Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Bolesne miesiączki:(

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Bolesne miesiączki:(

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 5 z 5  
  • Szachrajka 21 lip 2010, 20:31
    Hej forumowiczki czy znajda sie wśród Was takie które jak ja muszą odcierpieć swoje co miesiąc? Szukam sposobów na ten okrutny ból brzucha, jaki mam zawsze na początku okresu - tak przez 1-2 dnismutny Pytam bo do tej pory brałam tabletki przeciwbólowe już różne, ale moj organizm sie chyba uodparnia na nie, bo coraz słabiej działasmutny Nospę jeszcze próbowalam, ale nie widziałam efektu. Pomóżcie proszę, jesli przeżywacie to co ja a może lepiej sobie z tym radzicie bo jak tu funkcjonować normalnie ja księ człowiek zwija z bólu...
    Cytuj
  • panchita 22 lip 2010, 15:28
    Szachrajko, rozumiem Cię doskonale. Co prawda mnie już (dzięki Bogu!) ten problem nie dotyczy, ale przechodziłam to samo co Ty dopóki nie zaszłam w ciążę. Po urodzeniu dziecka przeszło jak ręką odjął. No, ale ta terapia niesie za sobą poważne skutki uboczneprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Turandot 22 lip 2010, 16:56
    Mam ten sam problem. Aktualnie biorę ketonal... Wiem, że jest bardzo mocny, ale coś za coś - nie będę umierała z bólu co miesiąc skrzywienie
    Cytuj
  • PannaDziewanna 24 lip 2010, 18:08
    Ja sobie zawsze pomagałam termoforem albo masowałam brzuch gorącym prysznicem. Może nie niwelowało to bólu do końca, ale przynosiło dużę ulgę i nie musiałam się truć tabletkami. A teraz mam spokój na długi czas... przymrużenie oka
    Cytuj
  • birata 25 lip 2010, 0:09
    Ja w takich chwilach używam poduszki elektrycznej. Bardzo polecamuśmiech
    Cytuj
  • Szachrajka 25 lip 2010, 0:15
    Ojej, to chyba nie boli Was nawet w połowie tak mocno jak mnie smutny U mnie bez tabletek ani rusz, a co gorsza czuję, że po jakimś czasie stosowania uodparniam się na dany lek. Brałam już Apap, Pyralgin, Ketonal też i Cataflam z takich mocniejszych i na receptę. Teraz używam Ibuprom max, ale wiem, że te środki rujnują mój żołądeksmutny
    Cytuj
  • cytrynowa 26 lip 2010, 16:15
    Szachrajka napisał:Ojej, to chyba nie boli Was nawet w połowie tak mocno jak mnie smutny U mnie bez tabletek ani rusz, a co gorsza czuję, że po jakimś czasie stosowania uodparniam się na dany lek. Brałam już Apap, Pyralgin, Ketonal też i Cataflam z takich mocniejszych i na receptę. Teraz używam Ibuprom max, ale wiem, że te środki rujnują mój żołądeksmutny
    Zdecydowanie radzę uważać na żołądek. Ja niestety też miałam ten problem i długo i intensywnie brałam ibuprom. Skończyło się gastroskopią, która wykryła u mnie nadżerki... Wiem, że nie ma złotego środka, ale ostrzegam- nigdy nie bieżcie tabletek na czczo!!! To jest zabójstwo dla żołądka smutny
    Cytuj
  • Eli2010 26 lip 2010, 19:54
    Bardzo czesto takie bolesne menstruacje wiążą się z zaburzeniami hormonalnymi, pamiętajcie, że tabletki przeciwbólowe maskują objawy, ale może warto poznać przyczynę tego bólu... Mi ginekolog w pewnym momencie kazał zrobić badania hormonalne, a skuteczna okazała sie terapia tabletkami homronalnymi... Bralam przez dwa lata pigułki antykonspecyjne i to nie jakieś wielkie dawki (to był Harmonet) i powiem wam, że przestało boleć moze nie tak do końca, ale ulga duża...a dodatkowo wyregulował mi sie cykl i okres przestał być dla mnie jak choroba!!! Namawiam was dziewczyny poszukujcie przyczyn może sa inne metody niż leki przeciwbólowe!
    Cytuj
  • Szachrajka 26 lip 2010, 21:02
    Masz rację Eli... spytam lekarza o te badania, myślałam o tym tylko że... nie jestem też przekonana do talbetek hormonalnych, uważam, że to straszny syf, brać je tak na dłuższą metę też nie jest zdrowo. No ale pewnie nie mniej zdrowo niż szpikować się przeciwbólowymi. Zresztą jak mnie tak boli, że sie zwijam to myślę, że każdy sposób byłby dobryprzymrużenie oka Dobrze to ujęłaś, to jak atak jakiejś dziwnej chorobysmutny A przecież teoretycznie miesiączka to objaw tego, że kobieta jest zdrowa...
    Cytuj
  • nouv88 26 lip 2010, 21:28
    Dziewczyny mnie bardzo pomaga ruch! wiem ciężko się zmobilizować jak sie człowiek źle czuje, ale uwierzcie, odkąd regularnie ćwiczę to znosze okres o wiele lżej! Także warto. Teraz nawet w trakcie miesiączki jeżdże sobie chociaz na rowerku...
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum