Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Aparat ortodontyczny

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Aparat ortodontyczny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • becia_koronczarka 27 kwi 2011, 9:25
    Zastanawiam się nad leczeniem ortodontycznym, mam małą szczękę i stłoczenia, więc u mnie wchodził by w grę tylko stały aparat. Ale wiem, że to się łączy w wielkimi kosztami i bólem, dlatego rozważam czy gra warta świeczki... jakie jest Wasze zdanie? Nosi/ł ktoś aparat?
    Cytuj
  • Iolla007 27 kwi 2011, 12:32
    Ja po konsultacji z ortodontą podjęłam decyzję, że nie. A byłam już właściwie zdecydowana, ale ortodontka powiedziała mi, że aparat będę nosić ok 3 lata, potem jeszcze takie druty podtrzymujące efekty i niestety nie ma gwarancji, że efekt będzie trwały. Jak zaczęłam sobie liczyć koszty to dostałam zawrotów głowy... no i ostatecznie doszłam do wniosku, ze moje ząbki nie są takie złeprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Vesna 27 kwi 2011, 14:35
    Rzeczywiście efekty leczenia nie zawsze sa trwałe, bywa, że wada w ciągu kilku lat powraca po zdjęciu aparatu. Ale skuteczniejsze jest rozsuwanie stłoczonych zębów niż zsuwanie diastem.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 27 kwi 2011, 17:09
    A możecie napisać jakie są te koszty? Głupio mi bedzie tak liczyć u lekarza, a wolałabym sobie przemyśleć jakie to oznacza wydatki w praktyce... a czy ortodonta jest mi w stanie z góry powiedzieć ile będę musiała nosić ten aparat? I czy to boli?
    Cytuj
  • casia1980 27 kwi 2011, 19:24
    Ja mam aparat od roku, efekty już są, ale jescze przez co namjmniej rok będę go nosić. I tak jak Ty mam stłoczenia. Ortodontka mi powiedziała na pczątku ile to mniej więcej potrwa, ale że dokładnie nie jest w stanie mi określić... Na razie wszystko idzie zgodnie z planemuśmiech Jeśli chodzi o ból to przyznam, że boli, p podkręceniu zamków jem przez kilka dni same jogurty i kisiele, bo nie jestem w stanie niczego pogryźć... potem ból mija. A zapłaciłam 5000 za obie części aparatu (górną i dolną) plus koszty usuniecia dwóch zębów, wycisku i teraz co miesiąc wizyta kontrolna (najczęsciej z poprawieniem aparatu)
    Cytuj
  • becia_koronczarka 27 kwi 2011, 19:58
    Musiałaś usunąć zęby żeby założyć aparat? Szczerze mówiąc to co piszesz brzmi przerażającouśmiech A bardzo mialaś pokrzywione ząbki? Sama zdecydowałaś o aparacie? Napisz mi proszę, bo to dla mnie bardzo ważne.
    Cytuj
  • Hunny8 27 kwi 2011, 21:46
    Trzeba troce pocierpieć, ale efekty niesamowite. Mam koleżanke, która w zeszłym roku po 3 latach ściągnęła aparat. Wcześniej miała paskudnie pokręcone zęby, teraz nikt by jej nie poznał, aż dziwne jak stan zębów wpływa na cały wygląd... U niej efekty rewelacyjne, ale też mówiła, że bolało.
    Cytuj
  • Lorelei 28 kwi 2011, 0:46
    Iolla007 napisał:Ja po konsultacji z ortodontą podjęłam decyzję, że nie. A byłam już właściwie zdecydowana, ale ortodontka powiedziała mi, że aparat będę nosić ok 3 lata, potem jeszcze takie druty podtrzymujące efekty i niestety nie ma gwarancji, że efekt będzie trwały.
    A czemu efekt ma nie być trwały? Ja jestem już 6 lat po zdjęciu aparatu i nic sie nie dzieje. Po to się nosi po zdjęciu stałego aparat ruchomy, żeby utrwalić efekt.
    Cytuj
  • casia1980 28 kwi 2011, 7:42
    Ja musiałam usunąc dwie zdrowe czwórki, bo trójki miałam kompletnie nad łukiem. Generalnie mam za małą szczękę. Ale po usunieciu tych zębów ładnie znalazło się miejsce dla wszystkichuśmiech Z tym, że ósemki też będę musiała wyrwać jak mi wyrosną. Zapomniałam dodać, że za wizytę płacę od 50 do 80zł - zależy czy mi akurat podkręca aparat czy tylko sprawdza.
    Cytuj
  • Gaik 28 kwi 2011, 10:06
    Fakt, koszty i długość leczenia moga odstraszać, ale warto się zmobilizować, ponieważ wady zgryzu to nie tylko problem estetyczny. Krzywe zęby powodują chooby dziąseł, próchnicę. Zęby po prostu szybciej sie psują, głownie dlatego, że nie można ich należycie doczyścić.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum