Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Ogrodzenie metalowe czy drewniane?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ogrodzenie metalowe czy drewniane?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MartynKa79 15 kwi 2013, 0:00
    To prawda.. - co drewno, to drewno. Tylko ciężko się zdecydować, bo duży wybór mają i wszystko ładne.
    Cytuj
  • fajqa 16 kwi 2013, 9:26
    jest jeszcze inna opcja - zawsze można taki płot połączyć ze standardowym ogrodzeniem. Wymiary są standardowe i wszystko pasuje.
    Cytuj
  • Swojezdanie 17 kwi 2013, 8:53     (ostatnio zmieniony przez autora 17 kwi 2013, 8:54, w całości zmieniany 1 raz)
    fajqa napisał:jest jeszcze inna opcja - zawsze można taki płot połączyć ze standardowym ogrodzeniem. Wymiary są standardowe i wszystko pasuje.
    ?? Chyba nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi wielki uśmiech
    Cytuj
  • Daria05 17 kwi 2013, 12:09
    MartynKa79 napisał:Nie mamy dużej posesji, więc wolałabym całość mieć zrobioną jednakowo. To wydatek, który jest inwestycją na lata i spokojna będę o jakość. Mam zaufanie do Andrewexu.
    Wielkość posesji nie zawsze ma znaczenie, bo można lepszy płot postawić od frontu, a pozostałość ogrodzić inaczej. Sporo zależy od sąsiedztwa.
    Cytuj
  • MartynKa79 17 kwi 2013, 14:14
    Teoretycznie tak. Ja jednak należę do osób, które lubią mieć całość - że tak powiem - w jednym stylu. Mając z przodu płot, a z tyłu i po bokach siatkę czułabym się trochę, jak gdybym była uczesana z przodu, a po bokach i z tyłu już nie. Każdy ma swoje poczucie estetyki. Z sąsiadami kompletnie tego nie łączę, ale z tego co widzę.. chyba mają podobnie przymrużenie oka Poza tym te ogrodzenia, na które mnie skusił Andrewex są tak ładne, że aż żal nie ogrodzić całości.
    Cytuj
  • Daria05 22 kwi 2013, 10:37
    Masz rację, ale czasem przemawiają względy praktyczne. W końcu ogrodzenie całości to znacznie większy koszt. Inna sprawa to położenie. Bo jeżeli płot oddziela Ciebie od sąsiada, to także jego zdanie (a może pieniądze) trzeba wziąć pod uwagę.
    Cytuj
  • faworytowy 22 kwi 2013, 13:36
    Kiedyś było modne ogrodzenie drewniane, w dzisiejszych czasach raczej wychodzi takie ogrodzenie z mody. Dzisiaj stawia się na metalowe, bądź betonowe. Jest przecież tyle wzorów i możliwości, że jest w czym wybierać. A przynajmniej jest trwalsze od drewnianego. Ale to moje zdanie, nie każdy musi się z nim zgadzać.
    Cytuj
  • fajqa 22 kwi 2013, 22:44
    Swojezdanie napisał:
    fajqa napisał:jest jeszcze inna opcja - zawsze można taki płot połączyć ze standardowym ogrodzeniem. Wymiary są standardowe i wszystko pasuje.
    ?? Chyba nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi wielki uśmiech
    jak masz już np. słupki i ogrodzenie z siatki lub inne sztywniejsze ogrodzenie - możesz spróbować tego rodzaju płot panelowy przymocować bezpośrednio do takiego ogrodzenia. Nie montujesz go bezpośrednio za pomocą kotw itd tylko na wcześniej zbudowanym płocie. Mój sąsiad coś takiego zrobił. Muszę przypatrzyć jak to zrobił, ale wydaje mi się że to jakimś drutem stalowym.

    Te płoty z Andrewexu dałoby radę tak zrobić. Ta metoda jest dość przydatna jak ma się już płot, przez który wszystko widać, a chciałoby się uniknąć wścibskich sąsiedzkich spojrzeń. uśmiech
    Cytuj
  • fajqa 22 kwi 2013, 22:48
    Daria05 napisał:Masz rację, ale czasem przemawiają względy praktyczne. W końcu ogrodzenie całości to znacznie większy koszt. Inna sprawa to położenie.
    teoretycznie najgorzej ma ten który mieszka na rogu ulicy (na własny koszt ma do ogrodzenia największą powierzchnię).

    "Bo jeżeli płot oddziela Ciebie od sąsiada, to także jego zdanie (a może pieniądze) trzeba wziąć pod uwagę."

    największy ból jak sąsiad blokuje. W takim wypadku nie wiem co na to prawo? W ostateczności pewnie postawiłbym na własny koszt dla świętego spokoju taki płot jaki bym chciał.
    Cytuj
  • figuroa 23 kwi 2013, 9:24
    Wydaję mi się, że teraz bardzo rzadko ktoś robi drewniane ogrodzenie, ponieważ takie ogrodzenie nie na wiele się zdaje i nie jest tak wytrzymałe jak ogrodzenie metalowe.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum
Poprzednia: Stara wanna