Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Kierunek studiów. Serce czy rozum?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kierunek studiów. Serce czy rozum?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • kustosz421 22 maj 2015, 19:27
    Pewnie, że rozum. Sercem nie zapewnisz sobie godnego życia. a prawo to dobry kierunek. Kilka lat temu trudno było skończyć prawo i dostać się na aplikację bez znajomości. Teraz są takie systemy , które są kompletną bazą wiedzy o ustawach. Można z nich korzystać na etapie studiów oraz uczyć się z nich na egzamin na aplikację, Dlatego zdecydowanie rozum i prawo.
    Cytuj
  • cookie138 4 lip 2015, 18:36
    Warto kierować się sercem, ale również zastanów się, czy wybierając dany kierunek rzeczywiście będziesz mieć po nim pracę. Chociaż też wiele zależy od twojego nastawienia podczas studiowania (czy robisz kursy, praktyki itp.). Inna droga to studia za granicą np. w Anglii. Możesz sprawdzić biura, które pomagają w rekrutacji na kierunki w angielskich uczelniach http://swift.edu.pl/bedfordshire/kierunki/
    Cytuj
  • Unit 17 lip 2015, 14:52
    Kieruj się tym co lubisz robić i już.
    Cytuj
  • wjo1ladowarka85 20 lip 2015, 11:56
    Leon99 napisał:ja myślę, że jednak rozum. Jest teraz tak ciężko na rynku pracy że co z tego, że jesteś świetnym specjalistą od czegoś, czego nazwy nikt nie potrafi wymienić a pracy w tym nie ma. Lepiej się przemęczyć na jakimś kierunku, który zapewni rację bytu na rynku pracy. Nawet jak troche gorzej idzie nauka nielubianych przedmiotów to zawsze można skorzystać z korepetycji czy osób oferujących [url=http://]pomoc w pisaniu prac[/url] . Ja nie raz korzystałem, bo nie ze wszystkim byłem w stanie sam sobie poradzić.
    A ja się nie zgodzę - jestem filologiem polskim po studiach i wszyscy wmawiali mi, że nie znajdę pracy. Studiowałem z pasją, z sercem, studia wspominam dobrze, pierwszą pracę dostałem po 4 miesiącach od obrony (w sumie zaraz po wakacjach), a potem sam zdecydowałem, że chcę zmienić pracę i również znalazłem zatrudnienie. Także i słuchanie serca czasem się przydaje przymrużenie oka
    Cytuj
  • kajman30 23 lip 2015, 17:05
    najlepiej połączyć serce i rozum i wybrać kierunek
    Cytuj
  • kornelia55 29 lip 2015, 11:38
    Zdecydowanie rozum przymrużenie oka choć wiadomo, że chciałoby się studiować coś zgodnego ze swoimi zainteresowaniami. Rynek pracy jest jednak przesycony i najlepiej znaleźć taką dziedzinę, w której jest zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów.
    Cytuj
  • sylwek9990 30 lip 2015, 10:03
    zdecydowanie za "sercem". kończysz to, co cię interesuje - to bardzo dobry start w dobre życie.
    Cytuj
  • Unit 3 sie 2015, 14:28
    Rób to, co lubisz, a nie to co Ci każą.
    Cytuj
  • michal58 31 sie 2015, 19:42
    Wiadomo, że po studiach technicznych łatwiej jest znaleźć pracę, ale nie przesadzajmy, że po studiach humanistycznych nie ma pracy w ogóle. Na WSEIZ znajdziecie sporo kierunków inżynierskich, między innymi ochronę środowiska - http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-ekologii/ochrona-srodowiska ,budownictwo, architekturę, mechanikę i budowę maszyn. Choć znajdzie się tam także kilka kierunków artystycznych - projektowanie mody, projektowanie komunikacji wizualnej i reklamy. Ważne, żeby studiować to, czym się interesuje.
    Cytuj
  • Wycierak 3 wrz 2015, 19:01     (ostatnio zmieniony przez autora 3 wrz 2015, 19:08, w całości zmieniany 2 razy)
    To jest zawsze trudna decyzja czy kierować się sercem czy rozumem. rozważałem wyjazd za granice do pracy i rozum mówił mi, żeby jechać a serce że mam pracę jako dj w klubie w Polsce i to co lubię... i doradzili mi, żebym korzystał z tego co znalazłem na eurokontakt http://www.epser.com/ bo więcej zarobię i posłuchałem wszystkich i dziewczyny choć sama na tym cierpiała bo tęskniłaa za mną przymrużenie oka. Ale dobrze zrobiłem wielki uśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kurs - witraż