Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Gitara dla leworęcznych :)

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Gitara dla leworęcznych :)

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Kandydat 19 lut 2011, 22:12
    Chcialby m się nauczyć grać na gitarze, ale mam problem. Jestem leworęczny i próbowałem trzymać gitarę, ale troche dziwnie mi to bicie nie za bardzo szło prawą. Czy są jakieś specjalne gitary dla leworęcznych?
    Cytuj
  • Domatorres 19 lut 2011, 22:44
    Mój syn jest też leworęczny, ale gra na normalnej gitarze. Nawet nie źle mu to wychodzi. Moze to kwestia wprawy po prostu.
    Cytuj
  • Sissi87 20 lut 2011, 0:14
    Można przełożyć struny na odwrót i odwrotnie trzymać gitaręuśmiech
    Cytuj
  • Hunny8 20 lut 2011, 0:48
    Mój kuzyn ma taką gitare dla leworęcznych, jak poprosisz w sklepie to Ci to zrobią. Bo samemu jest podobno trudno. Ale słyszałam, że niektórzy leworęczni graja na normalnych gitarach, tylko że pewnie trudniej sie nauczyć...
    Cytuj
  • Bandito 20 lut 2011, 6:03
    Ja jestem leworęczny, gram na zwykłej gitarze dla praworęcznych, bo jak sie uczylem (na obozie hehe) to nie było innej opcji (nie maiłem wtedy swojej gitary) i powiem ci nie ma jak dla mnie wiekszego sensu żeby kombinowac z tym przekładaniem strun. Pamiętaj wtedy już tylko na swojej bedziesz mógł zagrać, a uczy sie praktycznie tak samo.
    Cytuj
  • Kandydat 20 lut 2011, 7:59
    właśnie sęk w tym, ze jak dla mnie niezupełnie tak samo... jakby to powiedzieć... nie mam jakby poczucia rytmu w prawej ręceuśmiech
    Cytuj
  • marsjanin 20 lut 2011, 10:22
    Rozumiem cię, miałem to samo uczucie, ale też za bardzo nie było możliwości żeby przełożyć struny (jestem samoukiem i nie miałem kogo poprosić o pomoc jak zaczynałem, nie było wtedy internetuprzymrużenie oka ) na poczatku było ciężko, ale to nie jest tak, że się nie da. Jest trochę trudniej, ale poczucia rytmu nie ma sie w rece tylko w głowie, więc można się nauczyć. Sam tak zaczynałem to planowałem, że przełożę sobie te struny w gitarze, a potem stwierdziłem, że juz nie ma sensu, bo się przyzwyczailem.
    Cytuj
  • Szachrajka 20 lut 2011, 12:28
    Ja też jestem leworęczna, lewostronna w ogóleuśmiech Kiedys próbowałam sie nauczyć grać na gitarze brata, zaczęłam tak jak praworęczni, ale kompletnie mi nie szło... do tego stopnia, że sie na dobre zniechęcilamprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bandito 20 lut 2011, 13:54
    Wejdx sobie tutaj i poczytaj co i jak: http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/trzymanie-gitary.html
    Cytuj
  • Orion456 20 lut 2011, 15:34
    Czytałem gdzieś, że osoby leworęczne powinny grać zgodnie ze swoimi predyspozycjami (czyli na przystosowanej gitarze), bo jak musza cos robić wbrew swojej naturze to im znacznie gorzej idzie.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Następna: Kursy grafiki