Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Piractwo nie szkodzi producentom, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Piractwo nie szkodzi producentom

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ArtDceco 19 mar 2011, 8:32
    Masowa rozrywka powinna być tania aby była masowa. Jeśli ceny są za duże to ludzie nie kupują. Weźmy płyty CD.
    Ich koszt to 70 zł za 10-15 piosenek. A po co mi 15 piosenek jak ja chcę posłuchać 1. Tym sposobem AppleStore zyskał na popularności. Zaoferował możliwość kupna 1 piosenki za mniej niż dolara. Lepsze takie rozwiązanie niż zupełnie niepłacenie za utwory.
    Cytuj
  • Cenzorek 19 mar 2011, 11:22
    Ale jest też druga strona medalu. Jeśli użytkownik używa nielegalnego softwaru np. Office i później idzie do pracy, to firma kupuje Office aby każdy pracownik nie tracił czasu na uczenie się czegoś od początku. Zyskuje się czas i pracownik skupia się na tym co potrafi najlepiej. Firmy jednak częściej korzystają z legalnych rozwiązań niż użytkownicy indywidualni.
    A teraz jeśli zaoferować im tanie pakiety to pewnie większość z nich kupi je, aby nie tracić czasu na szukanie sposobów na omijanie zabezpieczeń. Swego czasu MS dał MS Office za 199 zł i myślę, że dobrze na tym wyszedł.
    Cytuj
  • Barnaba56 19 mar 2011, 12:18
    No nie wiem, jak dobrze się poszuka to można znaleźć darmowe programy, które zastąpią płatne. Przykłady możnaby mnożyć, tylko każdy woli miieć Windowsa niż Linuksa.
    Cytuj
  • CoolerFan 19 mar 2011, 14:42
    Nie zawsze est to możliwe. Weźmy programy AutoCad. Chyba nie ma dla nich alternatywy a jeden program to koszt z 15 tys. zł i więcej. Pamiętam sprawę jakiegoś biura architektów ktorzy używali piratów a straty producenta wynosły 300 tysięcy złotych. Biuro było małe, ale znane. Po tej aferze pewnie padli ale nie na skutek nałożonych kar tylko kontrahenci się od nich odwrócili.
    Cytuj
  • Telemaniak 19 mar 2011, 17:08
    Producentom programów, muzyki i filmów z pomocą idzie Komisja Europejska, która stwierdziła, że prawo do ochrony własności intelektualnej powinno się traktować na równi z prawem do prywatności. A co to oznacza.
    Że można ograniczać prawa człowieka kosztem zysku dla przemysłu. Ja to przynajmniej tak rozumiem. Zysk branży fonograficznej przykładowo będzie na pierwszym miejscu przed prywatnością indywidualnego człowieka. Gorzej niż cenzura w Chinach.
    Cytuj
  • AdamSaM 19 mar 2011, 18:06
    Jeśli coś da się łatwo skopiować i używać to cena od razu spada. Grę PC łatwiej przegrać i jest ona o połowę tańsza od tej na konsolę, którą trudniej przegrać. Może to też wynika z tego, że gry na konsolę wymagają większej ilości pracy. Ale 200 zł za grę to lekka przesada. A bądźmy szczerzy gracz to nie 10 latek tylko raczej człowiek między 20 a 30 rokiem życia. Ci z reguły nie zarabiają dużo.
    Cytuj
  • ekonomista 19 mar 2011, 22:05
    Kontrola w firmach nt. legalności programów jaką będzie prowadzić skarbówka (a może już to robi) to mieszanie się państwa w nieswoje sprawy. Przecież to właściciel praw autorskich ma zawiadamiać o naruszeniu jego interesu. Teraz zrobi to za niego państwo. CUDOWNIE.
    A dlaczego niektóre poważne przestępstwa nie są ścigane z urzędu tylko na wniosek. To chyba byłoby bardziej sprawiedliwe niż nabijanie kabzy zamożnych firmom.
    Cytuj
  • Zosia_Samosia 19 mar 2011, 23:08
    Kiedyś moi chłopcy "załatwiali" sobie gry i nie widziałam w tym nic złego do momentu, kiedy takiej gry nie moża było kupić w Tesco za 10 zł. Wtedy powiedziałam, że za taką cenę mogą przyskąpić na kieszonkowym a nie kombinować.
    Na grę za 200 zł bym im nie dała, bo to za dużo.
    Cytuj
  • Kozmo 20 mar 2011, 0:52
    No dobra fiskus wykryje nielegalny program i co? Zawiadomi policję czy producenta programu. Fiskus zdaje się nie ma tych czynności procesowych i nie może kierować do sądu aktów oskarżenia o kradzież programu. A może się mylę.
    Cytuj
  • CIT 20 mar 2011, 7:00
    Takie kontrole zaczną się na dniach bo od 21 marca. Pożyjemy i zobaczymy co z tego dziwoląga wyjdzie.
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum