Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Uczelnia państwowa czy prywatna?, strona 6

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uczelnia państwowa czy prywatna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • hasanna 16 kwi 2014, 8:32
    Z doświadczenia wiem, że państwowe uczelnie są lepiej postrzegane wśród przyszłych pracodawców, ponieważ trzeba wykazać się na nich dość sporą wiedzą, by otrzymać dyplom ukończenia, natomiast na uczelniach prywatnych wystarczy, że płacisz za semestr w terminie, a wszystko będzie Ci dane. Na twoim miejscu wybrałabym kształcenie publiczne, ale ostateczny wybór oczywiście należy do ciebie
    Cytuj
  • majestic24 27 cze 2014, 18:32
    Poza tym na prywatnych uczelniach nie można studiować kierunków zamawianych, bo z reguły ich nie prowadzą, a można na nich zgarnąć dobre stypendium http://studia.tv/kierunki-zamawiane-jak-to-dziala/ za wyniki w nauce no i mają za zadanie przygotować specjalistów jakich potrzebuje gosp.
    Cytuj
  • 2 lip 2014, 9:10
    Raczej preferuje uczelnie państwowe. To prawda, że przyszli pracodawcy lepiej postrzegają absolwentów takich uczelni.
    Cytuj
  • 20 sie 2014, 11:46
    jeśli mowmy o polskich uczelniach to fakt - lepiej postzrregani są studenci państwowych szkół - ale to tez nie jest reguła bo uczelnia uczelni nie jest równa - warto postarać się o to, aby dostać się na renomowaną uczelnię
    Cytuj
  • bukiet 30 sie 2014, 16:18
    to zależy czy chcesz pracowac w tym zawodzie czy robisz dyplom dla papieru. zwykłe prywatne uczelnie nie daja takiego szlifu i prestizu. A z drugiej strony jesli ktoś chce sie uczyc to wszedzie sie nauczy
    Cytuj
  • bukiet 30 sie 2014, 16:18
    to zależy czy chcesz pracowac w tym zawodzie czy robisz dyplom dla papieru. zwykłe prywatne uczelnie nie daja takiego szlifu i prestizu. A z drugiej strony jesli ktoś chce sie uczyc to wszedzie sie nauczy
    Cytuj
  • june45 4 wrz 2014, 11:50
    Zdecydowanie uczelnia państwowa. Poziom nauczania jest znacznie wyższy niż na prywatnej.
    Cytuj
  • Meggi85 14 wrz 2014, 18:42
    Mnie się własnie wydaje, że prywatnę daja więcej możliwości. Moim zdaniem ważne jest to co myślą uczniowie już uczęszczający. Poziom może być także wysoki w tych prywatnych uczelniach. Mam różnych znajomych i każdy coś o uczelni mówi jak rozmawiamy. WSB ma wysoki poziom, więc warto przemyśleć studia pod wieloma kryteriami.
    Cytuj
  • Opolanka 17 wrz 2014, 14:30
    Jeśli chodzi o pierwszy kierunek to wybrałabym zdecydowanie państwową uczelnię, natomiast jeśli o kontynuowanie nauki na jakichś podyplomowych to prywatną / państwową.
    Cytuj
  • Pesso 24 lis 2014, 2:45
    Nie można wskazac jednoznacznie na państwową, bądź prywatną uczelnie. Wszytsko zalezy od rodzaju uczelni, są słabe publiczne i bardzo dobre prywatne i na odwrót. Przyjęło jednak tak dziwnie, że na publiczne uczelnie idą najlepsi, ale nie mogę do końca się z tym zgodzić, bo sam kończyłem publiczną i uważam, że część osób nie powinna w ogóle znaleźć się na studiach, jakichkolwiek. Sam mam obecnie podobny problem, bo chcę iść na studia podyplomowe i poważnie się zastanawiam nad prywatną uczelnią, przede wszytskim dlatego, szukajac na [url=http://...]link http://www.wsb.pl/gdynia[/url]/ podyplomówek powiązanych z moimi studiami i pracą było ich znacznie więcej niż publicznej, a poza tym dobijało mnie to nieszanowanie czasu studentów, przez kadrę akademicką w naszej uczelni-nie mówię, że w każdej tak jest, ale uraz pozostał. Dlatego gdybym miał decydować już teraz, to poszedłbym na podyplomówkę na prywatną.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kursy grafiki