Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Aparat ortodontyczny, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Aparat ortodontyczny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • nouv88 28 kwi 2011, 12:54
    Ja też się zastanawiam na d aparatem, mam całkiem krzywe trójki górne i żeby na dole. Tylko nie wiem czy nie jestem juz za stara - mam 34 lata. Ale z tego co widzę to nawet babki koło pięcdziesiątki noszą teraz aparaty, więc chyba można. Bo już jak byłam w podstawówce to dostałam skierowanie do orotdonty państwowo, ale odesłano mnie z kwitkiem, bo już byłam za starauśmiech A wtedy miałam 14 latuśmiech A prywatnie jakoś ciągle brakowało kasy. Ale chyba coś się zmieniło w tej sprawie. Napiszcie mi tylko czy noszenie aparatu powoduje jakies jeszcze ograniczenia? Np pewnie nie wszystko można jeść?
    Cytuj
  • Lorelei 28 kwi 2011, 14:31
    Jeśli Ci przeszkadza, że masz krzywe zeby, to załóż aparat, tym bardziej, że jak napisała Gaik, robisz to nie tylko dla urody, ale dla zdrowia. A ja w czasie noszenia aparatu jadłam wszystko, tylko po podkeceniu aparatu kilka dni nie mogłam np twardszego mięsa, czy jabłek, ale to kilka dni, a aparat poprawia się co kilka miesięcy. No i miałam specjalną szczoteczkę do czyszczenia zebów. Ale to detaleprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Vesna 28 kwi 2011, 16:30
    Są teraz samoligaturujące aparaty, bardziej nowoczesne, któe pozwalają skrócić czas leczenia i zmniejszają dolegliwości z tym związane.
    Cytuj
  • PannaDziewanna 28 kwi 2011, 19:22
    Można jeść wszystko, moja siostra nosiła aparat przez dwa i pół roku i używała normalnej szczoteczki, trzeba myć zęby po każdym posiłku. Co do wieku to dzisiaj nie ma chyba ograniczeń... a w wieku 34 lat to na bank możesz sobie sprawić aparacikuśmiech
    Cytuj
  • Ferdynand 28 kwi 2011, 21:12
    Płacisz za to taką kasę, że nikt Ci nie powie, że jesteś za stara na aparatprzymrużenie oka Bez urazy. Akurat w Twoim wieku ma to snes, ale jak ktoś zaklada aparat w wieku 60 lat to czegoś nie rozumiem...
    Cytuj
  • Niania90 28 kwi 2011, 22:12
    Ja bym chciała wyprostować sobie zęby, ale nie są aż takie złe, a za bardzo się boję bólu... koleżanka miała aparat przez dwa lata i widziałam ile sie nacierpiała... jeden plus (dla niej) że schudła, bo często jadła same jogurcikiuśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 29 kwi 2011, 1:38
    Czyli z tego co mówicie to jednych boli bardziej, innych mniej... a czy zawsze trzeba te zęby usuwać?
    Cytuj
  • Lorelei 29 kwi 2011, 8:37
    No wiesz, jeżeli piszesz, że masz stłoczenia, to problem jest taki, że nie wszystkie żeby mieszczą się w szczęce, a więc raczje na pewno któreś ząbki trzeba bedzie usunąć. Ale tę decyzję podejmuje ortodonta. Na ogół na pierwszej wizycie mówi co masz usunąć, po usunięciu idziesz wyleczyć wszystkie ubytki, bo w trakcie nie bedzie to możliwe. Potem ortodonta robi wyciska do aparatu, nakłajając Ci na szczękę taka budyniowatą mase, która twardnieje i zostawia odcisk Twojej szczękiuśmiech Na tej podstawie przygotowuja Ci aparat, a potem co miesiąc wizyty kontrolne. I tak przez parę latekuśmiech
    Cytuj
  • Kandydat 29 kwi 2011, 9:37
    Ja nosiłem aparat przez trzy lata, kolejne trzy to taki drucik podtrzymujący zeby w skorygowanej pozycji. Płaciłem 1300 i 1400 za dwa łuki, ale to było daaawno, 9 lat temu zacząłem leczenie. A za wizyte płaciłem 50zł.
    Cytuj
  • nouv88 29 kwi 2011, 12:30
    Przypomniało mi się jeszcze a propos leczenia, słyszałam, że w trakcie noszenia aparatu bardzo psuja się zeby czy to prawda??
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum