Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Sprowadzanie samochodu z Niemiec procedura, formalności, strona 6

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Sprowadzanie samochodu z Niemiec procedura, formalności

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • futures 27 paź 2010, 10:24
    No jeszcze ewentualnie można rozważyć opcję transportu - tutaj firma ma dobre stawki za km - można negocjować.
    Cytuj
  • IQ-Web 27 paź 2010, 16:03     (ostatnio zmieniony przez autora 27 paź 2010, 17:12, w całości zmieniany 9 razy)
    W Polsce od razu ubezpiecz auto, abyś mógł się swobodnie poruszać i w razie stłuczki załatwiał to u polskiego ubezpieczyciela.
    1. Do tłumaczenia (70-130 zł)
    - Umowa/Faktura zakupu, NA UMOWIE MUSI BYĆ NAPIS "RECHNUNGSBETRAG IN BAR ERHALTEN" czyli, że ZAPŁACONO GOTÓWKĄ
    bez tego zdania na umowie nie masz co wracać, bo umowa cały czas będzie do zapłaty i nie zarejestrujesz auta.
    - Brief (mały i duży)– czyli niemiecka karta pojazdu
    - Dokument Wymeldowania, albo pieczątka w Briefie
    - Możesz też mieć tymczasowy dowód rejestracyjny na tablice warsztatowe, albo celne.
    2. Przegląd pojazdu na stacji diagnostycznej. Znajdź sobie stację, która zrobi ci przegląd na niemieckim briefie. Nie czekaj na tłumaczenia. Na stacji poproś, aby przegląd robił jak dla samochodu bez tablic. Wyczyść tabliczkę z numerem VIN w komorze silnika, bo może być podrdzewiała.(169 zł)
    3. Urząd Celny
    - w Urzędzie Celnym odprawa auta/naliczenie akcyzy - zająć kolejkę
    - w między czasie idź sobie do Agencji Celnej, tam panie przygotują Ci dokumenty, naganiacz Cię znajdzie (20 zł)
    - Opłata 17zł do Urzędu Miasta)
    - wracamy do kolejki w UC
    - Akcyza 3,1% lub 13,5%. Wyliczą Ci wartość auta, może nawet dwukrotnie większą od tego co zapłaciłeś. Ale nie kłóć się, bo nie masz szans. Biegły wycenia wg tej samej taryfy, co UC.
    4. Urząd Skarbowy i deklaracja VAT-24. Jeżeli kupowałeś na Umowę, to dostaniesz zaświadczenie o zwolnieniu z VAT-u (160zł)
    Do tego momentu załatwiłem to w 2 dni, potem czekasz, aż urzędy zrobią swoje i po ok. tygodniu...odbierasz decyzje z US i UC. Zanim pojedziesz do UC zadzwoń, czy wpłata doszła i dokument jest gotowy.
    5. Wydział Komunikacji:
    - 500 zł tytułem Opłaty Recyklingowej - Opłata musi być, dowód wpłaty musisz mieć przy rejestracji. Reszta w kasie Urzędu.
    - 180 zł za tablice i czasowy Dowód Rejestracyjny
    - 75 zł za Książkę Pojazdu
    - oddajemy niemieckie tablice
    - oraz dajemy komplet wszystkich zdobytych wcześniej dokumentów i tłumaczeń (oryginały+ksero)
    - 35 zł za stały Dowód Rejestracyjny i po ok. miesiącu go dostaniesz.
    Powodzenia
    Cytuj
  • g90 31 paź 2010, 14:33
    witam kupilem auto w polsce wyrejestrowane z niemiec w 2007r. mam brif duxy maly i umowe od kolesia (posrednika) ktory mi sprzedal auto, numery win zgadzaja sie w dok. pytanie czy moge miec problemy jakies przy rejestracji?
    Cytuj
  • hasanna 15 lut 2013, 10:53
    bojaros napisał:A gdzie mam szukać tłumacza dokumentów? Czy sa jakieś specjalne wymogi?
    nie ma jakiś szczególnych wymogów poza jednym, musi to być taki tłumacz przysięgły bo wszelkie dokumenty składane wraz z wnioskiem o rejestrację sporządzone w języku obcym powinny być przetłumaczone na język polski, a co do szukania to najprościej w internecie, szczególnie, że np. biuro tłumaczeń BestText robi takie rzeczy zdalnie, czyli nie ma za bardzo znaczenia z jakiego jesteś miasta przymrużenie oka
    Cytuj
  • pistacja 18 lut 2013, 13:16     (ostatnio zmieniony przez autora 18 lut 2013, 13:17, w całości zmieniany 1 raz)
    futures napisał:No jeszcze ewentualnie można rozważyć opcję transportu - tutaj firma ma dobre stawki za km - można negocjować.
    No tak. Tani transport z Niemiec nie jest jednak dosyć powszechnym zjawiskiem, więc warto wybrać dobrą, sprawdzoną firmę, która jednak nie zgarnie za niego kokosów, a potraktuje nas raczej ulgowo. Tłumacz przysięgły przy tłumaczeniu takich dokumentów to oczywiście również podstawa.
    Cytuj
  • pawelkot 24 lut 2013, 13:59
    Procedury i wymogi formalne przy sprowadzeniu auta z zagranicy mnie np. zniechęcają, można się ładnie naciąć. Wolę kupić auto tutaj, rynek jest bogaty w oferty.


    Cytuj
  • Swojezdanie 13 mar 2013, 9:22     (ostatnio zmieniony przez autora 13 mar 2013, 9:22, w całości zmieniany 1 raz)
    Procedury są zabójcze, jak mój Misiek sprowadził auto z Niemiec, to musiał wziąć w pracy 2 dni urlopu, żeby pozałatwiać te wszystkie formalności, a i tak się później uczepili, że OC miał opłacone dwa dni później niż wydano dowód rejestracyjny :-/ A po prostu zabrakło czasu, żeby to wszystko ogarnąć.
    Cytuj
  • ZuzannaPigalle 17 kwi 2013, 18:32     (ostatnio zmieniony przez autora 22 kwi 2013, 9:54, w całości zmieniany 1 raz)
    Tylko 2 dni?
    Fiuuu to i tak niezły jest
    - mój partner się męczył 2 tygodnie... już nie wspominając o ilości papierologii, dokumentacji, urzedniczej kolejkowni, nieuprzejmości no i tłumaczeniu umów.. to ostatnie na szczęście poszło sprawnie (tłumacz znaleziony bodajże na albo innej stronie o takiej podobnej nazwie bo już dokłądnie nie pamietam, bardzo szybko się uwinął), ale poza tym to sprowadzenie auta z Niemiec to była droga przez mękę.

    Nie wiem czy chciałabym to powtórzyć
    Cytuj
  • emgielka 18 kwi 2013, 14:29
    polecam usługi Wawa-Hol . Firma posiada transport różnych ładunków na auto lawecie (firma dysponuje 3 holownikami).
    Cytuj
  • szarlottka 9 sty 2014, 8:09     (ostatnio zmieniony przez autora 11 sty 2014, 14:29, w całości zmieniany 1 raz)
    Zgadzam się z tym że ściągniecie auta z Niemiec jest trudne. Najgorsze są te wszystkie umowy... My korzystaliśmy z pomocy tłumacza. Znajomy polecił nam biuro tłumaczeń z [url=http://www.mtlumaczenia.pl/wroclaw]http://www.mtlumaczenia.pl/wroclaw[/url] i bez problemu przetłumaczyli nam wszystkie papiery. Samochód mąż ściągnął w tydzień i obyło się bez problemów.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum
Poprzednia: Kultura na drodze
Następna: Rysy na lakierze