Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Robot kuchenny czy Blender

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Robot kuchenny czy Blender

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Remontowany 13 lut 2011, 11:32
    Zastanawiam się co bardziej się w domu przyda robot kuchenny czy Blender. Niby ten pierwszy jest lepszy, ale ten drugi bardziej zgrabny. Cenowo nie jest to jakaś powalająca na kolana różnica, ale raczej chodzi o możliwości i miejsce w szafkach - no aby nie zajmowało to za dużo miejsca.
    Cytuj
  • evKa 13 lut 2011, 12:28
    Ja uważam, że w kuchni potrzebne jest i jedno i drugie. Tak, więc polecam kupno obu.
    Cytuj
  • Ciekawski 13 lut 2011, 14:24
    Jasne wszystko w podwójnej ilości. Robot ma przecież więcej funkcji niż te małe pionowe wiatraczki zwane blenderami.
    Cytuj
  • Fridge 13 lut 2011, 16:14
    Różnica w cenie może być jednak powalająca.

    BOSCH Blender MSM7700 za ok 300 zł
    BOSCH Blender MSM6150 za ok 72 zł.

    Zalezy od wyposażenia dodatkowego.
    Cytuj
  • Missbalu 13 lut 2011, 16:56
    Jak mam robota kuchennego Philips coś tam. Mam chyba ze 20 szt różnych przystawek i jest tam też sokowirówka. Na prawdę fajna sprawa.
    Przy użyciu robota można wyrobić ciasto a przy blenderze jest to trudne lub niemożliwe. Tylko później jest masa mycia, bo to i pojemnik/misia, te pałąki metalowe (ubijaczki).
    Cytuj
  • Watcher 13 lut 2011, 18:41
    Robot wieloczynnościowy ( np. Philips HR 7768) można rozpoznać po charakterystycznej misie montowanej do bazy urządzenia. W zależności od dodatkowych elementów zamontowanych do misy można szatkować, kroić, mieszać, wyciskać sok z owoców. Robot może posiadać oddzielny kielich do miksowania, sokowirówkę i maszynkę do mielenia mięsa. Określone funkcje posiadają wszystkie lub wybrane modele robotów, dlatego też warto zastanowić się w jakich pracach robot może nam znacznie pomóc i w zależności od tego wybrać odpowiedni jego model.
    W saturnie widziałem coś takie takiego za 400 czy 450 zł. No ale widziałem też i po 800 zł.



    Takie coś to zajmuje masę miejsca.
    Cytuj
  • Remontowany 13 lut 2011, 19:15
    evKa napisał:Ja uważam, że w kuchni potrzebne jest i jedno i drugie. Tak, więc polecam kupno obu.
    Jak mi rząd odda to co mi zabiera przez wyższe podatki to się zastanowię. Też bardziej przemawia do mnie robot, choć w reklamie widziałem blender Moulinex - ciach mach i potrawa gotowa. Później ostrza pod wodę i czyściutko.
    Cytuj
  • Telemaniak 13 lut 2011, 19:31
    a ja w reklamie widziałem jak dwie kury latają jak orły. A podobno to nieloty.
    Cytuj
  • evKa 13 lut 2011, 22:45
    Ja mam w domu to i to. Robot służy do cięższych prac bo ma dużo funkcji i dodatków, a Blender jest do szybkich prac. I wiem, że choć trochę miejsca zajmują oba urządzenia to lepiej mieć je niż tylko jedno z nich.
    Cytuj
  • Basia26 14 lut 2011, 0:26
    Lepszy jest zdecydowanie robot kuchenny. Ja mam taki jak ten Robot kuchenny PHILIPS White HR 7774/30 i sprawuje się dobrze.


    Najwięcej pracy jest przy myciu tych wszystkich wkładek a zwłasza po robieniu soków. Zostaje miazga i na sitku, na ostrzach i w misie. I choć łatwo to się myje to jednak zajmuje dużo czasu. Ale za to wszystko jest ładne i zgrabne.
    Cytuj
1 2 z 2  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum