Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Zielona energia?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zielona energia?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • jjusti18 21 paź 2020, 22:48
    Doskonale was rozumiem, ponieważ sama też chce postawić na energię odnawialną dla siebie. Uważam, że jest to znakomite rozwiązanie, które pomoże mi obniżyć rachunki za prąd i jednocześnie też korzystnie wpłynąć na środowisko. W końcu o naszą naturę też trzeba dbać, a takie rozwiązanie to kro do przodu.
    Cytuj
  • KopaczJusta 12 sty 2021, 16:20
    Zielona energia to panele PV. Mam u siebie polskiej produkcji JBGPV. I też był producencki montaż. Dobre rozwiązanie, bo znaja znakomicie swoje rozwiązanie i potrafią dobrze doradzić. Jak się spisuje? Moim zdaniem bardzo dobrze. To najbardziej widac po rachunkach za prąd, a te są teraz nizsze. Nawet zimą, gdzie słońca nie ma za dużo, to coś tam jest w ciągu dnia produkowane. Oczywiście latem to juz jest bardzo dużo. Moim zdaniem to teraz taki troche must have przymrużenie oka
    Cytuj
  • carbon 31 sty 2021, 17:06
    Jakie macie doświadczenia z fotowoltaiką - opłaca się? Mocno się zastanawiamy nad instalacją paneli słonecznych, bo zewsząd słyszę, że prąd znów podrożeje... Sąsiedzi zrobili instalację latem i chwalą sobie bardzo. Firma PGM Fotowoltaika, z której korzystali, najpierw zrobiła im audyt fotowoltaiczny, na podstawie którego dobrali moc instalacji - to podobny bardzo ważne.
    Cytuj
  • zylek 18 lut 2021, 10:54
    Fotowoltaika bardzo się opłaca. Ogarniamy ten temat przez porównywarkę Ekofachowcy. Przy obecnych zasadach fotowoltaika jest mega opłacalna i raczej to prędko się nie zmieni. Przy dofinansowaniu i uldze podatkowej macie zwrotu z ciągu kilku lat. Kwestia wyboru instalacji o solidnych parametrach i to byłoby na tyle. Później już tylko zyskujecie.
    Cytuj
  • jackowskyy 22 sie 2021, 16:47
    też jestem tego zdania, fotowoltaika pozwala oszczędzić pieniądze ale tez jest przyjazna dla środowiska, mamy robioną instalację na bazie mikrofalowników, robiła u mnie firma Stilo energy, jestem zadowolony, wszystko zrobione w 100% profesjonalnie
    Cytuj
  • proda 22 gru 2023, 14:07
    Ja posiadam instalację fotowoltaiczną z optymalizacją SolarEdge, do tego moduły full-black z funkcją half-cut więc ew. zakryte cieniem fragmenty paneli nie wpływają na działanie całości instalacji. Wszystkich domokrążców naciągaczy wyprawiałem za drzwi i szukałem sam. Trafiłem na firmę Green House Systems z Zelewa, to kawąłek ale nie mieli problemu montować w Gdyni.
    Cytuj
  • nowa_kamila 16 sie 2024, 7:17
    W poszukiwaniu wartościowych informacji dotyczących rynku energetycznego polecam Wam wizytę na portalu https://globenergia.pl/ile-kosztuje-instalacja-fotowoltaiczna-z-magazynem-energii-dla-domu-czerwiec-2023/ Z całą pewnością uda się Wam w tym miejscu znaleźć wszelkie interesujące Was informacje i odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Każdy dostępny na tym portalu artykuł jest przygotowany przez specjalistów z branży w oparciu o najnowsze dane i obowiązujące przepisy. To prawdziwa skarbnica wiedzy i warto jest tam zajrzeć.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum