Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Jaki prezent na bierzmowanie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki prezent na bierzmowanie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wee3 26 mar 2011, 20:15
    Zostałam poproszona przez kuzynkę o bycie świadkiem na bierzmowaniu jej córki. Nie wiem jaki prezent kupić z tej okazji... bo chyba jakiś wypadałoby prawda? Może są jakies tradycyjne rzeczy na taką okazję?
    Cytuj
  • Niania90 26 mar 2011, 21:32
    Tradycyjnie - to chyba jakiś pamiątkowy łańcuszek z krzyżykiem albo medalikiem. Ja taki podarowałam mojemu kuzynowi jak byłam jego świadkiemuśmiech
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 26 mar 2011, 23:32
    O to na bierzmowanie też daje się prezenty? Ja na swoje nic nie dostałam! Nie przypominam sobie... ale to było dawno i nieprawdaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Lilijka 27 mar 2011, 1:03
    Ja też nie dostałam żadnych prezentów z okazji bierzmowania, ale moim świadkiem była mamauśmiech Chyba nie ma u nas takiej tradycji jak I komunia czy chrzest, bierzmowanie to raczej kameralna uroczystość. Tak w każdym razie jest w mojej rodzinie.
    Cytuj
  • Bancroft 27 mar 2011, 8:06
    Na pewno dobrym prezentem na taką okazję będzie pamiątka związana z tą okazją, np krzyżyk na łańcuszku ze złota czy srebra. Kwiaty też można wręczyć, w końcu jest czego gratulować - to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, coś jak odpowiednik maturyprzymrużenie oka
    Cytuj
  • MemoNemo 27 mar 2011, 10:26
    Czyli taka matura z religiiprzymrużenie oka Ja bym nie kupował łańcuszka, pewnie już dostała na chrzest i komunię. Kup jej raczej dobrą książkę, to zawsze jest dobry prezent.
    Cytuj
  • wee3 27 mar 2011, 11:33
    Zgadzam się, że książka to fajny prezent, ale w tym wypadku myślę, że książka to za mało... zapomniałam dodać, że jestem jej chrzestną. Ja od mojej chrzestnej dostałam pieniądze i złotą biżuterię, ale sytuacja była specyficzna, ponieważ ta moja chrzestna mieszka od wielu lat za granicą i praktycznie widuje ja raz na kilka lat. Więc aż tak się nie będę wysadzać, ale chcialabym kupić coś fajnego, na pewno trwałego, żeby miała pamiątkę.
    Cytuj
  • nafnafff 27 mar 2011, 12:30
    Ja dostałam łańcuszek z krzyżykiem na chrzest, komunię i bierzmowanie, są niemal identyczneuśmiech więc nie polecam, chyba, że jest Ci obojętne, że Twój prezent wyląduje na dnie jakiejś szuflady na wiekiprzymrużenie oka Ja bym już prędzej poszła faktycnie w książki, może jakiś super album z dedykacją?
    Cytuj
  • caipirinha 27 mar 2011, 15:58
    Mój mąż był świadkiem u swojego bratanka, daliśmy mu pieniądze. Po prostu do koperty z pamiątkową kartką, a w niej życzenia, włożyliśmy banknot 100zł. Może mało elegancko, ale pragmatycznieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • MemoNemo 27 mar 2011, 16:33
    Może mało elegancko, ale ja uważam, że jeśli się kogoś nie zna dobrze, to czasem lepiej tak niż silić się na coś, co i tak może sie nie spodobać.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum