Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak szybko można nauczyć się niemieckiego?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak szybko można nauczyć się niemieckiego?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Ervin 8 kwi 2011, 21:29
    Mam zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do firmy w Berlinie. Ze wstępnej rozmowy przez telefon wyszło, że mam potrzebne kwalifikacje, doświadczenie, no ogólnie nadaję się. Jedno mnie tylko przeraża, mianowicie nie mówię po niemiecku! Uczyłem się kilka lat w szkole, ale niewiele tego w głowie zostało. Nie powiedziałbym nawet, że mam podstawy... Myślicie, że da się nauczyć podstaw w miesiąc - dwa? Tyle chyba mialbym czasu żeby to jakoś ogarnąć.
    Cytuj
  • Labradorka 8 kwi 2011, 23:45
    To raczej mało czasu, żeby się nauczyć języka. Jednego nie kumam. Jak dogadałeś sie przez ten telefon, skoro nie mówisz ani trochę po niemiecku?
    Cytuj
  • Filiposlaw 9 kwi 2011, 0:42
    Niemiecki w miesiąc? zapomnij. Może nauczysz się trzy zdania o sobie, ile kosztuje towar w sklepie, ale co więcej zdążysz zrobić w miesiąc? Nochyba, że jesteś jakimś językowym geniuszem.
    Cytuj
  • Skabe_den 9 kwi 2011, 6:20
    Niemiecki jest ciężko. Ja się ucze od sześciu lat i orłem nie jestem. Tzn umiem już sporo, ale nie powiem żebym się czuł swobodnie w tym języku. W ciągu miesiąca nic sie nie nauczysz.
    Cytuj
  • birata 9 kwi 2011, 7:19
    Filiposlaw napisał:Niemiecki w miesiąc? zapomnij. Może nauczysz się trzy zdania o sobie, ile kosztuje towar w sklepie, ale co więcej zdążysz zrobić w miesiąc? Nochyba, że jesteś jakimś językowym geniuszem.
    Geniuszem chyba nie jesteś, skoro nic nie umiesz po tym niemieckim w szkoleprzymrużenie oka Ale z prywatnym nauczycielem można sporo zrobić w takim czasie, kup sobie jakieś kursy audio i słuchaj non stop żeby się otrzaskać z wymową. Jeśli to fajna oferta pracy i jesteś zmotywowany to dasz radę! Powodzenia.
    Cytuj
  • wee3 9 kwi 2011, 8:31
    Chcesz po kilku tygodniach nauki wyjechać do Niemiec? Odwazny jesteśprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Ervin 9 kwi 2011, 9:17
    Po pierwsze to rozmowa była po angielsku i generalnie to jest firma międzynardowa, więc w biurze ludzie też mówią głównie po angielsku. Po drugie może nie za wiele umiem, ale jednak coś tam liznąłem tego niemieckiego to chyba różnica niz zaczynać tak od zera nie? A uczyć się będę dalej juz tam na miejscu...
    Cytuj
  • Labradorka 9 kwi 2011, 13:02
    A, no to mów od razu. To spora różnica, jakbyś miał tylko po niemiecku tam mówić to by było raczej słabouśmiech Ale jak w pracy angielski to starczy jak będziesz umial o drogę spytać na początekuśmiech
    Cytuj
  • Ervin 9 kwi 2011, 14:22
    No, jeszcze w knajpie albo w sklepie o coś poprosić, żebym z głodu nie zginąłprzymrużenie oka
    Cytuj
  • demotywator 9 kwi 2011, 16:36
    Znajdź sobie jakąś ponętną nauczycielkę, to się baaardzo szybko nauczyszprzymrużenie oka Tak poważnie to mój ojciec pracował w Niemczech i to na budowie. Pojechał bez języka, a jak wrócił to mówił prawie jak po polsku. Fakt, kilka lat tam siedział. Jak będziesz na miejscu to chcesz czy nie chcesz się nauczysz. To jest najlepszy sposób.
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 z 6  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum