Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Podgrzewany podjazd

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Podgrzewany podjazd

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tomatofan 23 gru 2010, 12:18
    Mam zamiar strzelić sobie w tym roku podgrzewany podjazd, dochodze do wniosku, że to koniczność, bo jest tak stromy, że już parę razy tej zimy nie mogłem wyjechaćskrzywienie Ma ktoś taki podjazd? Bo nie wiem jak się do tego zabrać, maty elektryczne to przecież zabójstwo, strasznie droga zabawa.
    Cytuj
  • Grantorino 23 gru 2010, 13:46
    Ja też mam takie plany, obiecuję sobie ogrzewany podjazd juz od kilku lat i mam nadzieje, ze tym razem już nic nie stanie na przeszkodzieprzymrużenie oka
    Mam bufor 1000l, grzanie kominkiem i piecem elektrycznym. Ja bym ułożył rury pod kostką na podjeździe i podłączył pompkę obiegową i podpiął to w układ bufora za wymiennikiem. I miałbym ogrzewanie z kominka. To jest moj sposób na tanie podgrzanie podjazduuśmiech

    Cytuj
  • Tomatofan 23 gru 2010, 14:12
    A jakie rury chcesz zastosować? Wiesz jakie temperatury trzeba puścić w obieg żeby grzanie bylo efektywne?
    Cytuj
  • Manolito 23 gru 2010, 15:50
    Temparatura największa jaką się da uzyskać tylko trzeba pamiętać, że ogrzewanie uruchamia się w momencie jak pada śnieg, a nie jak jest już gruba warstwa śniegu i lodu. Przy mrozie powyżej 10 st. nie ma to sensu. Poza tym działa bez zarzutuprzymrużenie oka Rury pex bedą ok, np TC Rehau.
    Cytuj
  • Grantorino 23 gru 2010, 18:54
    A rurki układać na piasek czy jak? Można je czyms zalać? I na jakiej głębokości. I jeszcze pytanko jeśli się orientujesz - ile takie całonocne odsnieżanie pobiera energii?

    Cytuj
  • 77henry 23 gru 2010, 19:52
    Trzeba zajrzeć w katalogi producentów mat grzejnych i sprawdzic jakie mają parametry. Jak bedzie wiadomo jaka jet moc w kW/m kw. to będziesz wiedział ile mocy dostarczyć żeby roztopić snieg. Co do rurek można zalać i pamiętać, że zasada taka jak przy podłogówce wewnątrz czyli całkowita długośc petli nie większa niż 100m.
    Cytuj
  • marsjanin 23 gru 2010, 22:42
    Eh nie po to budowałem dom w energooszczędnych technologiach żeby teraz wydawać kupe kasy i marnować kupe prądu na podgrzewany podjazd! Wole machnąć pare razy łopatą, tak jest taniej i zdrowiejprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bancroft 24 gru 2010, 1:48
    Jak dla mnie to też zbędny luksus... Chyba, że ktoś jest np niepełnosprawny albo np jest lekarzem i musi o róznych porach dnia i nocy szybko wyjechać do pracy. Ja moge odśnieżać własnoręcznieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Farrel 24 gru 2010, 8:49
    A ja mam pytanie co z tą wodą w rurkach przy takich mrozach, bo z tego co rozumiem to nie włącza sie tej instalacji za często, tylko jak spadnie snieg. A potem co, woda w tych rurkach wam nie zamarza?
    Cytuj
  • Manolito 24 gru 2010, 10:47
    Nie no bez przesady, to nie jest jakies prymitywne urzadzenieuśmiech Układ jest zamknięty, połączony ze źródłem ciepła i wypełniony specjlanym plynem niezamarzającym. Także bez obawyprzymrużenie oka

    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum