Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

W jakim wieku można sie uczyć gry na pianinie?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

W jakim wieku można sie uczyć gry na pianinie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • casia1980 27 gru 2010, 11:08
    Apoliner napisał:Czytałem kiedyś fragmenty takiego podręcznika dla uczacych sie grac na fortepianie. Autor twierdzi, że nie ma czegoś takiego jak predyspozycje do grania albo wyćwiczenie mięśni, które musi nastapic odpowiednio wcześnie. Cała technika polega na intelektualnym opanowaniu pewnych reguł, a więc tylko mózg za to odpowiada. To by oznaczało, że każdy może się nauczyć prawda?
    a moglbyś napisać co to była za książka?
    Cytuj
  • Beetlejuice85 27 gru 2010, 11:41
    Teoretycznie można się nauczyć w każdym wieku. Bardziej liczy sie to czy w środowisku ma się muzyków, czy się odpowiednio dużo i czesto trenuje.
    Cytuj
  • Apoliner 27 gru 2010, 14:01
    http://pianoart.eu.interia.pl/chapter1_1.htm
    To jest link do podręcznika C. Changa
    Cytuj
  • Gaik 27 gru 2010, 15:53
    Na pewno im wcześniej sie zaczynie tym lepiej, ja słyszałam, że idealnie jest zacząć w wieku 5-6 lat. Ale to nie znaczy, że później się nie da. Mojego brata naszło jak miał prawie 30 lat, kupił sobie elektryczne pianino i całkiem fajnie mu to idzieuśmiech Zawsze sie oczywiście popisuje na świętaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Barbra67 27 gru 2010, 17:29
    Moim zdaniem najwięcej zależy nie od wieku w jakim się zaczyna, ale od nauczyciela. Mnie posłano na fortepian jak miałam 6 lat (eh, kiedy to było!) ale po kilku miesiącach rodzice zrezygnowali, widząc, że chodze tam jak na ezgzekucję. A ja po prostu balam się tej nauczycielki, starszej, bardzo surowej kobiety. Zawsze jak mi zwracała uwage to mialam wrażenie, że mnie zaraz po głowie trzepnie...:/
    Cytuj
  • nafnafff 27 gru 2010, 19:13
    Casiu, jasne, że dasz radę! Na pewno to będzie wymagało mnóstwo pracy i wysiłku, ale jesli to Twoje marzenie to powinnać sprobować! Nie zrażaj się niczym i słuchaj dobrych radprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Yago 27 gru 2010, 22:19
    Jasne, że tak! Zawodowa przyszłość w tej dziedzinie raczej Ci już ni grozi, ale jesli potraktujesz to jako pasjonujące hobby to na pewno osiągniesz spełnienieuśmiech
    Cytuj
  • cembalo 7 sty 2011, 23:42
    casia1980 napisał:Zawsze marzyłam o tym żeby się nauczyć gry na pianinie. Nie mam żadnych tego typu tradycji w rodzinie, sama sobie to uświadomiłam jak już byłam dosyć duża, może w wieku 12-13 lat, ale rodzice nie byli przekonani. Teraz sama zarabiam, niedługo kończę studia to i pieniążków i czasu będzie więcej. Tylko czy w tym wieku (25 lat) można się jeszcze nauczyć gry na tym instrumencie? Chciałabym żeby mi ktoś doradził.
    Jestem nauczycielką i koncertującą instrumentalistką. Powiem tak - mam dowody na to, ze można w każdym wieku, pod warunkiem, że się chce i ma się dobrego nauczyciela (ale chęci są zawsze ważniejsze uśmiech)
    Uczę osoby w bardzo różnym wieku i mogę stwierdzić z 100 proc. pewnością, że warto spełnić swoje marzenia (masz tylko 25 lat! ja znam ludzi, którzy do mnie przychodzili mając 35, a nawet 60 i nigdy wcześniej nie mieli kontaktu z instrumentem).
    Oczywiście, że inne są cele kształcenia (i metody) w przypadku, kiedy do nauki przystępuje dziecko, a inne kiedy dorosły. Szkoła muzyczna to całkiem co innego (oni kształcą zawodowo, dlatego są ograniczenia wiekowe).
    Zachęcam do poszukania dobrego nauczyciela i życzę przyjemnego muzykowania.
    Cytuj
  • cucu 10 sty 2011, 10:15
    Z tego co wiem, to każda nauka skutkuje wtedy, gdy zaczyna się ją odpowiednio wcześnie i jak systematycznie się ćwiczy. Pewnie tak samo jest w przypadku gry na pianinie. Myślę, że im wcześniej się zacznie, tym w starszym wieku będą lepsze efekty.
    Cytuj
  • peana 20 sty 2011, 12:47
    Na pewno żeby zostać wirtuozem należałoby dosyć wcześnie zacząć naukę gry na pianinie. Ale moim zdaniem, jeżeli chce się grać to w każdym wieku taką naukę można rozpocząć. Wiek nie powinien być ograniczeniem. Jeżeli chcesz, to się ucz uśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum