Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Wybór szkoły dla dziecka, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wybór szkoły dla dziecka

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gaik 12 lut 2011, 11:09
    Dokładnie. Dla mnie też ten argument przemawia za szkołą publiczną. Pewnie jest gorzej wyposażona niż pwryatna, ale przynajmniej mam pewność, że jak dzieciak dostanie dobrą ocenę to naprawdę na nią zasłużył, a nie jest to pobłażanie nauczyciela, który nie może podpaść sponsorom.
    Cytuj
  • D3niCle0 12 lut 2011, 11:36
    Ktoś ze znajomych mi opowiadał, że w takich prywatnych szkołach zdarza się, że nauczyciele mają zapowiedziane wprost, że nie mogą podpaść rodzicom, stawiając dzieciom zbyt dużo złych ocen, bo ci wypiszą swoje dzieci i po forsie.
    Cytuj
  • latynowska8 12 lut 2011, 14:55
    To ja napiszę coś na plus dla prywatnych szkółuśmiech Dzieci mojej siostry do takich chodziły i ona bardzo sobie chwaliła, że szkoła jest bezpieczna (teraz to się pozmieniało w państwowych szkołach, ale kiedyś dosłownie kazdy mógł tam wejść) Te szkoły były przede wszystkim mniejsze, nikt nie czuł się w nich anonimowo, wszyscy się znali. To jest badzo duzy plus, dzieci sa przypilnowane, mają też lepiej zorganizowany czas, bo nawet po cz między lekcjami mają atrakcyjne zajęcia. Po prostu sa pieniądze żeby im to zorganizować.
    Cytuj
  • Eli2010 12 lut 2011, 15:13
    Mnie też to przekonuje, poza tym sorry, ale nie chciałabym żeby moje dziecko było w klasie z dziećmi z patologicznych rodzin, agresywnymi, czy np mające kontakt z narkotykami. Przepraszam, wiem, że to brzmi źle, ale tak jest...smutny
    Cytuj
  • Ronjaa 12 lut 2011, 16:27
    Zdecydowanie jestem za szkołą prywatną, głównie właśnie ze względu na ochronę przed agresją. To nie jest tak, że dziecko jest pod kloszem, w prywatnej szkole też spotka niemiłych kolegów, ktoś je popchnie, nauczyciel może nie być sprawiedliwy. Ale jednak wolałabym żeby przed patologicznymi zachowaniami w tym wieku nie musiało sie bronić, bo jest jeszcze zbyt niedojrzałe żeby sobie z tym radzić.
    Cytuj
  • caipirinha 12 lut 2011, 18:59
    Z tym to się trudno nie zgodzić. Wystarczy sobie wyobrazić co by było gdyby się okazało, że mojemu dziecku ktoś w szkole podsunął narkotyki, zostało pobite. Horror. Lepiej temu zapobiegać.
    Cytuj
  • Eli2010 12 lut 2011, 22:20
    Otóż to. Też się tego bardzo boję. Z drugiej strony nie chciałabym żeby moje dziecko miało tylko kolegów z zamożnych domów, bo to jednak jest taki klosz, w podwójnie negatywnym znaczeniu. Raz, że młody człowiek musi być przygotowany na to, że świat nie składa się tylko z przyjaznych, wspaniałych i mądrych ludzi, a po drugie żeby nie wyrastał na snobaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Stinaa 13 lut 2011, 0:32
    Nie ma co demonizować publicznych podstawówek ani gloryfikować prywatnych. Myślę,że różne są szkoły, dobrze zarządzana podstawówka publiczna też moze mieć fajny poziom. A w prywatnych szkołach też sie różne rzeczy dzieją. Ja bym się przede wszystkim wybrała do potencjalnej szkoły i przekonała się sama czy warto tam posłać dzieckouśmiech Z tym, że do wielu szkół prywatnych trzeba zapisać dziecko dużo wcześniej...
    Cytuj
  • Eli2010 13 lut 2011, 7:05
    Dlatego już teraz interesuję się tym tematemuśmiech
    Cytuj
  • D3niCle0 13 lut 2011, 10:12
    Nie wiem gdzie mieszkasz, ale podobno w Warszawie to trzeba zapisać się do takiej szkoły (nie do każdej) przed narodiznami dziecka! Lekkie przegięcieprzymrużenie oka
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum