Favore.plForumFirma, biuro, reklama

Jak powinno wygladać CV?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak powinno wygladać CV?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Firma, biuro, reklama 1 2 z 2  
  • Ferdynand 25 lip 2010, 19:21
    W sumie to wydaje mi się, że temat nie jest świeży, ale może tu znajdzie się ktoś kto wie jak napisać CV żeby naprawde przyciągało uwagę. Możliwe, że w swoim zrobiłem jakiś błąd i dlatego nie spotkało się z takim odzewem na jaki liczyłem. Poradźcie co zrobić żeby robiło wrażenie...
    Cytuj
  • Blueberry28 25 lip 2010, 22:14
    Primo: nie kłamaćuśmiechuśmiechuśmiech Mam znajomego, który pracuje w rekrutacji i opowiada mi, ze niektóre "cefałki" są tak ewidentnie naciągane, że mają niezły ubaw. Taka osoba jest na starcie kompletnie niewiarygodna! Ja rozumiem, że każdy chce, aby jego CV było jak najbardziej atrakcyjne, ale wszystko w granicach prawdy, choćby szeroko pojmowanejprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Apoliner 26 lip 2010, 1:02
    Znajdziesz mnóstwo wzorów jak napisać CV, ale tak naprawdę ważne jest, żeby było: przejrzyste (nikomu nie będzie się chciało trudzić nad rozszyfrowaniem go tonąc w stosach nadesłanych aplikacji), zwięzłe (z podobnych powodów, rekruter raczej go nie doczyta niż wciągnie sie w lekturę), mieć coś oryginalnego, co pozwoli je wyróżnić i zapamiętać. Może to być np jakaś ciekawa forma graficzna, ale też bez przesady.
    Cytuj
  • birata 26 lip 2010, 7:05
    Nie można zapomnieć, że wysłanie CV i listu mot. to nic innego jak pierwszy etap rekrutacji, podczas której trzeba się dobrze "sprzedać" Kolejny etap, czyli rozmowa, jest paradoksalnie o tyle latwiejsza, że nie jest sie anonimowym, natomiast wysyłając dokument taki jak setki innych musimy zdać sięi na to, że ktoś wyłapie najbardziej istotne rzeczy, dlatego trzeba się przyłożyć do tego by podkreślić swoje predyspozycje na dane stanowisko.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 26 lip 2010, 9:50
    Myli się ten, kto sądzi, że wystarczy raz napisać CV i można je rozsyłać do wszelkich firm! Trzeba sobie uświadomić, że na ty pierwszym etapie walki o posadę ten dokument to jedyna forma, w jakiej można pokazać, że się jest najlepszym kandydatem. Dlatego trzeba jasno i klarownie napisać, jakie umiejętności, kwalifikacje czy cechy osobowości sprawiają, że to właśnie my się nadajemyuśmiech


    Cytuj
  • Blueberry28 26 lip 2010, 11:32
    Dokładnie, wiele osób dosłownie wciska w CV co się da, naiwnie wierząc, że im dłuższe, tym lepsze, a tymczasem każdego pracodawcę interesują konkretne umiejętności do danego stanowiska, na które aplikujesz, a nie każdy kursik, wewnętrzne firmowe szkolenie i co lubisz robić w piątki, co w niedziele, żeby wszyscy zobaczyli jakie to masz rozległe zainteresowaniaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Blueberry28 26 lip 2010, 13:12
    Co do ciekawej, wyróżniającej się formy graficznej - trochę inspiracji:
    http://www.wykop.pl/ramka/97255/70-nowoczesnie-zaprojektowanych-cv/

    ...ale na posadę w urzędzie raczej się nie nadająprzymrużenie oka
    Cytuj
  • casia1980 26 lip 2010, 15:37
    A to też było dobre, tak dla śmichuwielki uśmiech
    http://www.wykop.pl/ramka/57952/genialne-cv-najlepszy-adres-email-jaki-widzialem/
    Można się dowartościowaćprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Filiposlaw 26 lip 2010, 19:26
    Dobrewielki uśmiech
    Co do wyglądu jeszcze to chciałem dodać, może to oczywiste, ale żeby najważniejsze informacje - np numer telefonu, na który mogą do nas zadzwonić żeby zaprosić na rozmowę!!! - były podane jak na tacy, żeby nie trzeba było ich szukać po kartce, bo nikt sobie tego trudu nie zada. Kiedyś kumpel mi pokazał swoje CV i ręce mi opadły, telefon, nazwisko, adres, najważniejsze jego dane były napisane owszem, na początku, ale takim maczkiem, że z lupą trzeba było się dopatrywać.
    Cytuj
  • Ferdynand 26 lip 2010, 21:14
    A jeśli chodzi o długość, to prawda, że dwie strony to przesada?
    I dzięki wszystkim za odpowiedziuśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Firma, biuro, reklama - dyskusje na forum