Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Dobry słownik z języka angielskiego - co polecacie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dobry słownik z języka angielskiego - co polecacie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • antonina50 26 wrz 2010, 15:11
    Chciałam kupić córce porządny słownik z języka angielskiego, bo w tym roku ma maturę i na pewno będzie potrzebować. Czy możecie coś polecić?
    Cytuj
  • aleksander_wielki 26 wrz 2010, 18:07
    Cokolwiek wybierzesz, polecam zwrócić uwagę, czy ma przy okazji wersję multimedialną. Teraz pisze się głównie na komputerze, więc to bardzo ważne.
    Cytuj
  • cytrynowa 26 wrz 2010, 18:32
    Szukasz słownika angielsko - polskiego i polsko - angielskiego?
    Ja osobiście zawsze zachęcam do korzystania z monojęzycznych słowników, są bardziej obszerne, aktualne, dokładne.
    Cytuj
  • antonina50 26 wrz 2010, 19:14
    Chyba jednak córka nie byłaby zadowolona z takiego słownika, więc wybiorę pol- ang, ang- pol, żeby używała, a nie postawiła na półce...
    Cytuj
  • caryca 26 wrz 2010, 21:40
    cytrynowa napisał:Szukasz słownika angielsko - polskiego i polsko - angielskiego?
    Ja osobiście zawsze zachęcam do korzystania z monojęzycznych słowników, są bardziej obszerne, aktualne, dokładne.
    Ja ostatnio szukałam takiego słownika, możesz coś konkretnie polecić?
    Cytuj
  • cytrynowa 26 wrz 2010, 22:31
    Osobiście używam słownika Longman Dictionary of English Language and Culture. Zawiera ponad 80 000 słów i wyrażeń, do tego dużo dodatkowych informacji nt USA i Wlk. Brytanii. KOsztował dość dużo, ale na prawdę warto zainwestować te 140 zł.
    Cytuj
  • Gutoslawa 27 wrz 2010, 1:32
    Dla córki w wieku maturalnym polecam jednak słownik Oxford Wordpower. Jest to słownik polsko - angielski i angielsko - polski. Nowa, trzecia edycja wyszła też z wersją multimedialną,ma sporo dodatków tematycznych. Naprawdę porządny słownik, dobrego wydawnictwa, na tym poziomie idealny. Cena kształtuje się koło 70 zł, ale nie jest to tak dużo, jeśli spojrzysz na ogólne ceny słowników.
    Cytuj
  • prokofi 27 wrz 2010, 6:31
    cytrynowa napisał:Osobiście używam słownika Longman Dictionary of English Language and Culture. Zawiera ponad 80 000 słów i wyrażeń, do tego dużo dodatkowych informacji nt USA i Wlk. Brytanii. KOsztował dość dużo, ale na prawdę warto zainwestować te 140 zł.
    Mi się udało kupić ostatnio ten słownik (ale wersję uboższą, nie tą z dodatkiem nt kultury USA i Wielkiej Brytanii), w twardej oprawie, z dodatkami za 89 zł w empiku! Specjalna wersja wydana na 30 lecie wydawnictwa przymrużenie oka Sprzedawczyni jak zobaczyła tą cenę to upewniała się, czy nie ma pomyłki, bo za taki słownik takie małe pieniądze to na prawdę okazja wielki uśmiech
    Cytuj
  • mayflower 27 wrz 2010, 9:49
    cytrynowa napisał:Osobiście używam słownika Longman Dictionary of English Language and Culture. Zawiera ponad 80 000 słów i wyrażeń, do tego dużo dodatkowych informacji nt USA i Wlk. Brytanii. KOsztował dość dużo, ale na prawdę warto zainwestować te 140 zł.
    Na tej stronie http://www.ldoceonline.com/ słownik Longmana dostępny online przymrużenie oka
    Cytuj
  • caryca 27 wrz 2010, 11:03
    mayflower napisał:Na tej stronie http://www.ldoceonline.com/ słownik Longmana dostępny online przymrużenie oka
    Wielkie dzięki uśmiech Stronka się przyda, nie pomyślałabym, że udostępniają swój słownik online przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 z 2  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum