Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

W czym jest żelazo?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

W czym jest żelazo?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Aurelka 23 lut 2011, 1:46
    Szpiank prosze bardzo, ale wątróbki fuuuj do ust nie wezmę skrzywienie Ale mądrą masz mamusięuśmiech Kobiety sa bardziej narażone na niedobory żelaza, bo miesiączkują, rodzą dzieci. Nie od rzeczy byłoby np w trakcie okresu pić sok z pokrzywy albo burakówuśmiech
    Cytuj
  • Zoe87 23 lut 2011, 6:39
    Dokładnie my co miesiąc tracimy sporo żelaza, w czasie ciąży dzieciaczek z nas wysysa, potem poród, karmienie... trzeba się jakoś suplementowaćuśmiech
    Cytuj
  • Popeye 23 lut 2011, 8:13
    Dzięki za wszystkie porady, na pewno z taką wiedza poradzimy sobie bez tabletek, a i w ciąży skorzystamyuśmiech Pozdrawiam wszystkich!
    Cytuj
  • r11 23 lut 2011, 11:38
    My też pozdrawiamy i powodzeniauśmiech
    Cytuj
  • Miau 8 mar 2011, 20:32
    "Są dwa źródła żelaza: żelazo hemowe, które jest łatwo przyswajalne przez organizm i żelazo nie hemowe zawarte miedzy innymi w roślinach które jest znacznie trudniej przyswajalne przez organizm. Przyswajalność żelaza zależy od wielu czynników np. witaminy C. Takie składniki jak sole wapnia, fosforu, mleko, sery, herbata (tanina), kawa i fityniany znajdujące się w nasionach zbóż zaburzają przyswajanie żelaza. Średnio tylko 10% zawartego w pokarmach żelaza jest w stanie przyswoić organizm zdrowego człowieka. W pokarmach pochodzenia zwierzęcego (żółtka jaj, wątroba, mięso, płucka, cynadry oraz kaszanka, czarny salceson i czernina) około 40% żelaza występuje w łatwo przyswajalnej postaci hemowej (mioglobina, hemoglobina). Jego przyswajalność z pokarmów wynosi około 20%. W produktach spożywczych pochodzenia roślinnego (fasola, brokuły, groch, szpinak, orzechy, fasola, melasa, suszone brzoskwinie, owsianka) żelazo jest w postaci trudno przyswajalnej, niehemowej i jego przyswajanie dochodzi do 5%."
    Cytuj
  • nowika 15 wrz 2011, 13:19
    Miau ma rację, żelazo najlepiej łykać w kompleksie witamin, ja biorę chela-ferr forte
    Cytuj
  • tetete 22 wrz 2011, 16:05
    Warto przypomnieć, że duża zawartość żelaza znajduje się także w czekoladzie wielki uśmiech Dlatego to główny powód jaki tłumacze sobie podczas jedzenia czekolady, że jest ona zdrowa, zwłaszcza kiedy uczę się do sesji to wtedy jedzenie czekolady dobrze wpływa na móżdżek wielki uśmiech niestety na figurę nie. A wątróbkę też lubię, mniam.
    Cytuj
  • bioterapia 23 wrz 2011, 17:12
    Popeye napisał:Moja żona robiła badania i wyszedł jej bardzo niski poziom żelaza. Brała tabletki z tym żelazem, teraz juz jej kuracja sie skończyła. Ale lekarz powiedział, że musi dbać o t ożeby w diecie jej tego żelaza nie brakowało, czytam czytam i już zgłupiałem, w mięsie czerwonym jest, ale znów jak sie popije mlekiem to sie nie wchlania, pogubić sie mozna. Napiszcie mi jak krowie na rowie co powinna jeść osoba ze skłonnością do niedoborów żelaza? Bo lekarz mówi, że ona ma predyspozycje do anemii. A my chcielibyśmy niedługo mieć dziecko, ale ponoć w ciąży to jeszcze spada poziom żelaza. Więc to bardzo istotne, jak możecie to pomóżcie!
    Jeżeli tabletki, to takie, które zawierają furmaran żelaza, to najbardziej przyswajalna postać. Tu już odpowiedzieli niektórzy , mogę dodać , że sporo zawierają jajka (to zdrowy zarodek jest tam również potrzebny selen), drób,mięso i wątroba wołowa. Rzeczywiście witamina C , ona pomaga w wchłanianiu mikroelementów. Przy tabletkach trzeba uważać na cynk , miedź, mangan (jeżeli jest przyjmowane w tabletkach), bo żelazo może stać się toksyczne. Dla kobiety ciężarnej dzienna dawka żelaza to 20 miligramów, w czasie karmienia lekarz bierze pod uwagę ciężar noworodka . Pozdrawiam.
    Cytuj
  • karolinaobara 26 wrz 2011, 10:33     (ostatnio zmieniony przez autora 26 wrz 2011, 10:37, w całości zmieniany 1 raz)
    WItam, mam podobny problem, żelazo - bardzo niski poziom, planuję ciąże, odżywiam się w miarę możliwości jak najlepiej... Chyba potrzebuję jakiś dobry suplement. Co polecacie?
    Cytuj
  • nowika 27 wrz 2011, 9:30
    jeżeli masz bardzo niski poziom to powinnaś była dostać coś na receptę, ja brałam chelaferr forte w kompleksie z witaminami i kwasem foliowym ok 20zł za opakowanie
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum