Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Czy sześciolatki powinny iść do szkoły?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy sześciolatki powinny iść do szkoły?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Barbra67 26 kwi 2011, 8:29
    Popieram Xanadu, chociaż sama musiałam zapisać swoje dzieci do żłobka. Ale jak tylko jest możliwość to zawsze lepiej by takie male dziecko było w domu z mamą lub babcią, ciocią. Natomiast 3 lata to odowiedni wiek, by dziecko zaczęło się socjalizować, a w wieku 6 lat większość dzieci może rozpocząć naukę tylko mam jedno zastrzeżenie. Wyposażenie szkoły i przygotowanie nauczycieli powinno być adekwatne. Słyszałam niedawno jak u znajomych córki w szkole (2 klasa) pani przy tablicy krzyczała na ucznia, że jest głąbem, bo powinien dawno to umieć! Wyobrażacie to sobie? Bo mnie włos się jeży na głowie.
    Cytuj
  • Vesna 26 kwi 2011, 9:13
    Osobiście nie uważam tej reformy za dobry pomysł. Owszem, dziecko chce sie w wieku sześciu lat uczyć nowych rzeczy i powinno się uczyć, ale nie siedząc w ławce w szkole tylko na spacerze, rozmawiając z rodzicami, dziadkami, czytając książeczki.
    Cytuj
  • birata 26 kwi 2011, 10:52
    Ja teżtak uważam i jakos nie przemawia do mnie argument, że potem będzie miało łatwiej. Dla mnie to już w tym momencie zaczyna się wyścig szczurów! A czy dorosłemu sprawia aż taką różnicę, czy skończy szkołę rok wcześniej czy później? Nie ma to aż takiego znaczenia prawda? A dla małego dziecka rok wydaje sie wiecznością...
    Cytuj
  • Filiposlaw 26 kwi 2011, 13:42
    Ja uważam, że to jest zabieranie dzieciństwa, ale nie o to chodzi, że sześciolatek jest za mały by się uczyc. Chodzi o ten kierat,codziennie szkoła, potem lekcje w domu. A na kierat jeszcze taki dzieciak ma czas...
    Cytuj
  • Labradorka 26 kwi 2011, 14:58
    Teraz też ta szkoła jest inna niż 20 lat temu, gdzie w pierwszej klasie robiło sie szlaczki. Teraz dzieciaki maja wiekszy stres od początku, do tego chorzy rodzice podkręcajacy rywalizację (chyba sami niespełnieni jacyś, z przerostem ambicji) i dlatego za nic nie posyłałabym dziecka wcześniej do szkoły.
    Cytuj
  • Mizantrop 26 kwi 2011, 17:51
    A może by tak zapytać o zdanie samych zainteresowanych? W końcu sześciolatki to już całkiem rozumne istoty ludzkie, które moga mieć własne zdanie na ten temat.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 26 kwi 2011, 20:37
    Popieram, warto dziecko zapytać czy chce iść do szkoły, porozmawiać z nim o tym. Na tej podstawie, czy będzie entuzjastycznie nastawione do tego pomysłu, też można ocenić czy jest gotowe.
    Cytuj
  • Eli2010 27 kwi 2011, 0:20
    No ja ze swoim na pewno o tym będę rozmawiać, na razie mu się wydaje, że szkoła to coś wspaniałego, bo jego starsi kuzyni chodzą do szkoły i widać, ze mu to bardzo imponujeuśmiech Ale za pare miesięcy może się to zmienić, zreszta dziecko często czegoś chce nie wiedząc o czym mówi, a jak się przekona na czym to polega to błyskawicznie zmienia zdanie, więc nie ma co pozostawiać dziecku decyzji. A na pewno warto zapytać go o zdanie, tu się zgadzam. Ale dylematu rodziców to nie rozwiązuje do końca...
    Cytuj
  • nouv88 27 kwi 2011, 1:42
    Jeśli ktoś nie wie co będzie dla jego dziecka lepsze to polecam skorzystać z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tam psycholog pomoże ocenić czy dziecko się nadaje bardziej do przedszkola czy już do szkoły. Ja ze swoją córcią byłam, bardzo dobrze wspominam tę wizytę. Psycholog mówiła też, że dużo dzieci powinno zacząć szkołę później, ale z powodu niedojrzałości emocjonalnej...
    Cytuj
  • becia_koronczarka 27 kwi 2011, 9:12
    Każdy rodzic powinien chyba znać swoje dziecko na tyle żeby wiedzieć, czy ono się nadaje do szkoły wczęsniej czy nie. I przede wszystkim czy chce iść do szkoły.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum