Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Kolor blachy w piekarniku ma znaczenie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kolor blachy w piekarniku ma znaczenie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Karramba 12 lip 2011, 11:48
    Czytałam instrukcję obsługi mojego nowego piekarnika i mocno się zdziwiłam gdy producent zalecił używanie czarnych blach do pieczenia. Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? Sam kolor? Spotkał się z tym ktoś z Was?
    Cytuj
  • Anelka 12 lip 2011, 13:20
    bo te instrukcje to w Chinach są pisane i nieraz jakieś głupoty wyskakują.
    Cytuj
  • 230V 12 lip 2011, 14:13
    Kolor ciemny lepiej akumuluje ciepło, co czuć szczególnie teraz, kiedy przechodzi się przez asfaltową drogę kiedy słoneczko praży.
    Tyle, że w kuchenkach nie ma to znaczenia, może bardziej estetyczne.
    Cytuj
  • Karramba 21 lip 2011, 15:02
    Popytałam i dowiedziałam się uśmiech mam konkretnie whirlpoola i ponoć to nie chodzi o sam kolor blachy, tylko o materiał z którego blaszka ta została wykonana, dlatego warto kupować te lepsze blachy a nie jakieś chińskie badziewie pomalowane tylko na różne kolory. Ponoć od tego materiału zależy równomierne rozprowadzenie ciepła. W życiu bym na to nie wpadła gdyby nie ta instrukcja...
    Cytuj
  • annaskora75 3 lis 2011, 14:23
    Tak jak Karramba mam whirlpool piekarnik (który z reszta kocham) i moje blachy sa koloru szarego.
    To nie kolor blachy „zdobi wypieki” przymrużenie oka pozdrawiam
    Cytuj
  • HaAnia 23 gru 2011, 15:37
    Ja mam elektryczny piekarnik, normalny bez żadnych bajerów i stwierdzam, że najlepiej mi się na srebrnych blaszkach piecze (takich z Ikeii, pomalowanych z zewnątrz na czerwono, ale srebrnych w środku). Nic mi się w nich nie przypala, nie ma żadnego zakalca i ciasto ślicznie od formy odłazi więc jest ok )
    Cytuj
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum