Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Czy karty PayPass są bezpieczne

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy karty PayPass są bezpieczne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Mistrzu21 24 lut 2011, 8:53

    Coraz częściej banki oferują karty zbliżeniowe, czyli wystarczy zbliżyć do czytnika i już przelew zrobiony. To nazywa się Paypass dla Mastercard i coś podobnego ma Visa. Zastanawiam się na ile jest to bezpieczne? Przecież ktoś może chodzić z takim czytnikiem, stuknie mnie i pieniądze z karty wypłyną, a ja się o tym dowiem dopiero na wyciągu.
    Może lepiej unikać takich nowinek?
    Cytuj
  • DDR 24 lut 2011, 11:15
    Widziałem jak działają te karty i jakoś nie napawa mnie to optymizmem. Zbliżasz kartę do czytnika na jakąś sekundę czy dwie i już. Bez podawania kodu, akceptacji i temu tam.
    No ja bym na dzień dzisiejszy nie chciał takiej karty.
    Cytuj
  • MSBulk 24 lut 2011, 12:06
    Visa to ma Paywave z takimi falami )))
    PKO BP wymienia karty na takie z chipem i takie zbliżeniowe, a ja dostałem zwykłą z paskiem magnetycznym. A tak banki biadolą że muszą wymienić miliony kart na te z chipem.
    Cytuj
  • Holo_gram 24 lut 2011, 14:04
    To nie jest aż taka nowość. W Polsce karty zbliżeniowe są od końca 2007 roku, tylko teraz wielki szum się o to zrobił.
    No własnie teraz, bo do ich akceptacji potrzebne są terminale, a tych jest jak na lekarstwo. W wielu miejscach po prostu nie zapłacimy za usługę.
    Cytuj
  • KrisKross 24 lut 2011, 16:20
    Takie karty to na razie tylko szpan i nic więcej.
    Słyszałem, że mamy tylko 10 tys. placówek akceptujących karty zbliżeniowe. Poza tym ten system akceptacji, a w zasadzie braku akceptacji nie przypadł mi do gustu.
    Cytuj
  • Greed 24 lut 2011, 17:26
    Podchodzi gościu, przeciąga po kurtce czytnikiem i 50 zł z portfela znika. Takie rzeczy to by się w Kościele przypadły na dla tych żniwiarzy co chodzą z tacą.
    Cytuj
  • PlugandPlay 24 lut 2011, 19:16
    Bolączką tego czegoś jest to, że mamy dwa oddzielne systemy płatności paypass i paywave. Nie wszystkie czytniki obsługją te dwa rozwiązania.
    Widzaiłem jak klient w restauracji chciał zapłacić kartą i klapa. Czytnik nie przyjął transakcji bo obsługuje tylko paspass.
    Cytuj
  • Mistrzu21 24 lut 2011, 22:22
    Ja się bardziej zastanawiam nad bezpieczeństwem, bo tam nie trzeba podawać kodu PIN do 50 zł.
    Jak reklamować taką transakcję? To jest ciekawe, bo niby tam klient nie ponosi od 150 euro w górę, ale jak będą kroić po 50 zł to jak to zareklamować.
    Cytuj
  • Cash 25 lut 2011, 1:35
    Obecnie karty zbliżeniowe akceptują sieć salonów Empik, stacje benzynowe (np. Shell), sieci handlowe (np. Kolporter, Żabka), restauracje i kawiarnie (np. McDonald’s, Coffee Heaven), a także płatności na stadionach i festiwalach muzycznych.
    Tylko jest problem z tymi dwoma systemami, możesz mieć kartę zbliżeniową ale nie w tym systemie co trzeba.
    Cytuj
  • Scann 25 lut 2011, 7:38
    Tylko Visa lepiej zadbała o polskiego klienta bo ten może sobie sprawdzić gdzie może zapłacić kartą paywave.
    Na stronie Visy mamy mapkę Polski i województwa.
    Wystarczy sobie poszukać tutaj http://www.visa.pl/kartydlaciebie/visapaywave/visapaywavewpolsce/main.jsp

    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum