Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Aparat ortodontyczny, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Aparat ortodontyczny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • r11 30 kwi 2011, 10:45
    a, i zapomniałam dodać, że przed załozeniem musiałam wyrwac wszystkie zeby madrości.
    Cytuj
  • nati85 22 wrz 2011, 17:01
    witam!nosiłam aparat stały przez około rok,minęły 3 lata a zęby wracają do poprzedniego stanu,czy jest jakas gwarancja?
    Cytuj
  • Selena88 23 wrz 2011, 12:24
    Ja również miałam stłoczone zęby i raczej małą szczękę ale pomógł mi i w zupełności wystarczył aparat ruchomy. Wydaje mi się, że jeśli ortodonta na pierwszej wizycie mówi Ci, że stały aparat to jedyne rozwiązanie to trochę chce Cię naciągnąć. Zawsze warto spróbować nosić zwykły, ruchomy aparat. Ja miałam wypadek na rowerze - uderzyła buzią - ustami o kant ściany betonowej i wszystkie zęby przesunęły się do tyłu tworząc tzn tyłozgryz, górne jedynki bardzo mi weszły do środka zaś dwójki zostały wystające. Szczęście, że nie połamałam zębów. Miałam wtedy 8 lat. W niedługim czasie po wypadku rodzice prowadzali mnie do ortodontów, aż wreszcie trafiłam na takiego, który wyprostował mi zęby i wystarczył mimo bardzo dużej wady ruchomy aparat. Także życzę znalezienia odpowiedniego specjalisty, który będzie chciał się trochę wysilić i Ci pomócuśmiech
    Cytuj
  • Candeo_Poznan 29 wrz 2011, 10:38
    Szanowni Państwo
    Istnieją dwa podstawowe rodzaje aparatów na zęby – stałe i ruchome. Aparaty ruchome, które zakłada się na kilka godzin dziennie zaleca się dzieciom między 4. a 12. rokiem życia. Aparaty, które trzeba nosić bez przerwy zakłada się nastolatkom i dorosłym. Stały aparat składa się z metalowych pierścieni, które przykleja się do „szóstek”, oraz z zamków mocowanych na każdym zębie. Przez zamki przechodzą cienkie druciki, za pomocą których oddziałuje się na zęby z określoną siłą, dzięki czemu można je przesuwać, a nawet obracać. Zamki – najbardziej widoczna część aparatu – wykonywane są z różnych materiałów, na przykład metalu, porcelany czy kryształu. Te najmniej rzucające się w oczy klamry, z kryształu i porcelany, są najdroższe. Aby zmniejszyć koszty można na przykład na przednich zębach założyć zamki mniej widoczne, a na pozostałych – metalowe. Stałe aparaty to wydatek około 1500 - 3000 zł, za jeden łuk. Dlatego warto szukać i korzystać z różnego rodzaju promocji i specjalnych ofert obniżających jego cenę.
    Cytuj
  • sylwia4012 26 sty 2014, 21:29
    hej. Ja wlaśnie córce będę zakładać. Ceny jeszcze nie znam, ale wiem że to nie płaci się chyba od razu na raz, tylko za każdym razem jak się podkręca aparat. Ja wybrałam tą firmę.
    Cytuj
  • Shop-Dent 30 mar 2015, 11:58     (ostatnio zmieniony przez autora 8 maj 2015, 15:10, w całości zmieniany 1 raz)
    Aparat ortodontyczny sprawia, że higiena jamy ustnej jest znacznie trudniejsza do utrzymania. W aparacie ortodontycznym jak i między zębami pozostają resztki jedzenia, niebezpieczna jest również płytka nazębna nagromadzona w wielu szczelinach i niedostępnych miejscach. Te pozostałości pokarmów i płytki nazębnej powinny być usunięte przynajmniej raz dziennie w celu zapobiegania demineralizacji i próchnicy zębów. Na szczęście istnieją specjalne produkty do aparatów ortodontycznych http://www.shop-dent.pl
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum