Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak wyhodować bonsai?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyhodować bonsai?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Ronjaa 8 gru 2010, 10:00
    Za dużo powiedziane, że hoduje bonsaiprzymrużenie oka Po prostu... kiedyś probowałam... jak miałam więcej czasu na takie hobby. Nie mam sie za bardzo czym pochwalić, ale kilka prób było więc jakieś doświadczenie mamuśmiech Z tego co wiem dla początkujących dobre do prowadzenia są jałowiec, sosna, wiąz drobnolistny. Aczkolwiek u mnie z jałowcem była kompletna klapasmutny Usechł na wiór.
    Cytuj
  • Manolito 8 gru 2010, 11:06
    To się jak słyszałem czesto zdarza, że nagle drzewko usycha nie wiadomo czemu. Żaden powód do wstyduprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Specyfinder 8 gru 2010, 12:37
    Bonsai maja bardzo płytki system korzeni. A właściwie systemikprzymrużenie oka To dlatego łatwo go "ususzyć" I to jest też jeden z powodów, ze tak trudno go wyhodować... A poza tym podobno też jest normą, że pierwszych kilka razy się zwykle nie udaje. Ja probowałem swego czasu. ale cierpliwości to mi tylko na jeden raz starczyłoprzymrużenie oka
    Cytuj
  • franusia 8 gru 2010, 15:49
    a czy to prawda, że bonzajom trzeba przycinać korzenie? Słyszałam, że ich się nie przycina sektorekiem tylko... paznokciamiuśmiech No ale to już chyba jakiś mit i plotka.
    Cytuj
  • Lilijka 8 gru 2010, 16:31
    Ja próbuję kształtować swoje drzewko oliwne. Ale słabo mi idzie... Na początku jak było całkiem malutki to dobrze się zapowiadało hihiuśmiech ale teraz trochę za bardzo wyrósł do góry ten główny pieniek:skrzywienie już chyba nic z tym nie zrobię...smutny
    Cytuj
  • Ronjaa 8 gru 2010, 20:14
    Z korzeniami to prawda, ale trzeba je przycinać badzo umiejętnie, nie więcej niż 1/3 długości. Roślinka musi mieć wystarczajaco sprawny system korzeni żeby wyssać wody tyle ile jej trzebauśmiech Co do panokci to słyszałam o tym, choć sama uzywałam pęsetkiuśmiech Generalnie chodzi o to by robić wszystko bardzo delikatnie... i bez pośpiechu najlepiejprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Yosemitysam 8 gru 2010, 21:24
    Ja też próbowałem sie bawić z bonsai. Kupiłem sadzonkę iglaka, bo są łatwiejsze do kształtowania i pielęgnacji... Probowałem go formować drutem i szło całkiem nieźle. Ale zimą zaczęły się problemy , bo taka roślina która zyje normalnie na zewnątrz nie może zimowac w domu. No i sie poddalem, wysadziłem ją do ogrodu. Ogólnie kształtowanie zajmuje dużo czasu. Nie mozna odpuszczać bo caly wysiłek idzie na marne.
    Cytuj
  • Specyfinder 9 gru 2010, 0:08
    Własnie najlepiej wybrać rośline, która można w razie czego wysadzić do gruntuuśmiech
    Ale jak ktoś jest poważnie zainteresowany tematem to są specjalne kursy prowadzone przez "fachowców" Trzeba by było poszperać w necie.
    Cytuj
  • Lilijka 9 gru 2010, 6:14
    Mozna zamówic w internecie książkę. Bardzo polecany jest niejaki Pietraszko. Bardzo przydatne porady, np jakie wybrac drzewko, dobrać grunt i nawóz, jakie narzędzia i doniczka. Generalnie trzeba sporo zainwestować na początek...
    Cytuj
  • Mizantrop 9 gru 2010, 8:15
    Polecam Wam forum poświęcone hodowli bonsai.
    http://bonsai.kamcio.com/index.php?sid=495b51da479e300ac9d66543859eb0fe
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum