Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Czy sześciolatki powinny iść do szkoły?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy sześciolatki powinny iść do szkoły?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • D3niCle0 25 kwi 2011, 7:41
    Z tym przystosowaniem szkół to pewnie będzie różnie. Ponoć ma być na to 150 mln zł, ale ciekawa jestem ile to wyjdzie na szkołę. Do tego jeszcze przygotowanie nauczycieli... i te pieniądza są na razie obiecane, a zobaczymy jak to bedzie w praktyce. Ja sobie wielkich nadziei nie robię po tych obietnicach.
    Cytuj
  • pacjentka 25 kwi 2011, 7:59
    Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę to, że dzieci są różne i nie każde w wieku sześciu lat jest gotowe na to żeby iść do szkoły...
    Cytuj
  • Stinaa 25 kwi 2011, 11:37
    Ale to samo można powiedzieć o siedimolatkach, zawsze ten pierwszy etap jest takim okresem docierania się, jedne dzieci sobie radzą lepiej, inne gorzej. Co do nauki jezyków to dzieci uczą się ich już w przedszkolach, nie widzę powodu żeby nie mogły też uczyć się liter, cyfr i wiedzy o środowisku. Przecież nikt im nie zadaje ułamków w pierwszej klasie.
    Cytuj
  • Gaik 25 kwi 2011, 15:08
    Dzieci w tym wieku są tak ciekawe wszystkiego i chłonne, że warto wykorzystać ich zapał i możliwości. Większym problemem może być rozwój emocjonalny, bo tu już pojawia się praca zespołowa, rywalizacja i nadążanie za grupą. Tu trzeba indywidualnie podejść do każdego dziecka, aby go nadmiernie nie stresować, bo to zamiast rozpalić zapal do nauki zniechęci go do szkoły w ogóle.
    Cytuj
  • marsjanin 25 kwi 2011, 16:18
    Ja troche nie rozumiem o co tyle szumu. Rodzice spanikowani, bo dzieci będą chodzić do pierwszej klasy zamiast do zerówki, a w rzeczywistości niczym to się pewnie nie różni poza nazwą. Ja w zerówce też się uczyłem literek, z tego co pamiętam w pierwszej klasie było mniej wiecej to samo. Może gorzej będą miały te dzieciaki, które nie chodzily do przedszkola, ale tak to w ogóle nie widze problemu.
    Cytuj
  • Zoe87 25 kwi 2011, 17:53
    Z tego co słysze od znajomych, to dzieci, które po zerówce idą do pierwszej klasy strasznie sie w tym pierwszym roku nudzą. Więc wynika z tego, że ta reforma to jest po prostu udoskonaleniem programu nauczania, bo po co dwa razy przerabiać to samo? A przecież nauka w pierwszej klasie różni się od czwarte czy szóstej klasy, gdzie od dzieci wymaga się wiecej. Na poczatku dużo jest elementów zabawy, różne pomoce naukowe itp.
    Cytuj
  • Stinaa 25 kwi 2011, 19:19
    Zoe87 napisał:Z tego co słysze od znajomych, to dzieci, które po zerówce idą do pierwszej klasy strasznie sie w tym pierwszym roku nudzą. Więc wynika z tego, że ta reforma to jest po prostu udoskonaleniem programu nauczania, bo po co dwa razy przerabiać to samo?
    Ja to pamiętam z własnego doswiadczenia! Czytać nauczyłam sie w zerówce, potem okropnie sie nudziłam. To jest dopiero strata czasu.:/
    Cytuj
  • casia1980 25 kwi 2011, 22:32
    Grantorino napisał:Wg mnie to trochę poroniony pomysł. Zerówka jest takim etapem pośrednim, przygotowującym dzieci do szkoły i głupotą jest pozbawiać dzieci tego. Nie znam rodzica, ktory chciałby rzucać swoje dziecko od razu na głęboką wode.
    No zaraz, etap pośredni to chyba jest w przedszkolu?
    Cytuj
  • Xanadu70 26 kwi 2011, 0:23
    No właśnie, przecież to przedszkole uczy dzieci dyscypliny, pracy w grupie, nawet wystąpień publicznychuśmiech Wg mnie do 3 roku życia dzieci powinny pozostawać w środowisku domowym, najlepiej z mamą (wiem, idealistyczny i luksusowy wariant), trzylatek powinien iść do przedszkola, a sześć lat to dobry wiek by rozpocząć regularną edukację szkolnąuśmiech
    Cytuj
  • D3niCle0 26 kwi 2011, 0:44
    Ta, ciekawe kto może sobie dziś pozwolić na to żeby zostać w domu z dzieckiem przez trzy lata. Nie dość, że trzeba kombinować jak tu wrócić do pracy, to jeszcze znalezienie miejsca w przedszkolu graniczy z cudem...
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum