Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Wybór szkoły dla dziecka

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wybór szkoły dla dziecka

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Eli2010 11 lut 2011, 11:38
    Zastanawiam się czy posłać dzieci do szkoły państwowej czy prywatnej. Jak uważacie, jest sens inwestować w prywatną? Póki co moje dzieci chodzą do prywatnego przedszkola, ale wcześniej uważalam, że do szkoły już pójdą "zwykłej", publicznej. Ale teraz zaczynam sie zastanawiać... Chciałabym mieć poczucie, że są bezpieczne, że maja dobre warunki do nauki, duż o mozliwości. Z drugiej strony nie zamierzamy ich chować pod kloszem. No i dylemat...
    Cytuj
  • 30m1n1k4 11 lut 2011, 15:14
    Ja bym wybrała prywatną. Oczywiście nie każdego stać, czesne w takich szkołach potrafi sięgać tysiąca złotych! Ale zrobię wszystko żeby moje dzieci miały jak najlepszy start. Nie chodzi o jakieś wybujałe ambicje (noje). Uważam, że dzieci powinny się rozwijać w takim kierunku jaki sobie zamarzą, ale zadaniem rodziców jest zapewnienie im jak najlepszych warunków. Dlatego jeśli tylko będzie mnie stać to zamierzam posłać swoje dziecko do prywatnej czy społecznej szkoły.
    Cytuj
  • MemoNemo 11 lut 2011, 17:00
    Nie polegałbym tak wyłącznie na szkole jesli chodzi o rozwój dzieci. Jeśli nie poświęci się dziecku dużo czasu na rozmowy, pokazywanie świata, rozbudzanie jego ciekawości i głodu wiedzy to nie załatwi tego żadna szkoła. I odwrotnie, podstawowa szkoła nie musi być nie wiadomo jak wypasiona, tam dziecko zdobywa tylko podstawy edukacji. A studia już wybierze sobie samouśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 11 lut 2011, 18:57
    Ale chodzi też o bezpieczeństwo, pomoce naukowe, wiesz jak są wyposażone państwowe szkoły? Niech czas spędzony w szkole będzie jak najlepiej wykorzystany!
    Cytuj
  • birata 11 lut 2011, 22:34
    Zgadzam się z przedmówcąuśmiech Co z tego, że zaszczepisz mu głód wiedzy, jak tej wiedzy nie będzie mógł zdobyć, wykorzystać swoich możliwości, bo brak pomocy naukowych, a klasy są przepełnione i nauczyciel nie poświęci mu dostatecznie dużo uwagi.
    Cytuj
  • MemoNemo 11 lut 2011, 23:35
    No to jest akurat racja, sam miałem w klasie w podstawówce 34 osoby! Ale to było dwadzieścia lat temu i chyba się od tego czasu coś zmieniło na lepszeprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Eli2010 12 lut 2011, 1:20
    Chodziliśmy do podstawówki w podobnym czasieuśmiech w mojej klasie było "tylko" 29 osób, a to i tak o wiele za dużo moim zdaniem... Ale wtedy był wyż demograficzny, teraz dzieci w klasach jest mniej...
    Cytuj
  • D3niCle0 12 lut 2011, 7:12
    Mój synek pojdzie na pewno do zwykłej, publicznej postawówki. Ja z mężem też do takich chodziliśmy i żyjemyuśmiech
    Cytuj
  • pacjentka 12 lut 2011, 8:38
    Jest też kwestia wynagrodzenia nauczycieli, którzy w prywatnych szkołach zarabiają przyzwoite pieniądze. Nie chcę żeby moje dzieci były uczone (i trochę wychowywane, nie oszukujmy się) przez sfrustrowanych, źle wynagradzanych za swoją ciężką pracę ludzi. A tak niestety pamiętam swoich nauczycieli, przynajmniej niektórych... przykro t ostwierdzic, ale tak jest.
    Cytuj
  • D3niCle0 12 lut 2011, 10:12
    No jasne, też jestem za tym żeby nauczyciele dobrze zarabiali. Ale nie jestem przekonana czy to dobry system, że de facto rodzice sponsorują ich pensje.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum