Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Aparat ortodontyczny, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Aparat ortodontyczny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lorelei 29 kwi 2011, 13:35
    Nie psują sie bardziej niż bez aparatu, ale problem polega na tym, ze wtedy nie można borować, więc z leczeniem trzeba zaczekać do zdjęcia aparatu. Dlatego tak ważna jest higiena w trakcie noszenia aparatu, ja polecam płukanki oprócz oczywiście szczotkowania po każdym posiłku.
    Cytuj
  • Vesna 29 kwi 2011, 14:06
    Ferdynand napisał:Płacisz za to taką kasę, że nikt Ci nie powie, że jesteś za stara na aparatprzymrużenie oka Bez urazy. Akurat w Twoim wieku ma to snes, ale jak ktoś zaklada aparat w wieku 60 lat to czegoś nie rozumiem...
    Ludzie robią to żeby móc dbać o zęby, bo krzywy zgryz powoduje, że się psują... a niektórzy decydują się na to w dojrzałym wieku dlatego, że po prostu wcześniej nie było takich mozliwościuśmiech
    Co do wieku jeszcze to można chyba w każdym założyć sobie aparat, ale trzeba sie liczyć z tym, że im później to zrobimy tym dłużej trzeba czekać na efekty.
    Cytuj
  • Blueberry28 29 kwi 2011, 15:20
    Lorelei napisał:Nie psują sie bardziej niż bez aparatu, ale problem polega na tym, ze wtedy nie można borować, więc z leczeniem trzeba zaczekać do zdjęcia aparatu. Dlatego tak ważna jest higiena w trakcie noszenia aparatu, ja polecam płukanki oprócz oczywiście szczotkowania po każdym posiłku.
    Nosiłam aparat przez ponad dwa lata. Było to dawno, więc zapłaciła "jedyne" 3000 za górę i dół. Na wizyty to chyba z drugie tyle wydałam... Co do czyszczenia, to uzywałam irygatora, bo resztki bardzo wchodza pod zamki. Na to trzeba uważać.
    Cytuj
  • nouv88 29 kwi 2011, 18:35
    Ale jak byście mieli tak jednym słowem powiedzieć czy warto czy nie warto...?
    Cytuj
  • Lorelei 29 kwi 2011, 20:59
    Jasne, że warto! Efekt sprawia, że zapominasz o kasie o bóluuśmiech
    Cytuj
  • casia1980 29 kwi 2011, 22:29
    Ja wiedziałam że warto zanim go założyłam, inaczej bym się nie decydowałauśmiech To jest taki wydatek, ze sie człowiek miesiac zastanawia... ale na pewno nie będziesz żałować.
    Cytuj
  • MemoNemo 30 kwi 2011, 0:06
    Nosiłem aparat stały, teraz od dwóch lat mam podklejone od wewnętrznej storny zębów druciki. Ortodontka powiedziała, że mają tak być dopóki same się nie odkleją. Orientujecie się ile to trwa?
    Cytuj
  • Lorelei 30 kwi 2011, 1:29
    U mnie trzymały się chyba z cztery lata... ale one utrzymują zęby po zdjęciu aparatu żeby sie z powrotem nie rozeszły, więc broń Boże ich nie odrywaj! Mój kuzyn tak zrobił, gmerał tam, gmerał aż w końcu odkleił i mu się troche zęby znow pokrzywiły.
    Cytuj
  • r11 30 kwi 2011, 6:18
    Noisłam aparat przez trzy lata (niedawno ściągnięty), dałam za niego 3400 zł. Mam prawie 40 lat, więc jestem dowodem na to, że można w podeszłym wieku leczyć zgryzprzymrużenie oka Efekty już widać, więc moim zdaniem WARTO.
    Cytuj
  • Ervin 30 kwi 2011, 9:40
    Dzisiaj można niemal w każdym wieku założyć aparat, ale im wcześniej tym lepsze efekty. I szybsze. A c za tym idzie, koszty mniejsze.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum