedy kiedy pogoda na to pozwala.
    Cytuj
  • Vesna 27 sty 2011, 17:55
    Ale grawitacyjna też ma swoje plusy - oprócz kosztów to, że jest bezgłośna, czego nie można powiedziec o mechanicznej...
    Cytuj
  • 77henry 27 sty 2011, 19:22
    Witam, ja też jestem zainteresowany tym tematem. Zastanawiam się nad wentylacją mechaniczną z rekuperatorem. Mam jednak wątpliwości czy ta inwestycaj, bądź co bądź niemała zwróci się zanim rekuperator nie padnieprzymrużenie oka Jak doliczyć do ceny zakupu koszty eksploatacyjne typu prąd, konserwacja, wymiana filtrów... co sądzicie?
    Cytuj
  • Bancroft 27 sty 2011, 20:08
    Nie patrz na zwrot nakładów jedyniie pod kątem oszczędności ciepła. Pozwala Ci to na pominięcie kominów wentylacyjnych, zamontowania okien nieotweiralnych, a przy tym masz w domu zawsze świeże powietrze. Mechaniczna wentylacja działa też dobrze latem ,wprzeciwieństwie do grawitacyjnej, to duży plus.
    Cytuj
  • Orion456 27 sty 2011, 22:52
    Rekuperator to wg mnie strata kasy.
    Cytuj
  • Grantorino 28 sty 2011, 0:52
    Moim zdaniem warto zainwestować w mechaniczną, wentylacja grawitacyjna ma poważne minusy. Zimą działa najwydajniej i kiedy chcesz zatrzymać w domu ciepło to ono ucieka razem z wydmuchiwanym powietrzem. A z kolei latem działa słabiutko no i nie masz możliwości sterowania.
    Co do reku to jeżeli masz dom ciepły i niskie rachunki za ogrzewanie to ta inwestycja będzie sie zwracać bardzo długo.
    Cytuj
  • Raf1975 28 sty 2011, 8:11
    Grantorino napisał:Moim zdaniem warto zainwestować w mechaniczną, wentylacja grawitacyjna ma poważne minusy. Zimą działa najwydajniej i kiedy chcesz zatrzymać w domu ciepło to ono ucieka razem z wydmuchiwanym powietrzem. A z kolei latem działa słabiutko no i nie masz możliwości sterowania.
    Co do reku to jeżeli masz dom ciepły i niskie rachunki za ogrzewanie to ta inwestycja będzie sie zwracać bardzo długo.
    Dlatego jak mechaniczna to tylko z rekuperatorem! Bez tego to koszmar jakiś, brrr. Wyobraźcie sobie jak przy -10 st. nawiewa Wam powietrze z zewnątzruśmiech
    Cytuj
  • Yago 28 sty 2011, 10:56
    Najlepsze jest połączenie wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej czyli wentylacja hybrydowa. Działa wtedy gdy trzeba.
    Cytuj
  • 77henry 28 sty 2011, 12:30
    Hm. W sumie całe życie przeżyłem z grawitacyjną i nie narzekałem. Zresztą wentylacja grawitacyjna nie jest tak calkiem niesterowalna. Można w łazience i kibelku zamontować wentylatorki wyciągowe, przestawić żaluzje w kratkach wentylacyjnych tak żeby na zime były przymknięte. Jeszcze jak są okna z opcją rozszczelniania to luzikuśmiech
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum