Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Żer dla skner, co o tym sądzicie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Żer dla skner, co o tym sądzicie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Zgredzik 22 lip 2011, 10:00
    Co jakiś czas Saturn organizuje akcję żer dla skner, gdzie wszystko lub prawie wszystko można kupić bez VAT.
    Ceny mimo wszystko nie wyglądają jakoś powalająco, a w niektórych przypadkach jest tak samo lub nawet drożej niż gdzie indziej. Ta akcja to jakaś ściema, tak mi się wydaje.
    Cytuj
  • CellPS3 22 lip 2011, 10:37
    bez podatku, jasne i pewnie jeszcze frytki do tego. Saturn i Media Markt ten co to niby nie dla idiotów to jedno i to samo. Ten sam właściciel tylko inne logo. Ta akcja ma za zadanie opchnąć co się da i zrobić miejsce na nowe dostawy. A ciemny lud wszystko kupi mawiał pewien poseł PiS.
    Cytuj
  • 6CiS 22 lip 2011, 10:57
    No ceny to tam mają z kosmosu. Chciałem kiedyś kupić program graficzny Photoshop elements 9 a tu patrzę cena 499 zł! podczas gdy ten sam program można kupić na hit.pl z dostawą za 365 zł. Różnica 134 zł jest znacząca i nawet gdyby odjąć VAT to o ponad 100 zł drożej. To nic innego jak naciąganie naiwniaków na promocje której nie ma.
    Cytuj
  • PravKo 22 lip 2011, 11:29
    To typowe praktyki promocyjne, choć zakazane. Promocja ma faktycznie oznaczać promocję, a nie naciąganie klientów.
    Problem polega na tym, że UOKiK ścigający takie praktyki ma spore trudności z udowodnieniem takich zakazanych praktyk.
    No bo jak udowodnić, że nastąpiła podwyżka i później obniżka, która niby jest promocją. Taki kontroler UOKiK musiałby codziennie chodzić do sklepów i notować ceny, a sklep powie że ceny rosły bo dostawcy chcą więcej, a obniżka to skutek nagłej zmiany postawy dostawcy. To jak zabawa w kotka i myszkę.
    Cytuj
  • BluRay 22 lip 2011, 12:28
    Kiedyś komputronik.pl zastosował taki blef
    za wykop 16 grudnia 2010 - promocja świąteczna

    "Jako że poszukuje nowego laptopa, więc parę dni temu przeglądałem oferty rożnych sklepów w celu znalezienia nowego sprzętu i w taki sposób trafiłem na Samsunga RF510 którego najniższa cena (według jakiejś z porównywarek) jest w sklepie komputronik.pl, jakoś tak się dziwnie złożyło że komputer był przeceniony z 3099zl na 3099zl wiec zrobiłem screenshot jako ciekawostkę/błąd sklepu."

    http://pokazywarka.pl/tytlbg/

    dobre, ciekawe czy ten spec od marketingu jeszcze pracuje w komputroniku?
    Cytuj
  • PCdrom 22 lip 2011, 14:42
    Ktoś jak ma coś kupić to i tak to kupi bez względu na to czy to promocja czy. Najwyżej poszuka tam gdzie taniej.
    Przykładem są komputery które szybko moralnie się starzeją. Gdybym kupował dzisiaj to co mam od roku to zapłaciłbym o 1200 zł mniej. A gdybym poczekał jeszcze rok to miałbym to za pół darmo. Tyle, że w tym czasie wyszłoby coś lepszego i takie myślenie mógłbym powielać. Skutek taki, że w ogóle nie miałbym kompa bo czekałbym aż stanieją.
    Tak więc mnie takie żery dla sknerósów nie interesują, chyba że faktycznie to byłaby jakaś wyjątkowa okazja.
    Cytuj
  • Buyer 22 lip 2011, 18:10
    Nie idzie się do sklepu bo jakaś reklama coś tam przedstawia. Teraz jest trochę porównywarek cenowych i tam łatwo i szybko można się zorientować co ile kosztuje i jaki jest rozrzut cenowy.
    Może kiedyś słowo promocja działało, ale teraz to głównie tylko starszych ludzi nabierają, bo ci z netu i porównywarek nie korzystają.
    Cytuj
  • Ameno 22 lip 2011, 20:36
    Komputronik to rolowanie klientów ma chyba we krwi.
    Tu na ceneo.pl też kity wciskał - też przykład za wykop.pl

    http://pokazywarka.pl/triiya/

    Na ceneo.pl jedna cena, klikamy aby kupić towar na komputronik.pl ... a tam inna cena.
    Albo jakiś błąd, albo celowe działanie.
    Cytuj
  • Triniti8888 22 lip 2011, 21:32
    Z tym ceneo.pl to przykład z 2009 roku. Tak się o tym głośno zrobiło, że robią klientów w bambuko, że sklep wydał nawet komunikat

    "Oświadczenie sklepu Komputronik.pl w związku z ofertą na ceneo.pl

    Komputronik prowadzi akcję promocyjną, która polega na wykorzystaniu hasła promocyjnego, którego wpisanie podczas logowania uprawnia do skorzystania z promocyjnych cen. Promocja ograniczona jest do zakupów wszystkich towarów, dla których wybrano formę dostawy za pomocą firmy kurierskiej DHL oraz gdy sposobem płatności będzie jedna z opcji : przelew przedpłata, pobranie, raty.
    W porównywarce cenowej ceneo.pl prezentujemy właśnie te promocyjne ceny. Każdy użytkownik przekierowany z ceneo.pl jest informowany o tej promocji, konieczności wpisania hasła („KT_RABAT09”) promocyjnego oraz o szczegółowym regulaminie. Z promocji tej można skorzystać bez udziału porównywarki ceneo.pl, każdorazowo podczas logowania używając wspomnianego hasła promocyjnego. Promocja ma charakter czasowy.
    Sklep Komputronik.pl prezentuje na swoich stronach regularne ceny detaliczne sprzętu. Niemniej jednak organizujemy często różne ciekawe promocje, szczególnie dla klientów sklepu internetowego.

    Rafał Pawlak
    e-commerce manager
    Komputronik SA"

    Tylko komunikat nie wyjaśnił jednej rzeczy. Cena na witrynie była 441 zł, przy szczegółach dostawy już 419 zł, a po zakupie znowu 441 zł. Cena zmienną była czy jak? przebiegły
    Cytuj
  • Zgredzik 22 lip 2011, 22:53
    Skoro tak wszystko taniutkie jest to czemu nigdy nie sprzedają domów z 50% rabatem albo samochodów. Czym różni się masowa produkcja aut od TV?
    Cytuj
1 2 z 2  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum