Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Jak wyhodować bonsai?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wyhodować bonsai?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • WitoldEs 9 gru 2010, 9:49
    Mój znajomy wynalazl sobie drzewinkę taką na skraju lasu. małą sosenkę. Mówi, że to są dobre "egzemplarze" na bonzai, bo są plytko ukorzenione i z natury już pokręcone, ciekawe do formowania. Może to jest dobry pomysł na poczatekuśmiech Na pewno oryginalne podejście do tematu...
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 9 gru 2010, 13:48
    Kurczę, moze to jest dobry pomysł na prezent świateczny?uśmiech Moja siostra jest zafascynowana Japonią, sztuką japońską i w ogóle kulturą. Wiecie gdzie można kupić takie drzewko?
    Cytuj
  • Ronjaa 9 gru 2010, 15:17
    Może na początek kup jej książkęuśmiech Tę polecają na tym forum:
    http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=11&t=945&start=0&st=0&sk=t&sd=a&view=viewpoll
    A co do kupna drzewka moge tylko polecić udanie sie do małego sklepu ogrodniczego, z założenia nie mam zaufania do sieciowych dużych sklepówprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Manolito 9 gru 2010, 17:38
    Ja też zacznę jednak od lektury! Dziękiuśmiech
    Cytuj
  • Iolla007 9 gru 2010, 18:00
    AntyMaterialistka napisał:Kurczę, moze to jest dobry pomysł na prezent świateczny?uśmiech Moja siostra jest zafascynowana Japonią, sztuką japońską i w ogóle kulturą. Wiecie gdzie można kupić takie drzewko?
    A tak w ramach ciekawostkiuśmiech Uprawianie bonsai wywodzi się właściwie z Chin. Tylko Japończycy doprowadzili ją do perfekcjiuśmiech
    Cytuj
  • Domatorres 9 gru 2010, 21:13
    Ronjaa napisał:Może na początek kup jej książkęuśmiech Tę polecają na tym forum:
    http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=11&t=945&start=0&st=0&sk=t&sd=a&view=viewpoll
    A co do kupna drzewka moge tylko polecić udanie sie do małego sklepu ogrodniczego, z założenia nie mam zaufania do sieciowych dużych sklepówprzymrużenie oka
    To co sprzedają w tych marketach to nie jest w ogóle bonsai tylko karłowate formy drzew! Dodają do nich środki hamujące wzrost. A co do książek to bez fachowej lektury nie ma co sie do tego zabierać.
    Cytuj
  • caipirinha 9 gru 2010, 22:22
    Zgadzam się. Kilka lat temu dostałam drzewko bonsai, malutki sliczny wiąz. Niestety nie wiedziałam jak się nim zajmować i przeżyło tylko kilka miesięcysmutny
    Cytuj
  • Solniczka84 9 gru 2010, 22:59
    Bardzo mi się podobają takie drzewka, ale ja bym się do tego nie nadawała... Jestem zbyt niecierpliwauśmiech Nie dałabym rady, chociaż fajnei by było wyhodować takie cudo! To musi być olbrzymia satysfakcjauśmiech
    Cytuj
  • Petinka 9 mar 2011, 13:39
    Drzewko bonsai to bardzo fajna sprawa, ale wymaga poświęcenia ogromnej ilości czasu i pracy, nie każdy może sobie na to pozwolić. Nieraz nad jednym drzewkiem pracuje się pokoleniami przymrużenie oka Znalazłam artykuł drzewko bonsai , warto rzucić okiem uśmiech
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum