Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Jaki prezent na bierzmowanie?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki prezent na bierzmowanie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MemoNemo 28 mar 2011, 17:11
    Mnie też się to nie podoba. Ale sprawę nakręcają ci wszyscy pseudo-katolicy, którzy nie chodza bynajmniej do kościoła, a dzieci posyłaja do komunii dla dziadków albo żeby nie zazdrościły kolegom w szkole prezentów. A ludziom, którzy faktycznie są praktykujący i nie chcieliby może dawać dziecku prezentu, trudno jest wytłumaczyć, czemu nic nie dostanie, skoro wszystkie dzieci tak. To jest chore!
    Cytuj
  • wee3 28 mar 2011, 17:40
    Zgadzam się, że prezenty za kilka tysięcy czy nawet kilkaset złotych to przesada. Ale tak do końca nie krytykowałabym dawania prezentów na komunię, skoro z okazji innych uroczystości jak ślub, chrzest robi się prezenty to czemu nie, w te nsposób można po prostu podkreślić wyjątkowość tego dnia. Poza tym bierzmowanie to już jednak coś innego, bo po pierwsze dotyczy osoby dojrzałej, która wie sama co jest w tym najważniejsze, a poza tym nie mam na myśli laptopa tylko coś o wiele skromniejszego, ale ładnego i odpowiedniego do okazji.
    Cytuj
  • MemoNemo 28 mar 2011, 19:59
    wee3 napisał:Zgadzam się, że prezenty za kilka tysięcy czy nawet kilkaset złotych to przesada. Ale tak do końca nie krytykowałabym dawania prezentów na komunię, skoro z okazji innych uroczystości jak ślub, chrzest robi się prezenty to czemu nie, w te nsposób można po prostu podkreślić wyjątkowość tego dnia.
    Ok może idea prezentu nie jest ogólnie do potępienia, miałem na myśli prezenty, które sprawiają, że dziecko (a często i cała rodzina) zapomina co to za święto:/
    Cytuj
  • Sissi87 28 mar 2011, 21:55
    Zgadzam się w pełni z tym co napisaliście... byłam w szoku jak kiedyś zdziwiona spytałam koleżankę po co chrzci dziecko, skoro nie chodza z mężem do kościoła. A ona mi na to, że nie chce mu później tłumaczyć czemu inne dzieci mają fajne prezenty na komunię,a on nie... wielu ludzi tak postepuje.
    Cytuj
  • Hunny8 28 mar 2011, 23:48
    Ja dostałam piękny album o Janie Pawle II, naprawdę bardoz się ciesze z tej pamiątki, bo moim dzieciom będę musiała juz wytłumaczyć kim On był. A do tego dostałam jeszcze bombonierę wielką i kwiaty. Uważam, że taką pamiątkę jak najbardziej warto kupić, zawsze mi będzie przypominać ten dzień. mam na myśli książkęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Skabe_den 29 mar 2011, 1:11
    A ja nie rozumiem dlaczego nie dawać nic z okazji bierzmowania? Przecież to bardzo ważny dzień w życiu wierzącego człowieka. Jeśli dajemy prezenty z okazji chrztu, komunii, ślubu, to dlaczego nie bierzmowania? Nie kumam tego. U mnie w każdym razie ten dzień obchodziło się bardzo uroczyście, może nie jak wesele, ale były kwiaty, prezenty i przyjęcie dla rodziny.
    Cytuj
  • Yago 29 mar 2011, 6:56
    Jak moja żona została poproszona o bycie świadkiem u swojej siostry, to po prostu spytała co by chciała dostać. Okazało sie, że dziewczyna zbiera na wakacyjny kurs angielskiego w Anglii. Z przyjemnością dołożyliśmy się do takiego wyjazdu! Czasem warto chyba zapytać, jesli się nie ma pewnego pomysłu...
    Cytuj
  • mangusta 29 mar 2011, 8:44
    Bierzmowanie to nie taka uroczystość jak komunia. Myślę, że stówka w kopercie wraz z pamiątkową kartką będzie wystarczająca uśmiech
    Cytuj
  • maniac_11 4 lis 2011, 13:20
    fajnym pomysłem jest bankowanie DNA uśmiech
    Cytuj
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum