Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Jak prosić o rękę rodziców?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak prosić o rękę rodziców?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Sissi87 22 mar 2011, 23:15
    Witam wszystkich, niedawno zaręczyłam się z moim chłopakiem i chcemy powiedzieć o tym rodzicom. Proszę podpowiedzcie mi jak powinno wyglądać z rodzicami? Czy moj chłopak powinien przyjść z kwiatami i poprosić o moją rękę?uśmiech A może po prostu ich o tym poinformować? A potem co, jechać do jego rodziców, czy może zaprosić ich w jedno miejsce i powiedzieć wszystkim naraz? Proszę pomóżcie, bo się pogubiłamuśmiech
    Cytuj
  • birata 23 mar 2011, 0:31
    Z tego co ja się orientuje to narzeczony powinien przyjść z kwiatami dla mamy, flachą dla taty i poprosić o Twoją rękęuśmiech A potem złożyć wizytę jego rodzicom i poinformować uroczyście o wszystkim, może obiad jakiś uroczysty...uśmiech
    Cytuj
  • panchita 23 mar 2011, 1:38
    Mnie się wydaje, że w dzisiejszych czasach nie trzeba prosić o rękę, wystarczy uroczyście powiadomić o Waszych planach, obiad czy kolacja z jednymi i drugimi rodzicami to będzie na pewno dobra okazja ku temu... A kwiaty dla Twojej mamy na pewno będą mile widzianeuśmiech
    Cytuj
  • Niania90 23 mar 2011, 8:59
    U nas wyglądało to tak, że mój mąż (wtedy chłopak) przyszedł zapowiedziany wcześniej do domu moich rodziców. Zaanonsował się tak oficjalnie (a bywał na co dzień i czuł się tam jak w domuuśmiech ) że od razu został rozpracowanywielki uśmiech I pojawił się z wielkim bukietem kwiatów dla mamy oraz whisky dla taty. W gronie nas czworga powiedział, jakie mamy plany, że chce prosić o moją rękę i co oni na to. Oni na to, że jak na latowielki uśmiech Nie no, poważnie to mama się popłakała już w tym momencie, tato, że oni się zgadzają, a mój Misio w tym momencie bach na kolana i spytał, czy chcę zostać jego żonąuśmiechuśmiechuśmiech Tak to było i mnie się tak podoba, tradycyjnieuśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 23 mar 2011, 10:28
    O rany! Piękna historia, ale ja bym takiego napięcia nie zniosłaprzymrużenie oka U nas było bardziej nowocześnie, mieszkaliśmy już razem jakiś czas, więc zaprosilismy rodziców na obiad i oznajmiliśmy, że za rok planujemy ślubuśmiech Najlepsze bylo to, że oni już myśleli, że im wnuka zapowiadamywielki uśmiech Ale na to musieli jeszcze trochę poczekaćprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Hunny8 23 mar 2011, 11:12
    Kurcze, nie myślałam jeszcze jak to u mnie będzie wyglądać, ale jedna i druga wersja mi się podobauśmiech
    Cytuj
  • Sissi87 23 mar 2011, 15:10
    Mi też, bardzo fajne historieuśmiech Czekam na więcej.
    Cytuj
  • Beetlejuice85 23 mar 2011, 16:30
    A teraz w ogóle jest jeszcze w modzie żeby prosić rodziców o rękę córki? Sorry, ale mnie się ten zwyczaj wydaje jakiś przedpotopowy...
    Cytuj
  • Niania90 23 mar 2011, 17:41
    To chyba indywidualna kwestia, różnie też jest w różnych stronach. Mam koleżankę góralkę, u niej to w ogóle cały rytuałuśmiech Ja uważam, że takie obyczaje to bardzo cenna tradycja, którą należy podtrzymywać.
    Cytuj
  • 8I5I 23 mar 2011, 20:26
    Z alkoholem dla ojca to bym raczej radziła wybadać sytuację, kolega mi opowiadał, jak zabombił oświadczając się swojej dziewczynie (teraz żonie) przy jej rodzicach. Ojcu zaniósł jakąs markową wódkę, po czym się okazało, że tatusiowi stan zdrowia pic nie pozwala... lepiej uważać, zanim się kupi tradycyjnego 'flakona" sprawdzić czy to będzie trafiony prezent.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum