Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Sposoby na efektywną naukę języka obcego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Sposoby na efektywną naukę języka obcego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • dzikaroza 26 wrz 2010, 12:45
    Widzę, że na forum jest trochę osób, które chcą zacząć naukę języka obcego, albo już mają odpowiednie certyfikaty. Ja też się od tego roku zabieram za ostrą naukę i szukam jakiś sprawdzonych sposobów jak najlepiej się uczyć. Co Wam najbardziej pomogło?
    Cytuj
  • Gutoslawa 26 wrz 2010, 15:28
    Jako nauczycielka zalecam przede wszystkim regularną naukę. Prawda jest taka, że tylko systematyczność da odpowiednie efekty. Lepiej poświęcić dziennie chociaż pół godziny na naukę, niż raz w tygodniu trzy godziny.
    Cytuj
  • aleksander_wielki 26 wrz 2010, 17:30
    Gutoslawa napisał:Jako nauczycielka zalecam przede wszystkim regularną naukę. Prawda jest taka, że tylko systematyczność da odpowiednie efekty. Lepiej poświęcić dziennie chociaż pół godziny na naukę, niż raz w tygodniu trzy godziny.
    Łatwo radzić, a skąd tu wziąć dziennie pół godziny chociażby, zwłaszcza jak człowiek pracuje.
    Cytuj
  • Gutoslawa 26 wrz 2010, 18:43
    To jest tylko pozornie trudne. Wystarczy zrezygnować z serialu, albo wygospodarować sobie czas, który spędzamy w internecie przymrużenie oka Pół godziny to naprawdę nie dużo. Można to podzielić na dwie 15 minutowe przerwy, a to już naprawdę żaden problem znaleźć takie dwie dłuższe chwile na naukę.
    Cytuj
  • prokofi 26 wrz 2010, 21:53
    Ja polecam oglądać filmy i seriale w oryginale. Na początku jest ciężko, ale później człowiek się przyzwyczaja i nie ma ochoty oglądać już nic z lektorem. Dzięki takim serialom łapie się bardzo dużo nowych słówek, także można się osłuchać z pewnymi wyrażeniami itp. A poza tym łapie się żywy język, a nie tylko książkowe przykłady.
    Cytuj
  • okeanna 26 wrz 2010, 22:34
    prokofi napisał:Ja polecam oglądać filmy i seriale w oryginale. Na początku jest ciężko, ale później człowiek się przyzwyczaja i nie ma ochoty oglądać już nic z lektorem. Dzięki takim serialom łapie się bardzo dużo nowych słówek, także można się osłuchać z pewnymi wyrażeniami itp. A poza tym łapie się żywy język, a nie tylko książkowe przykłady.
    Potwierdzam. Osobiście jestem wielką fanką "Greys Anatomy", dlatego po obejrzeniu 6 serii w oryginale sama jestem zaskoczona ile słówek związanych z medycyną znam przymrużenie oka
    Cytuj
  • Gutoslawa 26 wrz 2010, 23:40
    Taka nauka mimochodem, związana bardziej z rozrywką niż z nauką daje bardzo dobre efekty i jest świetnym uzupełnieniem nauki z książek, której moim zdaniem nie da się ominąć.
    Cytuj
  • michalello 27 wrz 2010, 1:55
    Ja staram się ogladac filmy bez lektora, ale z napisami i przyznam się, że często wyłączam słuchanie po jakimś dłuższym czasie oglądania i przestawiam się całkowicie na napisy. A jak włączam film bez napisów, to nie sprawia mi to w ogóle przyjemności, bo większej części nie rozumiem i się gubię.
    To raczej dobra rada dla tych, którzy są całkiem nieźli z języka i chcą tylko szlifować swoje umiejętności.
    Cytuj
  • okeanna 27 wrz 2010, 9:46
    michalello napisał:Ja staram się ogladac filmy bez lektora, ale z napisami i przyznam się, że często wyłączam słuchanie po jakimś dłuższym czasie oglądania i przestawiam się całkowicie na napisy. A jak włączam film bez napisów, to nie sprawia mi to w ogóle przyjemności, bo większej części nie rozumiem i się gubię.
    To raczej dobra rada dla tych, którzy są całkiem nieźli z języka i chcą tylko szlifować swoje umiejętności.
    Spróbuj wytrwać kilka razy i obejrzeć na początek jakiś prosty serial, obyczajowy, albo komediowy. Możesz też zaprosić do tego kogoś, kto jest lepszy z języka i w razie czego powie Ci o co chodzi. Z czasem naprawdę będzie Ci coraz łatwiej i sam się zdziwisz, że zaczniesz rozumieć coraz więcej przymrużenie oka
    Cytuj
  • michalello 27 wrz 2010, 11:41
    No, może któregoś dania spróbuję przymrużenie oka Swoja drogą, to ja zdecydowanie wolę czytać w obcym języku. Wtedy mam czas, mogę wszystko sprawdzić, wypisać sobie nowe rzeczy i potem powtarzać. Staram się czytać artykuły na zagranicznych stronkach, wszystko raczej w temacie, który mnie interesuje. To też bardzo dobry sposób na naukę.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum