Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

W jakim wieku można sie uczyć gry na pianinie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

W jakim wieku można sie uczyć gry na pianinie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • casia1980 26 gru 2010, 13:37
    Zawsze marzyłam o tym żeby się nauczyć gry na pianinie. Nie mam żadnych tego typu tradycji w rodzinie, sama sobie to uświadomiłam jak już byłam dosyć duża, może w wieku 12-13 lat, ale rodzice nie byli przekonani. Teraz sama zarabiam, niedługo kończę studia to i pieniążków i czasu będzie więcej. Tylko czy w tym wieku (25 lat) można się jeszcze nauczyć gry na tym instrumencie? Chciałabym żeby mi ktoś doradził.
    Cytuj
  • Bancroft 26 gru 2010, 16:46
    Na pewno możesz się nauczyć, może dzieciom idzie łatwije ta nauka, bo im człowiek młodszy tym szybciej nowe rzeczy przyswaja, ale jeżeli chcesz się nauczyć to dasz radę!
    Cytuj
  • Lorelei 26 gru 2010, 19:46
    Ja miałam prywatne lecje na poczatku podstawówki, nawet mi to szło, ale zarzuciłam jak poszłm do liceum, bo musiałam tam dużo zakuwać. I wszystko zapomniałam, ale to moim rodzicom zależało bardziej żebym grała... fajnie, że Ci się chceuśmiech
    Cytuj
  • MemoNemo 26 gru 2010, 20:07
    Chcieć to móc, może nie zostaniesz juz swiatowej sławy wirtuozem, ale grać sie nauczysz. Znam osobe, która zaczęła sie uczyc w wieku trzydziestu kilku lat. Kupiła sobie pianino i gra - dla siebie.
    Cytuj
  • Sissi87 26 gru 2010, 21:24
    Ja chodziłam do szkoły muzycznej, ale do klasy skrzypiec. Przyjmowano tam dzieci tylko do czwartej klasy podstawówki. Starszym osobom jest coraz trudniej przyzwyczaić palce do grania, ale skrzypce sa trudniejsze. Na pewno warto spróbować jeśli to Twoje marzenieuśmiech Powodzenia!
    Cytuj
  • casia1980 26 gru 2010, 22:22
    Oczywiście nie marzę o karierze pianistkiprzymrużenie oka Po prostu chciałabym tak dla siebie, dla własnej przyjemności grać. Ale boję się, że w moim wieku to już nie ma sensu, bo właśnie słyszałam, że w szkołach muzycznych są ograniczenia wiekowe i ja się w nich z pewnością nie mieszczęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • WitoldEs 26 gru 2010, 22:59
    Na pewno mozna się w wieku 25 lat nauczyć, jeśli tylko posiadasz jakieś predyzpozycje w tym kierunku... Jak ktos nie ma talentu to i w wieku dwóch lat moze się zacząc uczyć, a w końcu dojdzie,że to nie dla niego.
    Cytuj
  • Apoliner 26 gru 2010, 23:25
    Czytałem kiedyś fragmenty takiego podręcznika dla uczacych sie grac na fortepianie. Autor twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak predyspozycje do grania albo wyćwiczenie mięśni, które musi nastapic odpowiednio wcześnie. Cała technika polega na intelektualnym opanowaniu pewnych reguł, a więc tylko mózg za to odpowiada. To by oznaczało, że każdy może się nauczyć prawda?
    Cytuj
  • Bancroft 27 gru 2010, 0:51
    Teoretycznie tak, ale nie jest tajemnicą, że generalnie wszystkiego łatwiej i szybciej uczymy się we wczesnym wieku, a potem już coraz gorzejprzymrużenie oka Poza tym zależy jaki się chce osiągnąć poziom. Jak ktoś rozpoczyna naukę późno to nie ma już szans na karierę, do tego trzeba zacząc jak najwcześniej.
    Cytuj
  • WitoldEs 27 gru 2010, 7:44
    No tak, ale weźmy dwie osoby, które zaczynaja sie uczyć w tym samym czasie. Jedna się nauczy grać z nut i brzdąka sobie w swoim domu, a druga odkryje wielką pasję i talent i to zmieni jej życie...
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum