Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Nadwrażlwość zębów, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nadwrażlwość zębów

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lilijka 20 cze 2011, 21:06
    A może wybialałaś sobie ząbki? Mojej siostrze po wybielaniu się zrobiły zęby nadwrażliwe, jak jej ten żel wybielajacy wytrawił szkliwo to strasznie narzekała, że ją zęby bolą. Ale jak zaczęła uzywać specjalnej pasty to stopniowo zaczęło przechodzić i teraz już nie narzeka, ale dalej nie je np lodów i nie pije picia z lodówki.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 20 cze 2011, 23:22
    Mi też moje pani dentystka mówiła, że od wybielania może się zrobić nadwrażliwość. Dlatego sobie odpuściłam, bo czasem mi się zdarza, że od zimnego czy gorącego przeszywa mnie taki ból, że masakra! Na szczęście rzadko sie to zdarza, ale wolę mieć swoje nie za białe (raczej taka kość słoniowa przymrużenie oka ) niż mieć to na codzień, bo naprawdę nic przyjemnego:/
    Cytuj
  • caipirinha 21 cze 2011, 1:32
    Wiem o czym mówicie, ja przed swoim ślubem całe lato miałam schrzanione, bo tak mnie bolały zęby (wszystkie górne) W ogóle nie mogłam pić zimnego, nie jadłam żadnych owoców, nawet czasem jak mówiłam to mnie strasznie bolały! Dentystka mi sprowadziła taką drogą pastę, którą się nie myło normalnie tylko nakładało na kilka minut na zęby i czekało się kilka minut, a potem dopiero myło szczoteczką. Ta pasta normalnie uratowała mi życie, bo po jakichś dwóch miesiącach kuracji ból ustąpił. Potem zaczęłam używać Sensodyne i kupuję ją cały czas. Jest ok, ale jak próbuję się przestawić na inną pastę to problem wraca, po kilku dniach znów zaczyna boleć. Więc chyba jestem skazana na te paste do końca życiaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • 30m1n1k4 21 cze 2011, 8:48
    Niedawno pojawiła sie nowa wersja Sensodyne, może to jakaś ulepszona formuła? Próbował ktoś?
    Cytuj
  • yellowphone 21 cze 2011, 9:16
    Ja ją mam, ale szczerze powiedziawszy to nie zauważyłam różnicy. Zresztą nie wierzę, że to jakiś lepszy skład, bo pracowałam kiedyś w branży kosmetycznej i wiem, że co jakiś czas po prostu dają nową nazwę albo opakowanie jak się zaczyna gorzej coś sprzedawać...
    Cytuj
  • Iolla007 21 cze 2011, 11:20
    A jak szczotkujecie zęby? Często od niewłaściwego mycie odsłaniają sięszyjki i zaczyna boleć. Trzeba robić tzw ruchy wymiatające i nie szorować zbyt mocno. A jak ktoś ma juz nadwrażliwe zęby to powinine kupować tylko szczoteczki zmiękkim włosiem. A na pocieszenie Wam napiszę, że podobno połowa Polaków ma ten problem co Wyprzymrużenie oka Ja się na szczęście nie zaliczam do tego grona, ale mam inne problemy stomatologiczne.
    Cytuj
  • kompressor 21 cze 2011, 14:42
    Moja siostrzenica narzekała, że bolą ją ząbki i okazało się, że podczas snu strasznie zgrzytała. I przez to ścierała sobie szkliwo, dlatego ją bolały. Nosiła na noc taką specjalną ochronną nakładkę na zęby.
    Cytuj
  • pukawka 21 cze 2011, 16:18
    Też odkryłam, że zgrzytam w nocy i zaciskam szczęki. Nomralnie wstaję rano z zaciśnietymi mocno szczękami, nie wiem dlaczego! To może od tego mnie ta kte zęby bolą, bo sobie uszkadzam szkliwo nie? Wiecie co z tym robić?
    Cytuj
  • 30m1n1k4 21 cze 2011, 17:23
    Słyszałam o tym, to się nazywa bruksizm jak ktoś mimowolnie zgrzyta w nocy. Przyczyną jest niedobór jakiegoś pierwiastka, ale ni pamiętam jakiego. Trzeba badania zrobić.
    Cytuj
  • Iolla007 21 cze 2011, 21:16
    Ale pasty możesz uzywać tak czy siak, bo one uszczelniają szkliwo, więc nieważne jaka przyczyna pasta ma zredukować skutek - czyli ból. Wypróbuj sobie Meridol, moim zdaniem jest anjlepsza na wrażliwe zęby.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Poprzednia: Moda wakacyjna...
Następna: Poród domowy